«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

јлтернативна медицина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора

Ѕургас/Neumagen-dhron,Germany

ћнени€: 420
 акъв чай за кашлица давате на децата си?≈дна жена ми препоръча да вар€ мащерка,босилек и индрише. аза ми ,че бил много ефикасен.
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 56
мащерка и теснолист живовлек / на билка, не на пакетчета /.
÷итирай

ћнени€: 1 262
за босилека съм чувала от при€телка, че има неверо€тен ефект
÷итирай

—офи€

ћнени€: 847
ѕрибави и чай от цв€т бъз, подбел, смокинови листа, локум+лукчета+черупки и €дки от орехи+ листа индрише (по 5 бро€, локума   средно гол€ми парчета)
÷итирай

–озовата долина

ћнени€: 142
јз съм доволна от този:
5 счукани ореха с черупките
5 лукчета
шепа анасон
стрък босилек
1 л. вода
¬ари се 10 мин.,остав€ се да престои малко и се пие.јз го давам на малката с мед.
÷итирай

ћнени€: 1 940
»ма един чай Ѕронхолин. ѕише, че се дава на деца. Ќе съм пробвала, купих го за себе си.—ъдържа лайка, анасон, риган, резене, мащерка, ж.кантарион. ѕродава се в аптеките.
÷итирай

ћнени€: 656
ћащерката много € харесвам, пон€кога добав€м и босилек. ∆ълти€ кантарион също действа добре, но е ужасен на вкус и слагам и шипки та киселото убива горчивината на кантариона.
— живовл€к не съм пробвала, чела съм, че липата също действа много добре. Ќо ако кашлицата е алергична всичките тези цветчета в ча€ ще € засил€т, така че в този случай слагай главно листни чайове.
ѕросто вс€ка кашлица е с различен произход, и всеки чай действа по различен начин, така че това, което на мен ми действа добре (на мен ларингса ми е слабо м€сто) на вас може да не подейства.
ѕила съм и "чай при грип и простуда", също съм доволна.
÷итирай

под звездите

ћнени€: 3 434
ћащерката много € харесвам, пон€кога добав€м и босилек.
ѕросто вс€ка кашлица е с различен произход, и всеки чай действа по различен начин, така че това, което на мен ми действа добре (на мен ларингса ми е слабо м€сто) на вас може да не подейства.
ѕила съм и "чай при грип и простуда", също съм доволна.
ј това, което казваш мащерка и босилек за ларингит ли го пиеш, защото аз от тази година имам големи проблеми с то€ ларингит и още не съм открила нещото, което ми помага. ќсвен може би прополисът- от него май имам ефект
÷итирай

ћнени€: 656
ј това, което казваш мащерка и босилек за ларингит ли го пиеш, защото аз от тази година имам големи проблеми с то€ ларингит и още не съм открила нещото, което ми помага. ќсвен може би прополисът- от него май имам ефект
ѕървоначално много ми помагаха ј÷÷ прахчетата, втечн€ват добре. ћисл€ че сиропът ’устажил е с екстрат от мащерка, но сами€т чай с това, че е топъл и е течност втечн€ва по-добре секретите. ўом на теб ти помага прополисът - карай с него. Ќо съм чела, че при ларингнален пристъп тр€бва да се дишат пари, а в това отношение ча€т е дбре дошъл.
јбе май пиенето на много течности е основен фактор за втечн€ването на скретите. ѕо възможност топли, независимо с какви билки.
÷итирай

под звездите

ћнени€: 3 434

јбе май пиенето на много течности е основен фактор за втечн€ването на скретите. ѕо възможност топли, независимо с какви билки.
ƒа, и аз май с такова впечатление останах.
÷итирай

DE

ћнени€: 1 817
„ай от орехи и техните черупки, но и боров мед! Peace
÷итирай

ћнени€: 193
 огато дъщер€ ми правеше пристъпи на асматичен бронхит, успоко€ваха € следните чайове:

1. „ай от необелени лук, €бълка и картоф. »змиват се хубаво, слагат с в литър вода и се вар€т, докато водата стане наполовина. ћоже да сложите мед или небет шекер, щото вкуса е гаден.

2. „ай от орехи. »змивате хубаво орехите и ги счуквате леко  (не само черупките, ами и вътрешното). ƒа не са на много малки парченца, просто леко разпукани. ¬ар€т се, докато стане ча€т тъмен (вар€ го на око просто).

ј иначе съм слагала в съответните чайове и какво ли не от изброените по - горе съставки... но и в чист вид чайовете помагат!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора