Увеличен кръвоток в матката по време на бременност

  • 7 761
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Здравейте, момичета:)

В петък бях на 2ри преглед фетална морфология при д-р Димитрова в МЦ"Фемина" /първи преглед 13г.с, а сега втори в 19г.с./.
При мен проблемите са положителен АФС /антибета гликопротеин/, положителни ТАТ и МАТ, както и миоми.Назначената ми терапия от началото на бременността е Фраксипарин 0,3 и аспирин.
За момента всичко с бебчо е оки, но притеснителното е че при мен кръвотока в матката ми и при първия преглед и сега и в ляво и в дясно е все увеличен.
Много моля, ако има момичета с такъв проблем по време на бременността да споделят опита си с мен - какви са рисковете, мога ли някак да си помогна, изобщо каквото се сетите ще ми бъде от помощ.
Благодаря Ви предварително за споделеното мнение.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами не знам - за първи път чувам
знам за лоши кръвотоци и лошо захранване на плацентата - аз имах такова и пих аспирин поради това - беше излишно да правя генетични изследвания в края на бремеността, но поради съвпадане на проблеми и при двете бремености - най-вероятно имам някакви ген проблеми...
но това твоето за първи път го чувам
съжалявам че не помогнах дано не е опасно(Димитрова нищо ли не каза?

# 2
  • Мнения: 234
Eдинственото като коментар, което ми каза д-р Димитрова беше - добре, че има Фраксипарин и да се следя редовно.Някак не искаше да ме плаши много, но разбрах, че има голяма опастност, но за какво и кого не ми каза.
При мен няма генетични изменения, но се чудя този увеличен кръвоток да не е във връзка с миоматозната ми матка /имам 2 доказани миоми от преди да забременея, а сега има съмнение, че има и друга.../

# 3
  • Мнения: 2 259
Пожелавам ти всичко да се размине и да нямаш проблеми!Време е да изпиташ малко радост с тази твоя бременност!Стискам ти палци!

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сигурна ли си че став дума за увеличен кръвоток?
да не бъркаш...
на момиче което лежеше в МД с мен му биха фраксипарин при лош кръвоток

# 5
  • Мнения: 234
Ами то увеличен кръвоток е влошен кръвоток....нито намален, нито увеличен е хубаво.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами защото просто не съм чувала
за влошен - имам много добра представа и бих могла да ти разкажа, но за твоя проблем наистина чувам за първи път...
за увеличен - мисля си логично, че единственото лошо нещо /дето не е малко/ е проблема със сърцето на бебето - щото твоя кръвоток е и негов кръвоток
колежката на Димитрова е също много добра - Томова
но и ДИмитрова й се носи славата
дано ти помогнат и нещата бъдат наред

но има шанс и да се пооправят нещата - само дето щом си на фраксипарин явно си е по-сериозно
просто се следи редовно и то на доплер, а не само на видеозон
и при първа възможност почваш и запис на тоновете
и си следи албумина

# 7
  • Мнения: 234
Благодаря ти мила:)

И аз имах някакво такова съмнение, че е нещо свързано със сърцето на бебето.Д-Р Димитрова някак не искаше да ме плаши и затова нищо не ми каза, но и аз някак навързах нещата към проблем със сърцето.Тя само ме пита има ли хипертоници в рода ни - има от страна на майка ми...а то се предава по наследство.
Сега 22г.с имам час за доц.Томова да гледа сърцето на бебето-искрено се моля всичко да е оки.
Дано фраксипарина ми помага - на доза 0,3 съм заради повишен АФС /антибета гликопротеин/.
Пия и аспирин протект 100мг.
Дали този влошен кръвоток не е опастност при мен и за преекламсия-имаш ли представа?
За момента кръвното ми е добре-110 на 65, но все пак съм само в 20г.с.
Мила, а рисковете за намален кръвоток какви са?
Благодаря ти предварително за споделеното мнение, значително ми изясни за мен някои неща, а и се надявам да помагаме и на други момичета с такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 234
и забравих да те питам албумин в урината ли да следя или в кръвта?

# 9
  • Мнения: 547
vkas ,може ли да посочиш колко завишени са ти антибета гликопротеин антителата.Явно и при мен в началото на бременността е имало АФС-завишени /два пъти повече от горната граница/ антибета2 гликопротеин антитела,силно завишени антикардиолипидни и силно завишени НК клетки,но тъй като никой от лекарите не очакваше да забременея спонтанно нямах указания какво да правя при бременност и си пиех само аспирин протект 14 седмици.Контролното изследване на 15-та седмица,показа че всички стойности са наполовина по-малко от първото изследване и антибета гликопротеин антителата и НК клетките са точно на горната граница,а антикардиолипидните минаха от силно към умерено завишени и пак си продължих терапията само с аспирин.Тук в моя град този вид проблеми явно не е много ясен на гинеколозите,но и доц. Конова не ми каза нищо за кръвотока.Това на ултразвук ли се засича?Има ли причина да си направиш следене на кръвотока или самия факт,че имаш АФС изисква да се прави?Гледат ме на УЗ тук,в моя град,през месец и ми казват,че бебето е добре.Трябва ли да се притеснявам,че не сме следили кръвотока?

# 10
  • Мнения: 7 716
Запиши си час при Димитрова в София, един преглед не е излишен при добър специалист.

# 11
  • Мнения: 234
Джио миличка ние сме от един град - и аз съм от Бургас.
Ще ти пратя на лично съобщение моя дом.тел. да се чуем.
Всичко ще ти разкажа.
Сега ще чакам catnadeen пак да се включи д ами помогне колкото може с инфо.
Предварително и благодаря!

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
миесля, че високото кръвно може да посочи наличие на прееклапсия, както и обратното, но кръвотока  - не знам
защото аз имах некласически вид прееклапсия - класика наричам високо кръвно + албумин завишен
при мен бе само високо кръвно - и имах влошен кръвоток
но обикновено при високо кръвно - всички които познавам и са имали проблеми със захранването на плацентата са били с влошен кръвоток - т.е. лошо захранване
пък знам ли - може докитата да са казвали "влошен" кръвоток и да не а имали в предвид точно намален, а по принцип такъв дето не е в норма /вкл завишен/
при влошен кръвоток бебето е по-дребно /моите бяха 2.7 и 2.5/ и в лош случай започва да изостава в растежа, като това не е задължително да го увреди - знам случай когато от двата основни кръвотока /те са някъде където са яйчниците - ориентировъчно само/ - жената й "работеше" само единия - и пак въпреки че принудително извадиха бебето в 7-ми месец - всичко му беше ок
но беше нонстоп под наблюдение

влошаване на кръвотока - ако има такова - започва окло 26-27г.с. - по-усилено
щом си докарала до такава голяма седмица - най-най-лошото е зад гърба ти
е има риск, но то винаги има дори при напълно здрави хора...
фраксипарина и аспирина поне аз което знам са при влошен кръвоток - и пак казвам, може аз да не съм разбарала  както и жените -и под влошен да са имали в предвид състоянието, а не точно "занижен"

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
просто ще ти стискаме много палци
по принцип са ми казвали, че при влошени кръвотоци и захранвания на плаценти - в повечето случаи ако не е случайно - има генетичен проблем - от сорта на нещо свързано със съсирването на кръвта
затова при втората ми бременост ми изписаха весел дуе /което никой не е сигурен че помага/ и аспирин в по-малки от твоите дози - той пречи на съсирването на кръвта и образуване на мъни(чки кръвоизливч(ета по плацентата - обяснявам го адски просто и ненаучно, но честно - разбирам го ясно и без научни термини, и не ми се четеше бременна и сега също... нали мина....

за следене - кръвно - албумин - белтъка кака ти е - тонове на бебето при първа възможност - и задължително доплер освен видеозон
разбира се и видеозон - за следенае растежа на бебето - много е важно да не почне силно да изостава
кръвотоците също да се следят + размера на бебето ще ти дават ориентир дали въпреки влошенотот състояние - то се развива

ами това е което се сещам - моля питай ако има нещо което би искала да знаеш
ако не отговоря по-дълго - моля на лс - че с двамата ми е малко отнесено

успех и бъди спокойна  - вярвам че всичко ще се размине и ще е наред!

# 14
  • Мнения: 234
Благодаря ти мила:)Много ти благодаря.

При мен засега - 20г.с бебето е нормално за седмиците си, нямам високо кръвно, по-скоро е даже клонящо към ниско.
Димитрова ми каза, че кръвотока през плацентата е нормален, но кръвотоците в матката /на листа дето го дава като резултат от това, което е видяла от прегледа/ пише вдясно и вляво повишен кръвоток и е написала даже някакви параметри:
Пиша дословно:
Доплерово изследване:
umbilicalis S/D - b.o
uter.dex: S/D - 6,06 RI 0,83 - посочила е, че е нагоре от нормата
uter.sin:  S/D - 5,09 RI 0,80посочила е, че е нагоре от нормата

Същото беше и при 13г.с. написано на листа.Коментара на Димитрова беше, че не е добре и че няма промяна:(
и също добре, че има аспирин /100мг протект на байер/ и фраксипарин 0,3.
Имам и 2 миоми - едната е външна, а другата е в стената на матката...много се чудя това увеличено кръвоснабдяване на матката дали не се дължи на тях - те растат по време на бременност...

Иначе благодаря за топлите думи и за куража...и аз се моля просто моята бременност да е такава особена и да си я изкарам до края.
Освен леко завишения антибета гликопротеин /АФС/ нямам нищо друго - в смисъл имам правени генетични изследвания за тромбофилия, но нямам изменения там.
Сега на 22г.с ще гледаме и сърцето на бебето-дано всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт