Бременни чужбински мами - 7

  • 10 066
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет момичета , Честито на Пепеляшка..  bouquet  bouquet
Добре съм ама така много неща има за вършена че не ми остава време дори да погледна Скайпа, та камоли бг-мама..
Нали сега са тука майка и татко та сега се оправя банята, ще стане страхотно топличка в пастелно оражаво, жълто и зелено  и най-вече със сифон за земята  Blush Mr. Green ..
Иначе още не съм родила  Embarassed днес ми е термина , ама признаци няма...дано поне до 22 да се появила малката ми мързеланка , че да я види татко..Той си тръгва до края на седмицата и ще ми е много мъчно да не я види. майка вече е тука и ще остане до средата на юни
Какво друго да ви кажа, почнаха да ми отичат краката ръцете ама го отдавам на напредналата бременност в комбинация с топлото време..
Хайде милички ,   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet бъдете здрави и се пазете и стискайте палци да родя по-скоро , че вече нямам търпение.

# 31
  • Мнения: 3 478
Ивалексче, леко раждане, мила, стискам палци.

Силвърче, зависи си от застраховката, така че не се шашкай. Моята по принцип си е смотана, всяка година ни я подменят на работа и става от лоша по-лоша ( икономия майкаааа).[ Ето на, въпреки че съм осигурена миналата година трябваше да платя от джоба си $2500 за раждането и консултациите ( това беше което не се покри от застраховката). От болницата вчера ми пратиха пакета за раждането заедно с новия ценоразпис. Ами само епидуралката е скочила с $200, за другото да не говоря, което значи че този път трябва да се приготвя за още по-тлъста сума.] Но по принцип и от други места съм чувала че дават само по един видеозон. Ако доктора каже, че се е налагал втори, трети, пети, застраховката е длъжна да покрие след като е имало мед. проблем. Ама при мен първата бременност си беше тип-топ и въпреки врънкането повече от един не ми дадоха. Даже ми казаха ако не си види пола, просто няма да разбера докато не се роди, освен ако не искам да си платя за повторен видеозон Shocked. А сега заради проблемите самите доктори настояха за видеозон, ама с доплера много рано уловиха пулс ( още нямах 9 седмици) и ми се размина последния. Дефакто така и не съм успяла до сега да видя малко бебче. Единствено точката този път видях и сакчето и това ми беше щастието Mr. Green.

За майките... Ами моята настояваше да дойде като се родималката миналата година и дойде. Само за 1 месец, но дойде. Млада жената още и работи най-вече на лято. Точно тогава честно казано помощ не ми трябваше, защото си бях в къщи 6 седмици и след раждането бях способна да си правя всичко сама. На есен обаче тя дойде пак и стоя 3.5 месеца за зимата и това беше супер. Със сестра ми се редуват от както се е родила малката и искам да кажа че съм много доволна. Аз съм по цял ден на работа, така знам че малката е в сигурни ръце , а освен това си има и други бонуси ( като помощ в докаминството). Трудното ще дойде Юни месец като си дойдем от БГ и вече няма да имаме никой на разположение. Тъй като ми трябва детска градина и за уикенда пък то се оказа мисията невъзможна ще имаме голям проблем с бейбиситването на малката.

# 32
  • Мнения: 1 593
Ивалекс, стискам палци за безпроблемно и бързо раждане, а че бебоната ще е красавица и здравичка се разбира от само себе си   Hug Тайничко ти завиждам да знаеш (и на тебе и на Звезди...ех... кога ще дойде и този момент за мен)

МисЗ, това с тази застраховка е безобразно, силно ти съчувствам! Аз досега съм ползвала моята 5-6 пъти за ходене по доктори откакто я имам 4-5 години (а иначе давам към $1300 годишно да плащам мойта си част от заплатата) и всичките доктори смотани до болка - за нищо не стават и просто съм смятала, че имам ужасна застраховка. Поне за бременността е ок - покрива всичко (пак четох) само $20 копей за първия визит и това е. Много го мразя това американско здравеопазване, ей. Само като се сетя как при двете ми по-сериозни заболявания (в рамките на 9 години тука), трябваше да си хвана самолет и да се прибера в България да се лекувам, въпреки застраховката, защото тука никой не ми обръщаше внимание!!!!  #Cussing out #2gunfire

ПумпалIll, да се оправяш по-бързо!   bouquet

При мене положението с визитата на мама се усложнява, защото съпругът ми живее в България (дълга история) и си бременея самичка тука (мноо тъпо  smile3518) - вчера пак си тръгна след 1 седмица посещение, но поне ходихме да видим бебо заедно.  Та исках да кажа, че още го мъдрим сега кой кога да дойде и как да не се застъпят с майка ми, че да има възможно най дълъг период някой с мене, без да "хабят" и двамата отпуски и прочие. Сложна работа и дълго за обяснение, но това ме товари допълнително. Най ме е шубе ако взема да родя 7-8 месец, че трябва приятели да ме карат до болницата ...  smile3515

Хайде оплаках се, стига от мене толкоз  newsm50


Аааа и забравих да кажа - МисЗ, честит първи рожден ден на твоето момиченце (малко на патерици, но сега видях лентичката). Да е здравичка, послушна кака и много да те радва!!!
 

# 33
  • Мнения: 3 388
Здравейте бременни мамчета по целия свят!  Hug Crazy  bouquet

Тази седмица отдавна я чакам, тъй ктао в сряда сме на фетална и вече нямам търпение!

От събота вече си имаме количка! Ето тази http://www.bimbomarket.it/product.asp?Id=1041, но нашата е различен цвят, снимах едната от частите преди малко, ето я http://family.webshots.com/photo/2174256740101067625bFGyyB.

Другата ни нова придобивка идва директно от Дисниленд Париж, едно супер сладно костюмче за Беб, което ни донесе Паола / сестрата на мъжо, която беше там за Паскуа/- http://family.webshots.com/photo/2548434940101067625XMyFxp
http://family.webshots.com/photo/2799358940101067625uuOEmQ

Това е засега от нас. Чакам с нетърпение срядата и само се моля всичко да е наред с бебо  Praynig Crazy

Надявам се всички вие да сте добре и ви изпращам от нашето италианско пролетно и топло слънце!  Hug

... мног ми звучи сложно тази американска здравна система  Outta Joint тук уж всичко е безплатно, а винаги плащам, отиват по 130-200 еуро на месец.

# 34
  • Мнения: 7 914
Момичета
 да ви съобщя новината, че още една бременлийка напусна нашите редици!

ivalex си има от днес малка, прекрасна дъщеричка!!!



Да им е честита малката принцеса Вяра  много щастие да им носи!!!!

Бързо възстановяване, ivalex !

# 35
  • Мнения: 3 388
И тук да честитя на мама Ивалекс- бързо възстановяване и здрава и послушна бебка! Hug

# 36
  • Мнения: 1 199
Честито на Ивалекс! Да й е жива и здрава кукличката и много да я слуша!
Сонита, много ми хареса твоята количка. Аз тук не че много съм гледала, ама изообщо не мога да видя нещо което да ми напоомня на класическата "зимна" количка - закрита, която да е само за малки бебета. Такава като твоята. Ние също предпочитаме да си вземем триколка, ама тук това което виждаме все е като за седящи бебета. Предполагам че може да се приспособи и за лежащи, ама не си го представям. И се съмнявам че изолацията от вятър и дъжд ще е толкова добра като на количките като тези които си е купила Сонита.

Говоря за такива колички:
http://i18.ebayimg.com/03/i/05/8e/4c/52_1_b.JPG

При тях ми харесва това че са им големи колелата, нещо което е много важно когато караш сред сняг (в Канада това е важно, нали разбирате). Но не знам дали са подходящи за малки бебета. 

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 16:08 от heureuse

# 37
  • Мнения: 3 388
Честито на Ивалекс! Да й е жива и здрава кукличката и много да я слуша!
Сонита, много ми хареса твоята количка. Аз тук не че много съм гледала, ама изообщо не мога да видя нещо което да ми напоомня на класическата "зимна" количка - закрита, която да е само за малки бебета. Такава като твоята. Ние също предпочитаме да си вземем триколка, ама тук това което виждаме все е като за седящи бебета. Предполагам че може да се приспособи и за лежащи, ама не си го представям. И се съмнявам че изолацията от вятър и дъжд ще е толкова добра като на количките като тези които си е купила Сонита.

Ами това, което съм снимала аз, е фактически столчето за колата, което става за монтиране и като количка. Иначе, на сайта има и другите части от количката, зимния кош и летния съответно. Аз съм снимала само този, че другите са вече долу в кашони  Wink Иначе, тези като марка според мен са много добри  Peace  Ето го сайта, има и за Канада  Peace  http://www.pegperego.com/
Аз ти препоръчвам, каквото и да избереш, да вземеш от тези мудуларни системи Топ, Плико3, нашата е такава и всичко си има. Иначе, вземаш уж по-евтино и после търсиш дребни, ама необходими неща и само главоболия накрая и същите пари.
Като класа са средна към висока, според мен, ако гледаме хубавите, нови с всички екстри модели. Тази е с 4 по 2 колела и е супер маневрена. Монтира се всичко много лесно и е направено много технологично. Както казват с един клик, наистина е така, лесно се монтира, размонтира и т.н. Само комарника май не е включен и ще го купим отделно. Има си 3 части- зимен кош, този който съм снимала и който минава в колата, зимна  и лятна количка. Стола за колата си има пласмасова поставка, която се фиксира в автомобила, за да не я монтираш всеки път, тъй като е голяма играчка. Има си чанта, портативно ... не знам как се казва точно, за преповиване, кошове, за дъжд приспособления, поставка за шише. Въобще за всичко за помислили хората, нали затова основно колички правят и са абсолютно специализирани  Crazy

# 38
  • Canada
  • Мнения: 272
Честито момиченце на Ива и тук!

Много щастие и любов да носи в семейството ви!
Чудесно, че баща ти е успял да види малката Вяра! Hug
sonita - чудесна ви е количката, а и костюмчето също
heureuse - ти къде си гледала? Има толкова много колички  на Пег Перего тук. Ако искаш мога да ти пусна линкове на магазини.
Аз лично не съм привърженик на триколките.
Вие защо обсъждате провокиране на раждане? Нали е нормално да закъснее бебето 2 седмици и ако си трайка  Laughing в болницата го предизвикват да излезе.
Пумпал - ами при мен проблема беше, че доктора настояваше, че бебето закъснява две седмици и на другия ден трябваше да влеза така или иначе в болница за предизвикано раждане. Аз реших че е  по-добре, ако може тогава да тръгне по естествен път.


# 39
  • Мнения: 750
Сонитка а дюше4е и възглавни4ка имаше ли в комплекта newsm78?.На нас ни казаха,4е се били купували отделно newsm78.
Ина4е и аз съм доволна от избора си Peace

# 40
  • Мнения: 3 388
Сонитка а дюше4е и възглавни4ка имаше ли в комплекта newsm78?.На нас ни казаха,4е се били купували отделно newsm78.
Ина4е и аз съм доволна от избора си Peace

Има да  Grinning 
Излъгали са ви явно и си ги продават отделно!  Close Аз доколкото видях само дцзандзаниера / комарна мрежа/ няма. Всичко друго си има, едно на ръка, че е долу, тъй като са 3 огромни кашона / ама ти знаеш, де  Crazy/
Много маневрена е, и аз съм доволна, че бях притеснена за колелата, ама хората всичко за изпипали. Лесно се монтира и не е много тежка  Peace

# 41
  • Мнения: 1 593
Гледам, че има и други мами недочакали бебешоци със закупени колички. Аз съм се спряла на тези трите:







Само последната съм тествала и е страхотна, но ще видя как са и първите 2 в България и тогава ще избираме.

# 42
  • Мнения: 810
Еха, имаме си още една мома! Ива, да ви е жива и здрава и много да ви радва и слуша!

Който не знае какво е бебчето още, мислете ли си че можете да познаете, имате ли предчувствие Grinning 

Сонита, количката е много хубава. Много ми харесва зимния вариант, супер сладко е.  Пег Перего са мисля едни от най-хубавите, по-скъпи са, но аз също съм решила да инвестирам най-много в количката. Защото е важно за мен да е лека и добре маневрена. Все пак е нещото, което ползваш най-много и най-дълго. Иначе за купуване, живот и здраве всичко да е наред, мисля да го правя към 7 месец.




# 43
  • Мнения: 1 199
И на мен много ми харесва количката на Сонита Peace
Аз от марки на детски колички нищо не разбирам. Иначе още не съм ходила в специализирани бебешки магазини. Гледала съм саво в Зелерс и Уолмарт. Мисля да пазарувам в осмия и деветия месец, дотогава има време. Та в момента се ориентирам. Засега единственото на което държа е да има големи колела. Това от опита ми с количките на другите деца. Може би затова и са ми харесали триколките, те са с големи колела. Росист, на теб защо не ти харесват триколките?

# 44
  • Мнения: 7 914
Аз пак чух, че четворките били по издържливи откъм преход и стабилност.. та както исках триколка си купих четериколка   Rolling Eyes

Пумпал
аз от началото знаех, че ще е момче -  по убеждение.. и съм спорила с всички (мъжо мама, приятелки) , че ще е момче и познах Party

Общи условия

Активация на акаунт