смъкната матка

  • 3 270
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте.Предстои ми операция за повдигане на матката. Ако има някоя мама с такава операция да даде малко информация

# 1
  • Мнения: 146
Ако не е силно изразен процеса, може да се лекува и с акупунктура, и това е особено добре ако имаш смъкване и на други органи или разширени вени. В противен случай операцията също е възможност.

# 2
  • Мнения: 1 314
И аз също съм заинтересована от темата, имам леко смъкване и тази седмица съм на по-обстоен преглед, за да се установи има ли нужда от операция!
Хайде, мами, няма ли такива с този проблем, та малко да ни успокоят!Чула съм че операцията е болезнена, а пък след това.... #Crazy
И дали има нещо, което малко да помогне-например да се носи стегнат колан за след раждане ли някаква гимнастика newsm78

# 3
  • Мнения: 656
Мисля, че има гимнастика за смъкната матка, но трябва ди си питате специалист.
Доколкото съм чувала се получава при слабост на тазовите мускули.

Има едно упражнение, при което се ляга погръб със свити колена и се повдига таза - май това беше едно от тези за смъкната матка, но недейте да правите нищо без консултация с физиотерапевт, защото има упражнения за коремната мускулатура, които пък действат обратно.

# 4
  • Мнения: 600
според моя доктор, гимнастиката не помага след като има смъкване. помагало да я правиш предварително, за да не се случи. аз имам недобро смъкване и ми каза да правя операция, ако няма да имам второ дете. ама аз не съм решила нещо. чух, че зверски боляло. повече от раждане. дали е истина? Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 345
Ей дано някой даде точно инфо и аз съм с този проблем. Само,че на мене ми се пулеха,че съм млада за тая операция незнам какво значи това

Общи условия

Активация на акаунт