Лицето миии..

  • 1 680
  • 25
  •   1
Отговори
  • Перник
  • Мнения: 195
Мами,помагайте!След като търсих толкова продукти за да спре лицето ми да лъщи и да спрат да ми излизат пъпки,купих си лосион за почистване при акне на Амрита и след това се мажех с кремчето Имекс,сега кожата ми по брадичката и около носа започна ужасяващо да се люпи,направо се разпадам,а и ме боли,щипе,абе ужасна работа.Моля ви дайте ми съвет какво да направя спешно,защото след 2 дни имам рожден ден и не искам да съм люспеста.

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 916
Явно са ти много силни продуктите. Може да ги спреш за известно време, а като си възстановиш кожата, да продължиш само с един от двата - или крема, или лосиона.

# 2
Може да опиташ според мен да си хидратиращ лицето с някакво масло - на Икаров примерно има чудесни масла за всякакъв вид кожа. Аз имах подобен проблем, но с кожата на ръцете - беше ужасно суха, напукана и се лющеше. Мажех се с Бадемово масло и проблеми мина много бързо.
Има и един Антисептичен крем, продава се в аптеките, много е ефикасен за проблемна кожа с обриви и раздразнения.
 Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Мажи се с мазен дневен крем. Вечер си мажи на цялото лице крем "Здраве".Той е за кожни раздразнения и много помага Peace

# 4
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
3-тата стъпка от серията на CLINIQUE - ХИДРАТИРАЩА ЕМУЛСИЯ ЗА МНОГО СУХА КОЖА Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 736
натурален вазелин или нещо подобно беше името..аз с това се бях оправила, има в кутийки и тубички  Crazy

# 6
  • Мнения: 1 120
пробвай серията на Виши.аз съм много доволна от нея  Peace (но пак леко лъщеше кожата)

# 7
  • Мнения: 696
Мажи се с мазен дневен крем. Вечер си мажи на цялото лице крем "Здраве".Той е за кожни раздразнения и много помага Peace

В никакъв случай "Здраве". Той е много сух и още повече ще ти изсуши кожата. Трябва ти нещо мазно и хидратиращо.

# 8
  • Мнения: 2 152
и аз мисля, че Здрав не трябва
също не трябва и мазни кремове - момичето казва, че е с мазна и проблемна кожа

Спираш лосиона и Имекса и слагаш хидратиращ крем за смесена кожа, няколко пъти на ден.Аз съм с такава кожа и от много спиртове ми се е случвало и затова казвам от опит - никакъв Здраве и никакви мазни кремове Naughty


и наистина най-добре е 3-та стъпка на Клиник.Ако нямаш парички за нея, че е по-скъпа, някакъв друг хидратант, но не и масла на Икаров, както са ти казали по горе

# 9
  • Мнения: 6 461
Понеже лицето е много деликатно място и не може току така да се слага всичко на него ...а и след като имаш проблем
Според мен най добре ще е първо да посетиш дерматолог.
Там ще ти препоръчат какво всъщност е най -добре да нанасяш върху лицето ти.

Мисля,че е най-добре е  за лицето  първо да се ползва ексфолиант за да се отстранят мъртвите клетки ,и след това с хидратираща маска ...тогава да се нанесе крема ,който отговаря за типа кожа.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
 За момента се намажи с Пантогел - ще ти помогне много бързо - към 3,00лв. струва по аптеките. За подобно лющене ми го изписа дерматолог.
И след като се възстанови малко кожата ти се посъветвай със специалист /не козметик, а дерматолог/ Има страхотни продукти вече по магазините, но не експериментирай сама, защото виждаш резултата.

# 11
  • Мнения: 6 461
................но не експериментирай сама, защото виждаш резултата.

Съгласна съм,понеже проблемна кожа първо трябва да се лекува.

# 12
  • Перник
  • Мнения: 195
Милички,много ви благодаря за съветите,определено ще са ми от полза и ще се възползвам.Като за начало ще си взема Пантогел,пък дано помогне до 2-3 дни,а после ще ходя на дерматолог.Аз отдавна съм решила,но все време не остава.
Благодаря ви много за ценните съвети.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 604
Мажи се с мазен дневен крем. Вечер си мажи на цялото лице крем "Здраве".Той е за кожни раздразнения и много помага Peace
Мммм с това за крем Здраве съм съгласна. Толкова много и скъпа козметика съм ползвала, но при проблеми винаги се мажа със Здраве или Бочко, да ти кажа те май най-много ми оправят лицето. Успех миличка. Дано се оправиш по-бързо!

# 14
  • София
  • Мнения: 421
Преди известно време имах същия проблем и отидох в аптеката.Там ми предложиха един тестер на Биодерма - крем ,който се ползва след пилинг процедури.Кожата ми се успокои точно за една нощ,а лицето ми беше на червени петна и се белеше ужасно.За два дена нямаше и следа от пораженията-тестера ми стигна.

Общи условия

Активация на акаунт