Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на границата

Здравейте,

Гинекологът ми изписа като лечение на трихомони Флажил, но в листовката чета, че препаратът минава през плацентната бариера. Чудя се дали да почна да лекувам трихомоните, щом като има вероятност да навредя на бебето. Какво ще ме посъветвате?
Цитирай

Добрич

А какво казва доктора ти по този въпрос?
Нали той ти наблюдава бременността. newsm78
Допитай се пак до него, или вземи друго независимо мнение от лекар.
Цитирай

София

Разбира се, че ще ги лекуваш.
Аз също се лекувах с Флажил и лекарят ми изрично ме предупреди, че са опасни и трябва да се изчистят.
Без да броим моя приятелка, която при раждането инфектира бебето, заради нелекувани трихомони, не се притеснявай- лекарят добре е преценил   bouquet
Цитирай

Zeist, NL

Аз направих спонтанен аборт в 4 месец от трихомони.
Те трудно се виждат, а и имат нещо като опашки и могат да се движат. Могат да стигнат до матката и да направят големи поразии...
ЛЕКУВАЙ ГИ!
Цитирай

на границата

Благодаря ви! Smile
Цитирай

под звездите

A  какво е трихомони ? Embarassed
Цитирай

Извинете ме за невежеството, но ентерококите, също ли са трихомони и могат ли да предизвикат също така аборт? Какви са признаците на трихомоните? Благодаря предварително.
Цитирай

София

До колкото знам   - трябва да си излекувана от всичко. Нали при раждането го предаваш на бебето.. Ако не взимаш лекарството сега ти, то след това бебето ти ще го пие. Прецени си риска, а гинеколога най-добре знае.
 Peace
Цитирай

под звездите

До колкото знам   - трябва да си излекувана от всичко. Нали при раждането го предаваш на бебето.. Ако не взимаш лекарството сега ти, то след това бебето ти ще го пие. Прецени си риска, а гинеколога най-добре знае.
 Peace
Да, права си. Аз като бременна бях постоянно с ангини и да слушам глупости, че не бива в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ да пия антибиотик, сега детето ми има стрептококово носителство.
Цитирай

София

Трихомоните са много опасни и гадни - много трудно се виждат, много трудно се лекуват. Важно е да се отървеш от тях колкото се може по-скоро.

Ако си ги предала на партньора си, също е много важно той да се лекува, за да не ти ги предава пак и пак. На него се прави кръв, урина и изследване на семенната течност, за да се установи дали ги има.

Флажил-а е ОК по време на бремеността, това научих аз.

Желая ти успех!   bouquet

Цитирай

Zeist, NL

Ами на мен не ми дадоха флажил - включиха ме на венозни антибиотици, но доста късно  Crying or Very sad
Цитирай

на границата

А знаете ли дали са еднакво ефективни вагиналните и оралните таблетки Флажил?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.