Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моя син е на 10 дни и от 6 дни сме вкъщи. Храним се смесено 2 - 3 пъти давам кърма когато имам и се изцедя а останалото хранене с АМ. От болницата ни изписаха с 40 мл. и педиатърката ми каза всеки ден да му вдигам дозата с 5 и така докато стигна до 80 да спра, обаче според детския лекар който идва вкъщи поне до 14 дни не трябва да му увеличавам дозата и да давам все по 40. Моля ако има хранещи майки с АМ да споделят с мен колко са започнали да дават
« Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 13:08 от Vivi »
Цитирай

Белгия/София

Бебетата сами преценяват от колко мл имат нужда. Ако изпива всичко до капка, значи не му стига. Трябва да му остава по малко в шишето. Не майките определят количеството, нито докторите, а те самите. Така че се води по бебето си  Peace
Цитирай

Бебетата сами преценяват от колко мл имат нужда. Ако изпива всичко до капка, значи не му стига. Трябва да му остава по малко в шишето. Не майките определят количеството, нито докторите, а те самите. Така че се води по бебето си  Peace
Peace
Цитирай

Варна

Предлагай всеки път по малко отгоре и ще видиш колко иска да яде детето и така постепенно ще увеличи количеството мляко. Аз така правех. От болницата ми бяха казали да увеличавам количеството мляко и като стане на 2 месеца трябвало да бъде 120мл. Да ама при нас беше около 100мл и пак си качваше добре детето.
Цитирай

София

Аз съм на принципа да се прави малко повече мляко, пък то да прецени колко ще изяда, а пък ти горе-долу ще знаеш от колко гр. се нуждае.
Цитирай

Първият месец Моника изяждаше 60мл. мляко.Но това разбира се е индивидуално за всяко дете.Води се по детето,а не по педиатрите.По-горе мамите са те посъветвали как да прецениш твоето бебе кога е добре нахранено.Успех и много хубави моменти с бебчо ти пожелавам.   bouquet
Цитирай

bouquetМерси за съветите Very Happy
Цитирай

Момичета,моята дъщеря яде в несвяст-сега и давам по 150 мл,ама сама я ограничих,преди месец ядеше и по 170-180мл и повръщаше после-какво е това  само да определя? ShockedАко яде по-малко-добре-ама повече Crossing ArmsТя ако може и 200 ще глътне от сега,но ще повръща след всяко хранене.
Не мога да ти дам съвет колко-моето дете беше в кувиоз и там я хранеха 1 месец-после ми я изписаха на 75-80мл на хранене да давам.Слушай лекарите,май че детският е по-прав,като сметна до края на месеца че ще станат към 100мл newsm78
« Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 15:49 от афродита »
Цитирай

при нас началото беше само на кърма, но мисля, че не трябва да даваш повече от 50гр. до 15 ден, но все пак наблюдавай детето, то ще си покаже!
Цитирай

София

Ние почнахме по малко но детето ревеше и си беше гладно почнах да му правя по 90 мл и така 20 дена но от няколко дена и това не му стига и сега яде по 120мл,направи му повече и то само ще си определи колко да му даваш,остави то да реши
Цитирай

при Arctic Monkeys

детето ще си покаже само. и не го тъпчи, ако не иска да яде, всяко е различно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.