Е като не приемат детето на градина, какво следва?

  • 724
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
 Praynig кажете мили, опитни и препатили съфорумци?!

Много молби, малко градини - предимство на тези с връзки и пари.
Родителите работят, детето не е прието на градина - тогава какво правим?  Close Shocked

Ако протестираме, и се обесняваме и досаждаме ще има ли ефект?

# 1
  • Мнения: 46 505
Вариант 1: Даваш подкуп.
Вариант 2: Записваш го в градина, в която има място, нищо, че не е сред фаворитите ти.

# 2
  • Мнения: 920
1. гледаш си детето.
2. детегледачка
3. Баби - май не ти липсват

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
При мен така стана, но с яслата. Затова я записахме в частна.
В случай, че няма частна - детегледачка...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 345
Незнам къде е изхода. При мен е същото какъв подкуп да му се невиди та за всичко ли корепция и кой знае колко върват цените пък на това. Ами ако няма пари за детегледачка наистина незнам

# 5
  • Мнения: 5 468
Въргалийке, как стана така, че детето остана без място бе? Много е гадно така, да му се не види...
Запиши го в друга градина, която сега си мислиш, че не  е толкова хубава... В крайна сметка, опитай... може пък да му хареса там. Успех.

# 6
  • Мнения: 1 877
Много кофти положение!Но ако има баби - нека се включат...Успех!

# 7
  • Мнения: 2 051
Ето какво направи моя близка:

Пита директно за подкуп, казаха и сумата.
Отиде в полицията, при човек, който се занимава с организирана престъпност. Белязаха парите, както си му е редът, сумата беше 500.
Даде парите на директорката, после директорката си замина от градината, а детето го приеха, макар и малко по-късно.

Въпрос на възгледи.

# 8
  • Мнения: 656
Набелязваш "нереномирани" детски градини, взимаш малко отпуск и минаваш от там през времето, когато децата са навън, наблюдаваш отношение на госпожите към децата - в крайна сметка децата контактуват главно с госпожите. Ако отношението ти хареса отиваш на официално посощение при директорката и наблюдаваш условията в градината, малките подробности за които госпожите не говорят много, но говорят за отношението към децата в самата градина и решаваш. Има няколко общи неща за повечето градини - храната е малко,учителките често оставят децата сами в стаята, но важното е децата да не се чувстват подтиснати. Все пак и колектива в градината има отношение - всяко дете е с различен темперамент и госпожите понякога не са в състояние да се справят по-трудни характери.
Преценяваш плюсове и минуси, отчиташ това, което е важно според теб и взимаш решение. В крайна сметка градината не е задължителна и винаги можеш да смениш детското заведение.
Успех!

# 9
  • Мнения: 494
Съгласна съм с на Кронки жена му.Така стана с яслата на по-големия ми син.Не стана на нито едно от местата,където много исках да го запиша.Принудих се да ида чак на другия край на града-в Студентски град,в 69 ясла-само там намерих веднага място.Яслата не е нищо особено,ама се повъртях,погледах тайничко през оградата и се навих.Директорката-Николова,се оказа много симпатична жена,леличките и сестрите бяха много "свежи" и внимателни.Записах го,с идеята да търся на друго място-не че е приятно да се мести детето,ама си бях наумила,че искам "реномирано"място.Пък да ви кажа,толкова ми хареса яслата,бях много доволна и синът ми също,че просто си остана там,въпреки разстоянието.За минута не съм съжалила.На 6 години е,а още помни,макар и смътно,любимата си лелка там.Тъй че се разтърси-все ще излезе нещо.Успех и от мен.Ще стискам палци,защото наесен ще съм евентуално в същото положение и знам какво е... Sad

Общи условия

Активация на акаунт