Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Тази вечер като сабличах бебо, видях че се е пукнала вакснината на лявото рамо (БЦЖ).Затова не я изкъпах. Кажете дали ви се е случвало и как сте постъпили. Предварително Ви благодаря.  Peace
« Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 10:04 от mimok_l »
Цитирай

По света и У нас

Какво имаш предвид под ваксина на лявото рамо - да не би да е белега от БЦЖ  newsm78
Ние имаме такъв още от началото ... а сега вече е мноооого мъничък  Wink
Цитирай

София

Спокойно, колкото по-лошо изглежда белега от БЦЖ, толкова по-добре. В началото и аз се уплаших, но се оказа че това е положителна реакция. Все пак говори с педиатъра, за успокоение. До тогава не прави нищо там и си къпи спокойно бебчето.
Цитирай

Знам, че няма нищо лошо в това да се мокри БЦЖ-то. То рано или късно при повечето бебета се пука. Важното е да не го "ръчкаш" насилствено.  Peace
Цитирай

Велико Търново

Щом вече се е пукнала - няма проблеми. Почисти я лекичко със спирт да заздравее раничката и си къпи детенцето.
Цитирай

Не се притеснявай Stop!
На малката ми щерка беше станал белага от БЦЖ-то като рана-даже имаше и гной и секрет ....не сме спирали да я къпем, но след баня слагах стерилна марля за да не се опира на бодито...е тя се изместваше, но няма как....и за да те успокоя секретите спряха когато бебка стана на 8 мес....здраво се бяхме панирали, но е в реда на нормалното Peace....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.