Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Бургас

Вече сме на 1г. и 1м., а гърнето е само мечта. Струва ми се практически невъзможно да ги свикна. Държала съм ги и по половин час, но резултата е единствено премръзнали дупета.
Казват някои "като го видиш, че започва да се напъва веднага на гърнето." Е да, ама ако точно в това време храниш другото? Или казват "сутрин като станат и на гърнето." Хубаво, ама как да опазиш и двете седнали? И да им правиш закуска в това време?
 Моля ви, мами, споделете как вие се справихте с гърнетата? Защото вече ми се струват доста големи да са все с памперси.
Цитирай
Спокойно.Не ги напъвай щом не искат.Мойте ги носиха доста дълго-памперсите.Следа като видях,че няма да стане ,когато аз искам се отказах.Постепенно всичко си дойде на местото-почнаха сами да си ходят за гърнето и да си казват.
Цитирай

София

Ние сме на 1г.10м. и още нямам намерение да ги слагам на гърне. Ще чакам да стават на 2г. и 1-2м. Хем ще разбират още повече, хем ще са съвсем леко облечени. А на 1г. 1м. е още много рано да мислиш за гърне.
Цитирай

Варна

И аз изобщо не давам зор. Убедена съм, че децата на 1 годинка го правят само и единствено случайно, просто няма как да разбират. Освен това съм чела, че децата до 2 години физически не са дорасли, за да се `стискат`.
И аз смятам да зопочваме лятото, хем ще сме на 2 годинки, хем по-лесно с опиканите дрехи тогава  Twisted Evil

krem4eto, правилно ли съм разбрала от лентичката, че дацата ти са на по-малко от година?? И казваш, че си казват и си носят гърнето ???
Цитирай

Варна

И ние сме много назад с гърнето. Моите момичета си казват, ама след като свършат миризливата работа в памперса Wink
След като приключат, идват при мен (като се държат за дупенцата) и с широка усмивка обявяват: "има ако, ако!" Very Happy
Цитирай

Варна

Цитат на: mam3kids
След като приключат, идват при мен (като се държат за дупенцата) и с широка усмивка обявяват: "има ако, ако!" Very Happy

Хехехехе. И ние си казваме след това. Дърпат си гащите надолу и викат `ппфффффф`. Това предполагам защото аз като ги видя, че са наакани се майтапя `пффффф, че миришееее`  Mr. Green
Цитирай

Варна

DiVA, като гледам лентичката за възрастта на дечковците ти....че те са точно толкова големи колкото и моите момичета Very Happy
Освен това и вие сте от Варна. Къде си раждала?
Цитирай

Цитат на: DiVA
И аз изобщо не давам зор. Убедена съм, че децата на 1 годинка го правят само и единствено случайно, просто няма как да разбират. Освен това съм чела, че децата до 2 години физически не са дорасли, за да се `стискат`.
И аз смятам да зопочваме лятото, хем ще сме на 2 годинки, хем по-лесно с опиканите дрехи тогава  Twisted Evil quote]

Абсолютно подкрепям DiVA. Всичко, което съм изчела, а и челния опит на мои приятелки са в подкрепа на нейното мнение.
Все пак, няма да е зле да разберем, как се справят с този проблем майки на деца във подходяща за подобно приучване възраст.
Цитирай

Варна

Цитат на: mam3kids
DiVA, като гледам лентичката за възрастта на дечковците ти....че те са точно толкова големи колкото и моите момичета Very Happy
Освен това и вие сте от Варна. Къде си раждала?

Ние се родихме на 02.07. в АГ. Една седмица след нас, още преди да ни изпишат, се родиха близначета /ама не знам какви  Thinking / Да не сте вие?  Very Happy
Цитирай
Цитат
krem4eto, правилно ли съм разбрала от лентичката, че дацата ти са на по-малко от година?? И казваш, че си казват и си носят гърнето

Не мила,отдавна го минахме този период.Ние вече мислим за мадами.Моите момчета след 1 месец ,стават на 8 години.
Взела си правилното решение ,да не ги мъчиш .Преди да станат на 2 годинки няма смисъл.Само ще си вкараш нерви.
Цитирай

Бургас

Много благодаря. А аз си мислех, че вече много сме изостанали. Чувам аз за други бебета "ми то ние още от 9 месеца сме без памперс; казва си детето; я, ама вие още ли не сте почнали на гърне?" И си мислех, че нещо не ми е вред гледането - такива големи, пък още не съм ги научила. Embarassed
Цитирай
Ако е едно все ще го научиш по-ранко,ама с две малко трудно става работата. Laughing  Laughing
Цитирай

Варна

Цитат на: krem4eto
Не мила,отдавна го минахме този период.

Аааа ок, защото иначе веднага щеше да ми влезеш в графата `големи лъжкини, дето се фукат с децата си`  Mr. Green
Ами аз знам, че сте големи, ама картинката ти е нова, та не `стоплих`, че си ти  #Silly
Цитирай

Варна

Цитат на: el_bo
Чувам аз за други бебета "ми то ние още от 9 месеца сме без памперс; казва си детето; я, ама вие още ли не сте почнали на гърне?"

Аз такива им  #Fist Да ходят да се фукат някъде другаде.
Баща ми преди години беше подредил така една фуклива мама. Брат ми беше малък още, тя явно също е имала малко дете /спомените ми не са много пресни, ама съм слушала и преразкази  Very Happy / Та онази се хвалела някакви глупости безпир. Нащо от първите месеци е на гърне ... НАщо има 8 зъба ... Нащо ... Нащо. Та баща ми послушал, послушал та започнал - Пък нащо днеска .... се насра  Mr. Green
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: DiVA
Пък нащо днеска .... се насра  Mr. Green

Laughing  Laughing  Laughing
Но като се замислиш е смешно до време, после хич. Има родители с болни амбиции, първо гърнето, после азбуката, после всичко останало. Имам в родата такива състезатели, побъркаха си дъщерята да е все първа навсякъде, по едно време учеше теми по 30 страници наизуст за да я приемат където трябва според тях.
Малко избягах от темата, но се връщам. Близнаците различават ли си гърнетата? По-добре е да са различни май, а? Моите големите (породените, пак да си кажа) си искаха едното гърне, а на другото му даваха ignore така и не разбрах докрая защо - еднакви гърнета, еднакъв цвят и форма, но те като си нарочиха едното и край!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора