Естествено Раждане и 21-ви век

  • 6 906
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 161
Наречи ме каквато решиш, но като отивам да раждам не мисля на първо място за бебето, а за себе си най-директно казано. След като се роди ще бъде обгрижено достатъчно, но дотогава е важно аз да съм жива и здрава. А за мен шевове и разкъсвания са си жива проба издевателство над майката. Ако ще се шием, да започнем всичко планирано и спокойно по реда си. Ако ще ме шият, да ми шият корема, това вече го познавам, другите ми части са предвидени за други цели и не желая да са на гергефа. А да раждам вкъщи, как пък не. Аз раждам, не е необходимо и други хора да имат този ангажимент. Има си професионалисти за тази цел.
С бебето се общува през цялата бременност, не в деня на раждането, то е ясно, че тогава няма да ти е до "приказки с него".

Нашата лекарка винаги предписва на детето антибиотици, било за афти или пневмония, които ние, разбира се,  заместваме с билки. Просто не ни е удобно да кажем, че отиваме само за да го прегледа. Дори да знае, че билките са по-добро решение лекарката никога няма да ни предпише такива, защото ще е подсъдно. Та, това е професионалното, професионалиста няма да си сложи главата в торбата заради пациента и решенията му произтичат от това. Ако лекаряако има и най-малкия страх от усложнение при родилката ще реже, и то не задължително защото е по-добре за нея а за да се подсигури.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 397
Людмил, след поредната тема от теб и от жена ти, които определено мога да нарека сектантски- както сам си се определил, искам да задам директен въпрос, на който държа да получа и директен отговор.
Никъде, ама съвсем никъде във вашите агитации не срещнах обяснение /освен, че Господ и забравих още кой светия/ би спасил родилката и бебето, ако се случи нещо непредвидено.
Затова, много моля да ми отговорите съвсем конкретно - ако се беше получила критична ситуация/не рядко срещана при раждане/- която, обаче в домашни условия да ви коства живота или здравето на детето как щяхте да обясните?С Божията воля, или?

# 32
  • Мнения: 701
Имам много "ЗА" и "ПРОТИВ" темата и обсъжданите в нея въпроси.
Да,твърдо съм "ЗА" естественото раждане.Предстои ми да родя първото си дете скоро и много мисля по въпроса.Считам,че напоследък темата секцио малко се попрекали.Нищо против секциото,в крайна сметка това как ще родиш си е само и единствено твое собствено решение,но немога да проумея едно нещо - как без уважителна причина можеш да позволиш да отворят организма ти?И под "уважителна" имам предвид никакъв друг изход.Напоследък раждане по естествен път е истинска рядкост сред познатите и приятелките ми,а като слушам май и сред всички бъдещи майки.Оперирана съм доста сложно веднъж и може би /искрено се моля да не се случи  Praynig/ ще ми се наложи отново,за да запазя орган и виждам и усещам промяната в организма си след операцията.Тази промяна не е за добро.Накъде бях чела,че веднъж разхерметизират ли ти организма вече не си същия...може би е вярно.Уважавам и подкрепям "налагащото се"секцио-то спасява майката и детето,но немога да проумея секцио "защото не искам да ме боли".Еми извинявайте ама малко лигаво ми звучи.
Определено обаче съм "ПРОТИВ" раждането в къщи.И какво означава,че бебето не е подготвено за раждането... newsm78 newsm78 newsm78.А ако нещо се обърка.И откъде-накъде трябва да смятам,че таткото ще може да изроди бебето както трябва?!?!??? ThinkingДа предположим,че навремето дедите ни сами са израждали децата си...ОК....съгласна съм...ще приема като довод следното "Ами израждали са животни - защо да не изродят жена си!".Е моите уважения,но това не само ми звучи малко сектантско,но и доооста опасно и за майката и за бебето!
А искам и да попитам : След като Господ бди над всичките си чада,защо да не ми помага и бди над мен и детето и в болницата?Никъде не съм прочела или чула,че Бог е против болниците и раждането там!

# 33
  • Мнения: 1 161
Людмил, след поредната тема от теб и от жена ти, които определено мога да нарека сектантски- както сам си се определил, искам да задам директен въпрос, на който държа да получа и директен отговор.
Никъде, ама съвсем никъде във вашите агитации не срещнах обяснение /освен, че Господ и забравих още кой светия/ би спасил родилката и бебето, ако се случи нещо непредвидено.
Затова, много моля да ми отговорите съвсем конкретно - ако се беше получила критична ситуация/не рядко срещана при раждане/- която, обаче в домашни условия да ви коства живота или здравето на детето как щяхте да обясните?С Божията воля, или?
Когато се получи, тогава ще мога да ви кажа. За мен и Мирена думите "ако", "можеше", "щеше" са безсмислени, защото имат отношение към бъдеще несъществуващо време.

И за пример, колко абсурден е въпрос с АКО, ще ви питам аз:всеки ден по пътищата загиват най-малко 1-2 ма човека, сред тях  … то деца и бебета.

И въпреки това децата ви продължават да се возят в автомобили и автобуси? Защо???
Ами ако се получи критична ситуация /не рядко срещана по пътищата/- която, обаче в автомобила/автобуса да ви коства живота или здравето на детето как щяхте да обясните? С Божията воля, или?

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 22:16 от Ludmil

# 34
  • Мнения: 2 908
Людмиле,като имаш обяснение за всичко-да те питам нещо тогава:ако недай си боже детето се роди недоносено-какво ще прави човек тогава?как ще го спаси-ако ражда"естествено" де...Така стана при мен-38седмици бременност,няма повръщане,няма болки,няма признаци нещо да не е наред...весела,доволна...отивам да раждам уж горе долу на време-и то какво излезе-стоя 1 месец в кувиоз-ако е в къщи как ще го спасят?Защото го интубираха веднага като го извадиха-не плачеше и не дишаше.Ти уста в уста ли ще му дишаш-какво?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 397
Изключително неподходящ отговор и неуместно сравнение. И пак не е отговор, разбира се, както и очаквах!
В автомобила си имам въздушни възглавници, столче и колани, именно с тази цел, но няма да споря с теб. Автобус и градски транспорт изобщо не ползвам от години.
А сравнението което правиш е равносилно да сложа едно бебе на средата на магистралата и ако някой го сгази да се оправдавам с Божията воля! Жал ми е за детето ви!
както вече казах, имам бивш колега сектант, чието дете беше увредено от подобни условия, защото сектата не позволява раждане в болнично заведение. Само, че агитацията ви тук ме дразни определно и вас ви дразни, че ви наричам сектанти в прав текст.
Скоро попаднах на таксимертов шофьор- отново сектант /колкото и рядко да ползвам такси/ и повтаряше същата тирада като грамофонна плоча, а и се опита на всичкото отгоре и да ми пробута и книги да ми продава, без да броим поканите за "лекции".
Явно обществото ни е станало особено демократично към сектите- не си прави труда да отговаряш, защото едва ли ще влезна пак в някоя от безумните теми от теб и жена ти, но все пак модератори и администратори следят изкъсо темите ви и това ще е техен ангажимент.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 424
людмиле, людмиле doh
не можеш по никакъв начин да ме убедиш в твоите твърдения.
защо да не се възползваме от всички постижения на медицината и да си раждаме без болка Peace
снимката с бебето ти с плацентата в тавата ме потресе меко казано.
не одобрявам и "дресировката" на бебето ти да пишка в гърне от не знам кой месец беше.
ама твоя си работа.
не мисля, че тук ще намериш подкрепа smile3506

# 37
  • Мнения: 2 818
Запис  Laughing

не мисля, че тук ще намериш подкрепа smile3506

Той вече я е намерил Mr. Green Има крастави навсякъде...

Azzy, от секта до секта има мнооогооо вода и много риби.
То и дългокърмещите майки ги имат някои за сектантки Crazy

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 22:06 от Maktub

# 38
  • Мнения: 2 152
леле майко мила,леелее ooooh! ooooh! ooooh!

правилно го каза тити, не бива и не можеш да говориш толкова страстно и разпалено без лично да си го усетил... Naughty

Ако Людмил тръгне да ражда и да се пъне...ще го видя дали ще ги говори такива измишльотини, ама нали не се мъчи той,много отворен...
амаааан Stop

# 39
  • София
  • Мнения: 1 424
забравих да питам людмил като си пада толкова по естествените работи, как се вписва компютъра, нета и 220-му публикации в заобикалящата го среда Whistling Whistling Whistling

# 40
  • Мнения: 1 217
Е не мога да го приема и това е .Калоян се роди 4200кг, и не мога да си представя да го раждам нормално,в къщи-сигурно щях да съм разпорена  #Crazy
Също така не мога да приме това и за връзката кърмене-здраве и интелегентност.
Аз имах кърма само 1 месец и какво да направа.Така си е решило тялото ми.
С нищо не можеш да ме убедиш ,че кърменото дете е по-умно от това което е на АМ.
Всичко е строго индивидуално.

# 41
  • Мнения: 1 161
Людмиле,като имаш обяснение за всичко-да те питам нещо тогава:ако недай си боже детето се роди недоносено-какво ще прави човек тогава?как ще го спаси-ако ражда"естествено" де...Така стана при мен-38седмици бременност,няма повръщане,няма болки,няма признаци нещо да не е наред...весела,доволна...отивам да раждам уж горе долу на време-и то какво излезе-стоя 1 месец в кувиоз-ако е в къщи как ще го спасят?Защото го интубираха веднага като го извадиха-не плачеше и не дишаше.Ти уста в уста ли ще му дишаш-какво?
По-горе обясних разбирането ни за думичките "АКО"...

# 42
  • Мнения: 1 161
людмиле, людмиле doh
не можеш по никакъв начин да ме убедиш в твоите твърдения.
защо да не се възползваме от всички постижения на медицината и да си раждаме без болка Peace
снимката с бебето ти с плацентата в тавата ме потресе меко казано.
не одобрявам и "дресировката" на бебето ти да пишка в гърне от не знам кой месец беше.
ама твоя си работа.
не мисля, че тук ще намериш подкрепа smile3506
не убеждавам, не търся подкрепа. Нямам и нужда от това. Тук цитирах цитат от книга, която чета, това е.

Опитваме се да живеем в по-естествените пътища на природата, колкото ни е по силите. Това включва Домашно раждане, дълго кърмене на поиксване, Естествена бебешка хигиена, Валдорфска школа и др. А дали това е правилно за детето, ще покаже времето. "Пилците се броят на есен" казва народът. В училищата вече ги броят -- всяко трето дете в България е с нервно-психично разстройство. Как смяташ, дали е от много правилно родителство и среда? И знаеш ли, ако запиташ стотиците хиляди родители на тези деца, те убедено ще твърдят, че правят най-доброто за тях ...

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 23:16 от Ludmil

# 43
  • Мнения: 1 161
Е не мога да го приема и това е .Калоян се роди 4200кг, и не мога да си представя да го раждам нормално,в къщи-сигурно щях да съм разпорена  #Crazy
Също така не мога да приме това и за връзката кърмене-здраве и интелегентност.
Аз имах кърма само 1 месец и какво да направа.Така си е решило тялото ми.
С нищо не можеш да ме убедиш ,че кърменото дете е по-умно от това което е на АМ.
Всичко е строго индивидуално.
Именно -- строго индивидуално. Всеки живее живота си според разбиранията си и най-важното, трябва да уважава и начинът на живот на другите, дори да не ги приема. Човек е длъжен да каже, да сподели а избора е индивидуален...

# 44
  • София
  • Мнения: 1 424
 
людмиле, людмиле doh
не можеш по никакъв начин да ме убедиш в твоите твърдения.
защо да не се възползваме от всички постижения на медицината и да си раждаме без болка Peace
снимката с бебето ти с плацентата в тавата ме потресе меко казано.
не одобрявам и "дресировката" на бебето ти да пишка в гърне от не знам кой месец беше.
ама твоя си работа.
не мисля, че тук ще намериш подкрепа smile3506
не убеждавам, не търся подкрепа. Нямам и нужда от това. Тук цитирах цитат от книга, която чета, това е.
ами тогава защо пишеш? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт