Какъв биберон ???

  • 1 071
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
От близо две седмици кърмата ми намаля много и вече е недостатъчна за бебо. Налага се да го дохранвам. Вече сме почти на 4 месеца. Имам шишета на Avent, DrBrown, Chico. Бебо отказва да суче от биберони за възрастта му ( с по голям отвор). Пробвах  втори номер и на трите вида шишета. Бебо отказва - иска си малкия номер. А той тече доста бавно, бебо се изморява да дърпа и не си изяжда млякото....Чудя се дали е от биберона или от самото мляко. Докторката ми каза да ползвам хипоалергенно мляко( NAN). А бебо няма алергии, нито някой от рода ни има...

# 1
  • Мнения: 3 334
Защо не пробваш с Аптамил-може и да му хареса на бебо това мляко-казват,че е най-близко до майчиното.За бибероните малката ми се храни с Авент.Не съм имала проблем със смукателния рефлекс.
Друга мама може да се включи и да те посъветва.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 455
Цитат на: Albena9
Чудя се дали е от биберона или от самото мляко. Докторката ми каза да ползвам хипоалергенно мляко( NAN). А бебо няма алергии, нито някой от рода ни има...

Най-добре послушай педиатърката си.
Много са малко такива, като нея. Wink

# 3
  • Мнения: 3 927
На 4 месеца бебо би трябвало да е заякнал добре и да дърпа здраво от биберона, дори и първи номер. Щом се изморява, значи е време за следващата дупка - т.е. при мен поне беше така. Храня с Авент и добре помя, че биба с две дупки пуска сравнително малко мляко. Не би трябвало бебето ти да се дави (ако това значи, че не иска по-големият). Специално за Авента след като разбиеш добре млякото, отвори и затвори пак капачката, но без да затягаш - така не се получава вакуум и се смуче по-лесно....
Друго не се сещам за сега...

# 4
  • Мнения: 644
Цитат на: Albena9
От близо две седмици кърмата ми намаля много и вече е недостатъчна за бебо. Налага се да го дохранвам. Вече сме почти на 4 месеца. Имам шишета на Avent, DrBrown, Chico. Бебо отказва да суче от биберони за възрастта му ( с по голям отвор). Пробвах  втори номер и на трите вида шишета. Бебо отказва - иска си малкия номер. А той тече доста бавно, бебо се изморява да дърпа и не си изяжда млякото....Чудя се дали е от биберона или от самото мляко. Докторката ми каза да ползвам хипоалергенно мляко( NAN). А бебо няма алергии, нито някой от рода ни има...


Ние сме на същия хаус.Давам й през 2-ва часа да яде и от двете гърди,но за биберон и дума да не става   Rolling Eyes

# 5
За биберон горещо ти препоръчвам NUK. Нас ни помогна много.

# 6
  • Мнения: 46 477
Цитат на: Anni
Защо не пробваш с Аптамил-може и да му хареса на бебо това мляко-казват,че е най-близко до майчиното.............


Всичко е въпрос на реклама! На нас в болницата ни казаха, че NAN е най-близо до майчиното, а после с колкото педиатри говорих - всеки си рекламира марка и казва, че е най-близо до майчиното Neutral Face

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За всяко адаптирано мляко рекламите и производителите твърдят,че е най-близо до майчиното - само защото има част от процента повече от някой витамин или аминокиселина Rolling Eyes
Съставът на всичките нормални адаптирани млека е страшно близък - разлики има основно в лечебните - хипоалергични,специално обогатени с желязо или пък пептидните за алергии.Така че нещата опират до индивидуална поносимост и вкус - как бебето приема даден вид мляко,а не до някакви съществени разлики в състава.

# 8
  • Мнения: X
Цитат на: hedra
За всяко адаптирано мляко рекламите и производителите твърдят,че е най-близо до майчиното - само защото има част от процента повече от някой витамин или аминокиселина Rolling Eyes
Съставът на всичките нормални адаптирани млека е страшно близък - разлики има основно в лечебните - хипоалергични,специално обогатени с желязо или пък пептидните за алергии.Така че нещата опират до индивидуална поносимост и вкус - как бебето приема даден вид мляко,а не до някакви съществени разлики в състава.


  202uu

При нас пък /ползвам Chicco широките/ малката дупка ни е тясна има една по-широка, но тя ни е много по-широка, а останалите са за каши Imp  Много ме е яд, защото сама си разширявам дупките на бибероните и съм възмутена как така няма нормален биберон за вода за над 4м. Imp  Imp

# 9
  • Мнения: 20
привет,

пробвай бибероните на Нук от 0 до 6 месеца, при нас това страхотно помогна след близо 7 месечно кърмене и незнаене на това що е то биберон от страна на бебока. и аз изпробвах сума ти марки, но накрая НУК спаси положението.

успех

# 10
  • Мнения: 46 477
Цитат на: BIK
привет,

пробвай бибероните на Нук от 0 до 6 месеца, при нас това страхотно помогна след близо 7 месечно кърмене и незнаене на това що е то биберон от страна на бебока. и аз изпробвах сума ти марки, но накрая НУК спаси положението.

успех


Всяко бебе с препочитанията си Wink  Моето Нук така и не захапа Sad

Общи условия

Активация на акаунт