Клуб на многодетните родители - Пълна къща (5)

  • 10 266
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 323
Супер Теди, ако нямаш време - да го напиша аз...

# 286
  • Мнения: 11 607
Кабо Алма разкажи им играта! Да им събереш очите както ти си знаеш! Марта да не може гък да каже.......Дали съм достатъчно луда за да дойда в публиката?

# 287
  • Мнения: 3 740
Цоцоланке, за луда не знам, но за навитак - 100%!

Публикувам и другото писмо на Красимира от Добрич.

                        Уважеми колеги,

На 5 май , Европейският ден за протест на хората с увреждания от 11 часа пред търговски център „Валентина” Хобис клуб”, Сдр.”Свети Мина” ,Фондация Св.Николай Чудотворец” и сдружение на инвалидите „Надежда” организират мълчалив протест.
Ще бъде огласен  Призив срещу толерираната от държавата дискриминация на хората с увреждания в България и Добрич.

                                                      Призив
От името на хората с увреждания и семейства с деца с увреждания и тежки заболявания в Добрич

Уважаеми, политици, депутати, министри,

           От 1992г 5 май е ден, който страните от ЕС са приели за сигнален знак към обществото и институциите, за недопускане на изолация, дискриминация и липса на условия за нормален живот и реализация на хората с увреждания.
Днес, 15 г по-късно и вече като член на европейското семейство, България е държава без адекватна политика и практика спрямо хората с увреждания и семействата отглеждащи деца с увреждания и тежки заболявания. Установената липса на чуваемост е основната причина за некачествената работа на политиците и институциите за постигане на реални условия за интеграция на хората с увреждания.

      Затова настояваме:

-   Да се предприеме спешна обществена дискусия и действия за изработване на нов и адекватен закон за интеграция на хората с увреждания, който да създава условия за решаване на най-важните проблеми и да реализира правата на хората с увреждания на работа, обучение, и реална социализация в обществото.
-   Да се прекрати унизителната практика с финансовите подаяния във вид на интеграционни добавки,/ поредното подаяние са петолевките, предоставени „на калпак” на Съюза на слепите”/ и да се компенсира поскъпването на лекрства, стоки и услуги, наблюдавано от началото на годината до сега.
-    Програмата „Личен асистент” е неефективна и дискриминационна и създава възможност за корупция- тя трябва да се прилага като възможност за избор, да е насочена основно към родителите и близките на деца и възрастни с увреждания и да е безусловна, освен обстоятелствто увреждане.
-   Програмата социален асистент буксува, няма ясни правила за дейността и.
-   Да се предприеме реализирането на проекта „ Аситент на повикване”, разработен от „Хобис клуб” Добрич.
-   Да се въведат равни условия за представителност на НПО на и за хора с увреждания, като се преустановят държавните субсидии за част от организациите,/някои наследени  от недемократичния период/, с претенции да представляват пред държавата определени съсловия в неравностойно положение. Така точно държавата държи в дискриминационна среда огромен брой НПО на и за хора с увреждания.
-   Да се разработи специален закон за Семействата с деца с увреждания и тежки заболявания, който да включва  и децата, зависими от наркотици и този закон да гарантира всички социални и финансови необходимости за осигуряване на условия за достоен и нормален живот на тези семейства и лечението и интеграцията на децата им.
-   Да се предприеме спешна работа по осигуряване на достъпна архитектурна среда в училищата и детските заведения за децата с двигателна недостатъчност.
-   Държавата да признае че е налице бум на децата с тежки увреждания в България, както и причините за този бум.

-   Да се прекрати емоционалната инквизиция и унизителното отношение на които са подложени родителите на деца с увреждания от страна на преобладаващата част от чиновниците в дирекциите за социално подпомагане.

-   

„Хобис клуб”, Сдр.”Св.Мина”-на семейства с деца със специални нужди, Фондация „Св.Николай Чудотворец”, Сдружение на инвалидите „Надежда”, Сдр.” България Вита”

5 май 2007г                                                             
Добрич

# 288
  • Мнения: 3 323
Теди, извинявай - разбрахме се ти да го правиш, ама си немах друга работа.... Ако настояваш - направи го и ти....
Протокол от  събранието на „Пълна къща – Клуб на Многодетните родители”
09.05.2007 година, София

Присъстващи : Кобо Алма, Галче, Супер Теди, Червената шапчица, Снежка смешка, Злато Перка, Оливети, Дивна самка.

Дневен ред:
1.   Избиране на ръководния състав и отговорници за различни дейности.
2.   Структуриране на клуба.
3.   За или против инициативата на Добричките майки на деца с увреждания.
4.   Даренията на клуба ( лични и отвън) – разпределяне.
5.   Участието в „Горчиво”
6.   Участие на Цвета в „Искрено и лично”
7. Да изразим подкрепа на ДБМ за "И аз съм българче"
8. ЦЕЛИТЕ НИ и ПРИОРИТЕТНИТЕ НАПРАВЛЕНИЯ
Друго не се сещам – ако съм пропуснала нещо, казвайте ще го добавя.

Събранието реши:
По т.1, Преизбира за Председател – Цвета, Цоцоланка– Отговорник за връзки с медиите и обществеността, Галче – (когато овладее Гугъл груп ) – Връзки с присъствалите на Празника, Супер Теди – протоколчик, ако няма време, мога и аз да го правя. Касиер не се избра, поради наличието на банкова сметка.
По т.2, Централизирано управление за по-сериозните въпроси. За дребните – председателите на регионалните звена, които ще получат удостоверение за легитимност( уговорено с Ева). Събранията са форма на управление, предложенията се приемат с квота като преди това се обсъжда във форума. Членове, неприсъставли на събрание и необявили своето мнение във форума, се съобразяват с решенията взети на събранието. По въпроса за структурата - ще провеждаме отчетно-изборно събрание веднъж годишно - през май. Ще изберем и регионални координатори.

По т.3, Първия вариант на писмото, публикуван от Кобо Алма, не е подкрепен като краен и злободневен. Решихме да изпратим писмо, в което да изразим своята съпричастност. Добричката инициатива за хората с увреждания - ще подкрепим първото писмо, като ще кажем, че искаме тонът и действията да не са обидни и подигравателни, особено когато става въпрос за държавните институции.

По т.4, Поради недоразумение, относно цените на тениските, скъпите ще се продават на цена 5 лв., евтините на цена 3 лв.. Всички, които могат и желаят да направят индивидуално дарение – по банковата сметка. Подпомагане на социално слаби и семейства в нужда, ще се извършва след общо решение на членовете и при наличие на средства.
По т.5, Набират се многодетни семейства, желаещи да участват в предаването. Моля, мамите проявяващи интерес, бързо да навиват половинките си.
По т.6, Участието в „Искрено и лично”, а и всички подобни, некасаещи клуба, по възможност да се посещават, с цел популяризиране на клуба и членовете му.
По т. 8 На ПИКНИКА трябва да ги доформулираме ясно, особено по отношение на държавната политика (и предвид наближаващата лятна ваканция)

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 16:47 от Дивна самка

# 289
  • Мнения: 370
Да добавя към Протокола:
- Да изразим подкрепа на ДБМ за "И аз съм българче"
- За Добричката инициатива за хората с увреждания - ще подкрепим първото писмо, като ще кажем, че искаме тонът и действията да не са обидни и подигравателни, особено когато става въпрос за държавните институции.
- По въпроса за структурата - ще провеждаме отчетно-изборно събрание веднъж годишно - през май. Ще изберем и регионални координатори.
- Цоцоланка– Отговорник за връзки с медиите и обществеността ще има задача да следи да поздравяваме и уведомяваме институциите и медиите за празници, събития и т.н. Най-вероятно ще уточним списък, но може да почнеш да го правиш.
7. Доуточняване на ЦЕЛИТЕ НИ и ПРИОРИТЕТНИТЕ НАПРАВЛЕНИЯ. На ПИКНИКА трябва да ги доформулираме ясно, особено по отношение на държавната политика (и предвид наближаващата лятна ваканция)
* Аз не разбрах, Цвета дали записва медийните ни изяви, защото това ще е основната ни част от отчета за дейността. Пък и медиите, с които сме имали нещо общо, ще влезат в списъка на Мама Цоцоланка.
Май това е в общи линии.

# 290
  • София
  • Мнения: 1 677
Браво,момичета!
Изпуснах важно събиране,но по уважителни причини.

Горда съм,че ви познавам!  bouquet

# 291
  • Мнения: 3 740
И аз да добавя:

Избрахме Галче за заместник-председател и отговорник за вътрешната комуникация.

За регионалните координатори - Цоцоланка е за Югозападна България, ДжулиС - за Централна Северна. Варненки, Бургазлийки, Пловдивчанки и всички други момичета - решете коя от вас ще се заеме с организационните въпроси. Работата не е кой знае колко много, просто бихте могли на място да имате свой организиран живот - толкова, колкото сами прецените, че ви е нужно. Не се притеснявайте да се самопредложите за координатори - важно е някой да поеме тази отговорност.

За даренията - Супер Теди и Самке, днес внесох вашите пари, но не искаха да ги приемат от ваше име, така че се наложи да ги внеса от свое. Embarassed Така че сега се води едно дарение от мен, но то всъщност са вашите пари.

Прочетохте ли второто писмо на добричките майки? Не е ли по-добре да подкрепим него - то има по-умерен тон и конкретни искания.

Цоцоланке, Супер Теди ти е писала за контактите с медиите и институциите, само ще добавя - и спонсорите. Отговаряш за "куртоазната" част. Съгласна ли си?

Не правя специален списък с медийните изяви, защото са упоменати в темите. В случай на нужда може да се изровят.

По този повод - защо никой не се кандидатира за предаването на Марта? Този път няма да ме оставите сама! Stop

Да доуточня още нещо - решенията на събранието, щом вече са гласувани, са задължителни за всички - изказали се, неизказали, съгласни, несъгласни.
Регионалните координатори вземат решения по същата процедура на местно ниво и в съответствие с общите решения.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 19:34 от Кабо Алма

# 292
  • Мнения: 11 607
По този повод - защо никой не се кандидатира за предаването на Марта? Този път няма да ме оставите сама! Stop

Аз никой ли съм? Crossing Arms

# 293
  • Мнения: 3 740
По този повод - защо никой не се кандидатира за предаването на Марта? Този път няма да ме оставите сама! Stop

Аз никой ли съм? Crossing Arms

Ти беше в чудение като че ли newsm78

# 294
  • Мнения: 11 607
Ти беше в чудение като че ли newsm78

В чудение, на което му трябва много малко, един тласък може би......

# 295
  • Мнения: 3 740
Побут...

# 296
# 297
  • Мнения: 3 740
В БНТ на "Сан Стефано", но часът не е уточнен.

# 298
  • Мнения: 11 607
В БНТ на "Сан Стефано", но часът не е уточнен.

Ако ме осведомите навреме за час и как да стигна до там - поне грубо,че все се дъним с ориентацията в София,а и ще бъда без мъж..... и ако ме искате и няма други -идвам, със сигурност,само да няма много оправдателна причина появила се в последният момент - напр. болно дете и пр.

# 299
  • Мнения: 3 740
 Hug
Щом стане ясно - ще рапортувам.

За новата тема - ти ги правиш по-хубави. Подмаз, подмаз...

Общи условия

Активация на акаунт