Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравете мами.Искам да питам,захраних на 5 навършени месеца с зеленчуково пюре,после между храненията давам плодово.Вече сме на 6 месеца и искам да заместя следобедното хранене с каша.Искам да знам дали се започва с кашата както с захранване с пюрето(с по една лъжичка) и допълваш с АМ,докато стигнете до желаното количество.И колко каша трябва да яде,след като хапва по 160-170мл. АМ. Нашит режим в момента е:
6.00-6.30 - АМ-170мл.
9.30-10.00 - АМ- 170мл.+ 30гр. плодово пюре
13.30-14.00 - зеленчуково пюре- 150-160гр.
17.00-17.30 - 170мл. АМ +30гр. плодово пюре
21.00-21.30 - 170мл. АМ
Педиатърката ми настоява да започна да давам жълтък и незнам дали не е рано още и месни пюрета също да започвам през този месец.Не знам с кое да започна да давам първо-жълтъка или месното пюре. И дайте ми съвети за примерно меню през този месец,все си мисля че нещо пропускам Embarassed
Цитирай

Варна

Нашето меню беше следното:
8:30 - 150гр мляко
12:30 - 100гр зел.пюре+40гр пл.пюре
17:00 - 100гр каша +40 гр пл.пюре
21:00 - 200гр мляко
На самата каша пише как се приготвя, но ако я спазиш пропорцията кашата става рядка. Аз слагам повече суха каша, за да стане като крем. Започвам да я въвеждаш пак с по 1-2 лъжички (аз направо започнах с 1 с.л. суха каша и разредих до желаната гъстота).
Жълтък въведох на 6 месеца, а месо на 7.
Цитирай

София

Аз въвеждах кашата както се захранва с пюре - ти си го описала идеално. За жълтък и месо според мен е рано. Между другото аз когато въвеждах нова храна съм чакала поне 10-14 дни, за да започна да въвеждам друг вид нова храна.
Цитирай

Варна

Препоръчвам ти безмлечна оризова каша/има такава на Милупа/, като може да си я разреждаш с твоето АМ. Задължително въвеждай бавно, пак по 1 лъж., 2 лъж. и т.н., докато достигнеш необходимото количество. Аз лично давам 5-6 с.л. каша, разредени със 100мл. вода - с лъжичка  и след това давам още 100 мл. АМ, защото нашата порция е 200 мл. на едно хранене. Дадох месо на 7м. и половина/може да даваш пуйка, пиле и заек/ , а жълтък при всички положения след годинката ще дам, защото се води за алерген. Аз също изчаквам 10 дена преди да въведа нова храна.Успех Peace
Цитирай
Благодаря ви за отговорите,бхте много изчерпателни.И аз смятам да поизчакам с жълтъка още.Днес взех иследванията и са  много добри,притеснявах се за хемоглобина,но всичко е в норма,така че ще позабавя малко и месото.Този месец ще въведа кашата,а след 7-мия месец ще започна с месото.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.