Как познавате дали на бебчо му е студено, горещо или му е добре?

  • 1 686
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Съдя по себе си и пипам нослето Peace

# 16
  • Мнения: 1 041
Най-вече по нослето Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Вече си знам винаги кога му е студено и кога не. Но като бебе слушах съветите на доктора, а той казваше, че носът не е критерии...

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 43 904
по интуиция и по себе си.
нос никога не ми е бил критерии...знам че за бебесе проверява за студено навътре по ръчичките - към лакътя (не по дланта), ако там е хладна или студена ръчичката - значи му е студено....

# 20
  • София
  • Мнения: 659
...знам че за бебесе проверява за студено навътре по ръчичките - към лакътя (не по дланта), ако там е хладна или студена ръчичката - значи му е студено....
И аз така знам. И общо взето гледам да не е облечен повече от мен

# 21
  • Мнения: 3 069
Педиатърката беше много подробна в обяснението на 1-та визита.
Следо се нослето, ако е студено значи и на бебо му е хладно.

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Съдя по себе си и пипам нослето Peace
Когато се притеснявам, че му е  студено постъпвам по същия начин. Ако му е топло то си личи мисля  newsm78. Но все пак пипам гръбчето да не би да е изпотени и следя бузките, че винаги стават алено червени когато му е по-топличко.  Blush

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
За студа се ориентирам по нослето,а за топлото проверявам вратлето,а и бузките и се зачервяват.

# 24
  • Мнения: 151
Аз винаги по нослето и ръчичките познавам.Студени ли са му ръчичките значи трябва да го пооблека.А понякога са му много толи и винаги е и потен като проверя на гръбчето.Педиатъра ми каза,че е подобре да му е малко студено от колкото да е претоплен.И да го проверявам по гръбчето ,ако пръста ми се движи свободно,значи всичко е ОК,ако запира значи му е топло и е тръгнал да се изпотява.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 389
Аз винаги по нослето и ръчичките познавам.Студени ли са му ръчичките значи трябва да го пооблека.А понякога са му много толи и винаги е и потен като проверя на гръбчето.Педиатъра ми каза,че е подобре да му е малко студено от колкото да е претоплен.И да го проверявам по гръбчето ,ако пръста ми се движи свободно,значи всичко е ОК,ако запира значи му е топло и е тръгнал да се изпотява.
Съгласна съм с това.И аз така се ориентирам.

# 26
  • Мнения: 2 015
И аз по нослето.

# 27
  • Мнения: 2 908
Нашите ръчички са нон-стоп ледени(дланите де и отдолу цялата).Не мога по тях да се ориентирам-може да е потна,но ръцете са и ледени и сини чак.По нослето и крачетата.Те при нас са скачени съдове-изстине едното-и другото е студено.

# 28
  • Мнения: 603
Аз на въпреки на всички - по врата. Ако врата е топъл и на бебка й е топло.

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И по нослето следя,иначе ръцете са почти винаги студени

Както и по себе си- обличам я горе - долу толкова дебело, колкото и аз съм се облякла.

Общи условия

Активация на акаунт