Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofiа

Леле от вчера нещо ми стана и са ми излязли едни пъпчици на лактите и колената - много са странни едни такива ситни, без връх и много осезаеми на пипане - имам чувството че пипам корнишон  Sad
Някой да се сблъсквам с такова нещо???
Да уточня, че ходих при личната, тя каза че не знае какво е, изписа ми едно кремче да се мажа и това е? Малко съм разочарована, че не ме прати при специалист  Confused
Цитирай

в края на града

Някакъв обрив е най-вероятно. Сърбят ли те? Може да си яла нещо. Сигурно ти е изписала нещо антиалергично. Ако не помине до ден-два искай си направление за специалист. Дано мине бързо.
Цитирай
Е.как така -хем незнае какво ти е .хем ти изписва мехлем.а ти защо не си поиска талон за кожен лекар?
Цитирай

Sofia

Като не е в компетенцията и не мога да разбера защо не ти даде направление за кожен Question
И как така ти изписва мехлеми без да знае за какво става дума. Аз ако бях на твое място нямаше да се мажа с нищо, което не ми е изписано от специалист. Какъв е крема, който ти даде?
Цитирай

Варна

Аз пък от вчера съм цялата в пъпки, като шарка, Габи тъкмо изкара варицела, а аз съм я карала като малка, ходих на лекар да се убедя, че наистина не е шарка, Каза ми, че било алергия към храна или лекарство.
На някой случвало ли се е такова нещо? Лице, тяло, глава-цялата съм в пъпки. Аз по принцип съм алергична, към цветен прашец, към пеницилин, но съм имало обриви, а не такива пъпки
Цитирай

Варна

Цитат на: Valery
Леле от вчера нещо ми стана и са ми излязли едни пъпчици на лактите и колената - много са странни едни такива ситни, без връх и много осезаеми на пипане - имам чувството че пипам корнишон  Sad
А сърбят ли те?
Така като го описваш изглежда невродермит
Цитирай

Sofiа

Ако не ги закачам не сърбят. Почеша ли се веднъж - става страшно  #Shocked
Иначе сериозно съм заподозряла, че е хранително: в неделя ходихме в Лъки и хапнах една шоколадова тортичка и малко от кестеновата  Embarassed  Та си мисля да не е от това. Друг алерген не съм яла - само салати хрупам  Sad
Ама пък от шоколад? Не е като да не съм яла шоколад преди Shocked

За мазане ми изписа "Тридерм маз" - мазнах се веднъж ще видя какво ще стане. Ако не се оправат до 2-3 дни ще ходя на кожен
Цитирай

София

Ако не ги закачам не сърбят. Почеша ли се веднъж - става страшно  #Shocked
Иначе сериозно съм заподозряла, че е хранително: в неделя ходихме в Лъки и хапнах една шоколадова тортичка и малко от кестеновата  Embarassed  Та си мисля да не е от това. Друг алерген не съм яла - само салати хрупам  Sad
Ама пък от шоколад? Не е като да не съм яла шоколад преди Shocked

За мазане ми изписа "Тридерм маз" - мазнах се веднъж ще видя какво ще стане. Ако не се оправат до 2-3 дни ще ходя на кожен

С какво переш????
Аз бях така докато кърмех и обличах дрехи прани с "Тема"  Shocked . Със сигурност имаше връзка с кърменето, защото като спрях и проблема престана.

Виж дали не си сменяла праха за пране или омекотителя. Ако не си, смени го, за да видиш дали няма да отшуми проблема
Цитирай
Аз се обринах цялата от омекотител.

Иначе за пъпчици по лактите и коленете, които много сърбят, приличат на бели точици и се белят - е възможно да е псориазис.
Цитирай

Sofiа

Ами принципно пера с Бонук и ленор, обаче мъжо последния път се объркали вместо Ленор е купил друг - Силан май? Ама вече 2 пъти прах с него и нямаше проблем  Thinking  Ще си купя пак Ленор, а междувременно ще мажа стова което са ми изписали и май завяхват.
на мен снощи ми хрумна дали не е от шоколадовоата торта, която ядох в Лъки? Не толкова да е от стар продукт в тортата, а да се дърлжи на факта, че от няколко месеца съм все на диети и ограничения и изведнъж цяло парч торта да е дошло много на организма ми и това да е реакция  на възмущение на изтормозения оргаизъм Thinking
Цитирай

в края на града

Ами принципно пера с Бонук и ленор, обаче мъжо последния път се объркали вместо Ленор е купил друг - Силан май? Ама вече 2 пъти прах с него и нямаше проблем  Thinking  Ще си купя пак Ленор, а междувременно ще мажа стова което са ми изписали и май завяхват.
на мен снощи ми хрумна дали не е от шоколадовоата торта, която ядох в Лъки? Не толкова да е от стар продукт в тортата, а да се дърлжи на факта, че от няколко месеца съм все на диети и ограничения и изведнъж цяло парч торта да е дошло много на организма ми и това да е реакция  на възмущение на изтормозения оргаизъм Thinking

Аз все си мисля, че е от храна... Може и тортата да не е била съвсем прясна, в комбинация с диетите и т.н. Ти прочети листовката на мазилото, което ти е изписано и се мажи, предполагам, че е нещо успокояващо кожата, антиалергично. Ако е обрив от храна до ден-два ще мине. Не се чешай да не го дразниш мястото. Ако не мине, отивай и си искай направление за специалист. От тортичката е сигурно  Wink .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.