Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мами , дайте съвет.
Срещнах на улицата дете с Варицела. Как става зарязяването с тази шарка и ако я прихвана , какво ще стане с бебо, като съм 7 месец в началото?
Ужас!
Цитирай

Страсбург

Моята етърва изкара варицела в 5 месец бременност. Сега си има напълно здраво момиченце на 7 годинки.
Това че си срещнала болен на улицата не означава че ще се разболееш. Още повече, че има лекарство което се пие - Ацикловир.  Но със сигурност, за да започнеш лечение с него, ако си болна от варицела трябва да се консултираш с лекар. Но е много, много ефикасно.
Успех и горе главата!
Цитирай

София

Аз бях в 6 месец когато синът ми се разболя от варицела.Нищо не стана, аз си го гледах и гушках през цялото време дори когато имаше пъпки Wink . Доколкото знам опасни са тези които са възпалени или текът. Провери дали си боледувала. Дано нищо не стане. Късмет Wink .
Цитирай

гр.Пловдив

Цитат на: lioneberja
Мами , дайте съвет.
Срещнах на улицата дете с Варицела. Как става зарязяването с тази шарка и ако я прихвана , какво ще стане с бебо, като съм 7 месец в началото?
Ужас!
]
Не е толкова лесно. Макар да казват, че и при разминаване може да се получи , в детската градина на сина ми има варицела от декеври, на периоди се разболяват по 1-2 деца, но той още не е болен.Заразно е 1-2 дни преди обрива и в първите дни от обрива .
Миналата година спахме у едни приятели, детето им се беше разболяло преди 3 дни. Цяла вечер играха и лапаха разни предмети и сина ми така и не се разболя!
Цитирай
4ovek moje da se sarasi,kogato bolnia e v parvata fasa na bolesta,t.e.parvite 3-5dena kogato se vdiga temperatura i papkite sa mokri.
Цитирай

Варна

Варицелата не е опасна за бременните! Само рубеолата.
Спокойно бременеене! Razz
Цитирай
Е как може болен от варицела да се разхожда по улицата? #Shocked За това се поставя карантина.
Варицелата е опасна съвсем в края на бременността,защото не би имало време да се образуват антитела и да преминат през плацентата във бебето.За това ако бременна се разболее преди да роди ,след като роди бебетата се разболяват .Ако се разболее на по-ранен етап  няма проблем.Аз не мисля,че ще се разболееш.Не се притеснявай и мисли положително!
Цитирай

Sofia

Госта съм аз  Embarassed
Цитирай

Sofia

Открих случайно нещо интересно по този въпрос.Наистина изчелпателна информация.
http://www.cibalab.com/tests/Varicella_graviditas.htm
Цитирай

Варна

Цитат на: lydi
Варицелата не е опасна за бременните! Само рубеолата.
Спокойно бременеене! Razz

Напротив!
Ако не си карала Варицела, има опасност, ти провери ли дали си карала?
Аз като бях бременна, племенникътми беше болен, и въпреки че съм карала, гинеколожката каза да избягвам контакт.
Следи се за всеки случай за пъпки, темп., при най-малки такива симптоми, се обади на гинеколога си.
Габи преди 10 дни беше болна от варицела, лекувах я с хомеопатия и съм страшно доволна, напълно безвредна и за бременни, лекарството е Рус Токсикодендрон 4 пъти х 5 гранули. Недай Боже да се заразиш, те съветвам да се лекуваш с хомеопатични
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.