Страхувам се от възрастта си

  • 7 422
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 227
Здравейте момичета,
Няма да ви разказвам цялата си история, че е дълга и широка. Но с две думи: щастливо омъжена съм / до преди две години бях самотен родител/ и много искам още едно дете. Опитваме съвсем от скоро и още няма резултат, но моите си притеснения са моята възраст. Не се намирам за стара, но съм чувала какви ли не ужасии за раждане след 35. Извинявайте, че ви занимавам с тези неща, но просто няма с кой да споделя страховете си. Надявам се да ми вдъхнете кураж и спокойствие.

# 1
  • Мнения: 2 309
Ако нямаш доказани проблеми,за забременяване и риск по износването,не виждам причина да се страхуваш newsm78
Годините ти никак не са много Peace - 35...
Леля ми роди на 35 първо дете,преди 2г...
Пътувам често до Италия...за твое успокоение - там под 35 годишни не съм виждала,да не казвам масово над 40 раждат ooooh!
Успех!!! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 5 283
Ако това ще ти помогне и окуражи, ние сме три деца и брат ми е късно бебе - майка го роди около твоята възраст. Жив и здрав е и до днес (само леко глезен  Embarassed), просто предварително се консултираха с доктор.

# 3
  • Мнения: 547
Възрастта би могла да фактор,който да забави забременяването, възможно е тази бременност да ти се стори по-тежка,а може и да нямаш никакви проблеми-да забременееш бързо,да изкараш леко и бебчето да си е здраво.Има много жени,които след борба с безплодието успяват да забременеят около или след 35г.,дори и след 40г. и раждат здрави деца.А от друга страна и 20г. жена може да има проблеми със забременяването,тежка бременност,трудно раждане или детето да има някакво заболяване.Обикновено възрастта плаши жените от гледна точка на това дали ще успеят да забременеят, като се има впредвид това че организма се променя и яйцеклетките намаляват и намалява и тяхното качество.Ако това те притеснява щом имате няколко месеца неуспешни опити можете да се консултирате със специалисти в клиника по стерилитет,за да се види дали всичко и при двамата е наред и ако се открият проблеми да се премине към отстраняването им.Успех!

П.П.Какви точно ужасии си чувала и какво всъщност те притеснява?

# 4
  • Мнения: 1 369
По Европата жените масово се сещат за възпроизводство след 35 години. Пък като ги гледам,масово бутат колички:) Не мисля,че възрастта ти е проблем. Не го мисли много и ще стане. Важното е после да направиш необходимите изследвания ,за да си спокойна.
Желая ти успех!!!

# 5
  • Мнения: 1 227
Благодаря ви за бързите отговори.
За тези, които не са погледнали профила ми , аз съм на 37.

Не се притеснявам за забременяването, защото още е много рано за притеснения. Не се притеснявам и от бременността, макар че дъщеря ми беше 4та поред и 1ва успешна бременност...

....П.П.Какви точно ужасии си чувала и какво всъщност те притеснява?
Тривиалните: увреждания на плода. Може би съм малко глупава в момента. Винаги съм била много силна, но сега незнам какво ми става и затова се обърнах към вас. Четейки този форум, реших, че няма начина да не ми помогнете да се стегна. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
Мади,
наша позната, която живее в Италия роди миналата зима 2-ро, а тя е колкото моите родители - около 50...... Дъщеря й е на 23, а вече си има малко сестриче......
Така, че ....никога не е късно! Praynig
Стискам палци скоро да се похвалиш с добрата вест! Praynig Peace

# 7
  • Мнения: 1 765
Мади,

Медицината ни все пак е доста по-развита и се правят толкова изследвания, които да предотвратят раждането на силно увредени деца, така че не се притеснявай предварително, а и предполагам имаш добър лекар, който да не допусне лош край на дай боже скорошната  ти бременност. А що се отнася до евентуални скрупули, просто ги забрави и се радвай на щастието си.

Аз самата имам сестра, която е 16 години по-малка от мен, майка и я роди на 37-38 години, а сега да е жива и здрава, всички ни вътре на малкото си пръстенце.

Кураж и успех ти пожелавам  Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 707
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, които покаzват дали плода е увреден или не. Така че не се притеснявай. И не си чак толкова "стара".

# 9
# 10
  • Мнения: 2 270
Ако си здрава - няма проблем!!!
Познавам няколко жени над 35, които забременяха и родиха без проблем, под по-голям лекарски контрол!
Успех,мила! Hug

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
О,Мади,добре дошла в отбора Hug.Ти сякаш си писала вместо мен,сякаш си ми прочела мислите.По този повод аз отидох при гинеколога си и му споделих терзанията си.Отговора му беше ,че когато се наблюдава бременноста не трябва да се тревожа за нищо и че има много случаи на жени около нашата възраст,които си износват и раждат напълно нормални деца.Така че не си сама,ще се подкрепяме когато имаме нужда Hug  bouquet

# 12
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Мади,danibaby, ставаме три.Аз съм на 36. Преди 3 дни ги навърших и много искам второ детенце.Много мои близки казват не е ли късничко ,а и баткото е на 15 г.,но нищо няма толкова значение, важното е че ние всичките го искаме.Стискам палци за всички нас.Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?

# 13
  • Мнения: 957
Много мои близки казват не е ли късничко ,а и баткото е на 15 г.,но нищо няма толкова значение, важното е че ние всичките го искаме.Стискам палци за всички нас.Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?

Ще кажа близките да си гледат работата и да не се бъркат, където не трябва!Аз съм на 33 и в момента съм бременна с първото си дете. Моята най-добра приятелка от гимназията е на 34 и също чака първо дете. Аз бях леко комплексирана, че чак на 33 ще ставам майка и дори леко виновно смотолевях пред докторите *малко късно, на 33 години съм*, при което всички ме гледаха изумени като, че ли съм им казала най-абсурдното нещо. Вярно е, че в Европа-та никой не се е засилил да ражда на 20. Като гледам бременните пред женската консултация, отдавна са преминали 20те. В България робуват на стереотипа, който съществуваше преди години, че като завършат гимназия, ако не ходят в университет младежите и девойките се женят. Мъжът отива в казарма и оставя вече забременената булка да го чака и да плаче. Неее това не е за мен. Нито възрастта ми преди повече от 10 години беше подходяща за деца, нито нагласата ми нито зрелостта ми. Може би има известни рискове да станеш майка по-късно, но за малко ли рискови бременности на 20тина годишни може да се прочете ежедневно в този форум. Подкрепям *закъснелите* майки и мисля, че няма нищо по-хубаво от това в един по-зрял период от живота си да се изпита за първи път или още веднъж удоволствието да носиш живот в себе си.  Не си мислете за рискове! В края на краищата 35 години са ужасно малко !!! А като стана въпрос за баткото, който бил вече на 15, мисля, че е в идеална възраст да се сблъска по-от близо със темата за отговорността и грижите, свързани с отглеждането на един човек. Мисля, че би му се отразило благоприятно Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 227
...По този повод аз отидох при гинеколога си и му споделих терзанията си....

А аз ги споделих само в този форум и не сбърках. След всичките прекрасни отговори, мога да кажа, че съм доста по-спокойна.

...Така че не си сама,ще се подкрепяме когато имаме нужда Hug  bouquet
Ето точно от това имах нужда, danibaby, благодаря ти  love001

...Притеснявам се и от факта,че съпругът ми е на 42, но мисля че при мъжете не е толкова важна възрастта ,какво ще кажете?
Че не трябва да се притесняваш за това, Силви Hug

elfljo,     202uu   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт