Съвет за това как най-деликатно да кажа на свекърва ми........

  • 2 798
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 513
Не бива със скандали да се решава проблема (визирам liliana_R) - за болен човек става дума все пак. Но и за деликатност тук не може да става дума. Обясни на свекърва си защо се стрхуваш и я покани тя да ви гостува, когато пожелае. Щом сте блок до блок, не би трябвало това да е проблем. Или свекърва ти трябва да е денонощно до дъщеря си? Ако е така, не знам как ще разрешиш случая, но ти желая успех и си пази детенцето! Peace

# 16
  • Мнения: 1 771
Не е приятно това и за свекърва ти, но ти и съпруга ти трябва да се грижите за вашето дете.Моето мнение е, че трябва да говориш със съпруга си и да спрете да водите детето там. Това не е здравословна среда за детската психика. Детето ходи на място където е постоянно нападано, ритано и какво ли не, помисли какъв ще бъде резултата върху детското съзнание. Постоянно наплашен, че може да получи отнякъде някой шут.
Не искам да те плаша до къде може да стигне това, но за доброто на детето спрете тези посещения.

# 17
  • Мнения: 1 771
Когато ходим с мъжа ми там,сестра му си стои на стола и не мърда,него не го закача никога.Наистина не искам да отделя детето от баба му,ние живеем блок до блок,но тя няма желание да идва да го вижда у нас,на разходки не го води,не го иска много.Ако аз го заведа -добре,ако не-не.Да му помаха от терасата и стига.Просто искам както го вижда майка ми,така да го вижда и тя,за да има мир.Вчера ни извика да идем,ама аз не отидох,страх ме е.

Тогава да си гледа работата. Не може ти да водиш при тези условия там детето и тя трябва да те разбере.
Ако мислиш, че преувеличавам ситуацията, консултирай се с детски психолог.

# 18
Реших,че спирам да ходя там.Който иска да види детето е добре дошъл у нас.Надявам се като им съобщя това решение да няма обидени,пък и да има все ми е тая.Мъжа ми ще ми разбере 100 процента.Той много добре знае за какво става въпрос,като сме заедно там е постоянно нащрек и постоянно гледа майка си дали пази детето.Даже понякога и на нея прави забележка,че не внимава достатъчно.А другото нещо е,че сина ми толкова е малък,а когато лелята го удари и се разплаче,като му мине отива и той да я удари.Аз не искам и той да става агресивен,така че край!

# 19
  • Мнения: 1 771
Да това е и другото негативно нещо в цялата история, че той се учи да пляска.

Имаш моите поздрави за смелото решение.
Може да не е лесно, но е най правилното.
Успех.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да това е и другото негативно нещо в цялата история, че той се учи да пляска.

Имаш моите поздрави за смелото решение.
Може да не е лесно, но е най правилното.
Успех.
newsm10 то4но така Желая ти от цялото си сърце УСПЕХ  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 312
Абсолютно съм съгласна с goldenova.
За да не излезеш ти лошата, посети детски психолог или поне намери подходяща литература, за да си абсолютно аргументирана в отказа за посещенията.
Не се знае как тази агресия може повлияе на детската психика. Не искам да те плаша, но имах съседче, което остана пелтек за цял живот от стрес от една обикновена прахосмукачка (било е на годинка-две). Ами нощните напикавания в по-късна възраст. И тези примери са относително безобидни. Има и по-страшни последици, да не дава господ.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 104
Реших,че спирам да ходя там.Който иска да види детето е добре дошъл у нас.Надявам се като им съобщя това решение да няма обидени,пък и да има все ми е тая.Мъжа ми ще ми разбере 100 процента.Той много добре знае за какво става въпрос,като сме заедно там е постоянно нащрек и постоянно гледа майка си дали пази детето.Даже понякога и на нея прави забележка,че не внимава достатъчно.А другото нещо е,че сина ми толкова е малък,а когато лелята го удари и се разплаче,като му мине отива и той да я удари.Аз не искам и той да става агресивен,така че край!

успех, мила
взела си правилното решение Hug

# 23
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 839
На свекърва ти й е все едно дали го вижда, зълва ти го пребива, но ти упорито продължаваш да го водиш там, 'за да има мир' -- за какъв мир става дума, нали й е все едно дали го вижда ?!  newsm78 Нещо не схващам логиката ти..

# 24
  • София
  • Мнения: 1 941
Жалко за сестричката на мъжът ти, но мисля че нямате работа там. Нужда от срещи с вас има явно единствено свекърва ти, така че да ви идва на гости. Мъжът ти може сам да ходи да вижда сестра си.

# 25
  • Мнения: 4 111
Не бива със скандали да се решава проблема (визирам liliana_R) - за болен човек става дума все пак. Но и за деликатност тук не може да става дума. Обясни на свекърва си защо се стрхуваш и я покани тя да ви гостува, когато пожелае. Щом сте блок до блок, не би трябвало това да е проблем. Или свекърва ти трябва да е денонощно до дъщеря си? Ако е така, не знам как ще разрешиш случая, но ти желая успех и си пази детенцето! Peace

Скандал? Не съм казала такова нещо. Казвам съвсем спокойно защо си тръгвам, извинявам се и довиждане.

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Бабата да идва у вас да си вижда внука. Нямате работа при онова момиче. Може да му е болно на мъжа ти, но все пак детето трябва да му е по-мило от сестрата. А той да ходи да я вижда сам или с теб, но без детето.  Peace
Това е и моето мнение

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
Мисля, че си взела правилното решение и не е редно да има обидени! Кофти работа за сестрата, но такъв е живота. Твоето дете е здраво и има нужда от обичащи го хора, а не от такива, които го нападат. С риск да съм крайна е направо противопоказно да го водиш там!

# 28
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Бабата да идва у вас да си вижда внука. Нямате работа при онова момиче. Може да му е болно на мъжа ти, но все пак детето трябва да му е по-мило от сестрата. А той да ходи да я вижда сам или с теб, но без детето.  Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 5 317
Много неприятна ситуация,но мисля,4е си взела правилното решение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт