Признак на глад ли е ...

  • 2 473
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Изчаквай да изсуче добре първата гърда и да се пусне от нея, после додай втората (за десерт, понеже там вече млякото е смесено), ако детето има нужда от още мляко ще си я изсуче, ако не- ще пусне. Следващия път обаче винаги започвай с  втората гърда!
Защо искаш да оставяш едната гърда за следващото хранене, не се лъжи че колкото повече чакаш- толкова по-пълна става, пълна чаша не се пълни. Колкото повече и по- често кърмиш- толкова повече и по- често ти се пълнят гърдите! През първия час след кърменето гърдите ти произвеждат 75% от нужното на бебето ти количество за следващото хранене, през 2-я час- 20%, през 3-я едва 5%. Ако гърдата прави пауза по голяма от 3 часа получава сигнал за пълнота, млякото се застоява, не се търси и след като е ненужно, гърдите спират да произвеждат, така млякото ти намалява. Колкото повече- толкова повече е принципа тук! Grinning

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аууу Мери, ти ме разби ooooh!
Аз тъкмо щах да се похваля, че днес вече два пъти се храним само от едната гърда. Като само втория път след почивката пак предложих същата за да си доизсуче ако има нещо останало...

Ами аз вече толкова неща изчетох... вече не знам защо съм останала с такова впечатление. Сигурна съм, че така ме инструктираха като ме изписаха - да минем на една гърда, но мисля, че и някъде тук четох за това. newsm78

# 17
  • Мнения: 22 842
Аууу Мери, ти ме разби ooooh!
Аз тъкмо щах да се похваля, че днес вече два пъти се храним само от едната гърда. Като само втория път след почивката пак предложих същата за да си доизсуче ако има нещо останало...

Ами аз вече толкова неща изчетох... вече не знам защо съм останала с такова впечатление. Сигурна съм, че така ме инструктираха като ме изписаха - да минем на една гърда, но мисля, че и някъде тук четох за това. newsm78
Най-добре е стимулацията и на двете гърди,но винаги давай само едната,докато бебето не я изпразни.После предложи другата.Ако не иска или суе малко,на другото хранене започни  с втората гърда.Така и двете гърди ще произвеждат достатъчно мляко.Аз,например,винаги съм кърмила и от двете гърди,бебето ги изпразваше.Винаги започвах следващото хранене с последно дадената гърда.

# 18
  • Мнения: 4 242
Принципно е добре да се стимулират и двете гърди, повечето майки,мисля, кърмят и от двете. На мен обаче никога не ми се е налагало и още от първия ден та досега кърмя само от една на хранене. Мисля че всяка майка трябва да реши кое е най- добре в нейния случай. Wink Щом смяташ, че детето се нахранва чудесно само от едната гърда, значи продължавай така, поне ще си убедена че винаги поема и всичкото задномляко. Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Преди малко минаха педиатрите от Вела.
Претеглиха ни и ... май се храним доста добре.
От изписването в петък(2.850кг) до днес(3.030кг) сме качили 180 гр Simple Smile
Даже май ми се вижда множко newsm78
Пак ми се скараха, че не спазвам режим #2gunfire как щ се разбираме занапред... не знам. Доктора каза та съм кърмила по 10 мин на гърда, но активно сукане, а после да се доизцеждам. Ама дори и да го слушам... как да се изцеждам - това е отвратително Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 4 242
Наддали сте повече от добре, което само по себе си е признак, че всичко при вас се развива чудесно (нещо, което и доктора би трябвало да отчете със задоволство  Wink).Според мен не променяй нищо, явно си намерила вашата си схема  Grinning
Колкото повече се вслушваш в инстинктите си и тези на детето ти, колкото по- близо си до природата и всичко естествено, толкова по- добре ще върви всичко.
Изцеждане само при пренапрягане и дискомфорт на гърдите и то само ако бебето откаже да суче в този момент, както и при нужда от допълнително стимулиране на гърдите ако има нужда от увеличаване на кърмата; при правене на запаси за фризера. С две думи има си причини и фактори които биха наложили изцеждане, при нормално сучещо дете обаче и майка с прекрасно количество мляко и без никакви проблеми, не виждам причина да се извършва това досадно, трудоемко и времеемко действие. Гледай си кефа!  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 829
Ще ти кажа как да се разбирате с доктора-той отговаря за теглене, мерене, лекуване на бебето, а ти-за кърменето-хич не влизай в подробности как точно кърмиш-нали е здраво бебето и наддава добре-за доктора това е важно!
Ако искаш го питай, колко майки познава, кърмещи под режим, без добавка, повече от 3 месеца?
Тук в Банско сме една доста голяма група майки, които са си кърмили или си кърмят бебетата-от 15-20 майки има една (1), която е успяла да кърми 10 месеца спазвайки режим.
То и моето бебе си има някакъв режим, ама не е на 3 или 4 часа, ами накакъв негов си-но всеки ден почти поедно и също време спи, суче, играе си....
Мери ти е дала много добри съвети, спри да се притесняваш!
Гледай си кефа! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт