За пироните в душата...

  • 4 041
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Преди няколко години мъжът до мен казваше така "Е какво като ги забиеш пироните- ще ги изкараш"и аз отговарях :"Да, но следите остават в дъската...", а той на свой ред" Е и какво - нали все ще изгори - и цяла и наполовина, все тая...", сега наскоро(наскоро наскоро преди около 3 месеца) си говорихме пак по този въпрос и той ми каза "Съжалявам за пироните.Ще ги изкарам всичките, знам, че не мога да поправя дъската, до първоначалният и вид, но мога поне да опитам да запълня дупките" ...

# 16
  • Мнения: 17 546
Дупките винаги ще зеят... дори да се правим, че не ги виждаме. Колкото и да сме добри в собствените си очи, всеки от нас, волно или неволно, е оставил дупки в нечия душа, както е и получил в своята. Хубави са тези притчи, но обикновено си остават само харесвани, когато се опре до там да се спазват... вече е друго!

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Е, да...За съжаление сте напълно права.Важно е да се променя съзнанието и да не допускаме отново да правим същите дупки, за които вече сме съжалявали в миналото...

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако се опитам да вляза в историята, бих казала-Пироните или дупките от пирони не пречат на работата на вратата. Гледайте вратата да ви е стоманена, а пироните-тъпи.  Wink

# 19
  • Мнения: 1 234
Много хубава приказка.Как те кара да се замислиш. bloodywhite     bouquet !!!Чудя се толкова ли е трудно да бъдем добри и да не забиваме никъде вече никакви пирони?И да простим на тези които са забивали и ще забиват в нашите души и в бъдеще? TiredПредставяте ли си колко ще е добър светът,ако хората се научеха да прощават-всеки на другите? Heart EyesДа,дупките ще си седят,но нали именно чрез тях ще сме станали по-добри.За да познаеш доброто и да спреш да нараняваш хората трябва някога да си познал болката и обидата,иначе как ще знаеш  кое е добро? Wink

# 20
  • Мнения: 1 640
Много са пироните-и моите,и чуждите.Но с времето някои дупки се позапълват и по-малко боли.

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Чудя се толкова ли е трудно да бъдем добри и да не забиваме никъде вече никакви пирони?И да простим на тези които са забивали и ще забиват в нашите души и в бъдеще? TiredПредставяте ли си колко ще е добър светът,ако хората се научеха да прощават-всеки на другите? Heart EyesДа,дупките ще си седят,но нали именно чрез тях ще сме станали по-добри.За да познаеш доброто и да спреш да нараняваш хората трябва някога да си познал болката и обидата,иначе как ще знаеш  кое е добро? Wink
Напълно съм съгласна Peace

# 22
  • Мнения: 656
... От друга страна дупките по вратата (гредата) я правят по-лека. А ако пироните не се вадят - правят вратата по-здрава.
Както казват някои "което не ме убива ме прави по-силен".
Така някой може да забива пирони с цел да направи друг по-силен и мислейки всъщност за положителнто въздействие на този негов приятел да освобождава душата си от натрупаното напрежение.  Mr. Green
Така да се каже - грижи се за духовното израстване на приятелите си.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
така искам вчерашните пирони не само да не ги извадя, ми да ги въртя, че да се разширяват дупките до безкрай...  Close

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
на Кронки жена му е да може и такъв момент да има.
Чудя се обаче моята свекърва, колко ли здрава ме е направила наричайки ме постоянно к...  и подобни неща, безпричинноnewsm78 ... но пък иначе е успяла доста да ме нарани Embarassed

# 25
  • Мнения: 656
на Кронки жена му е да може и такъв момент да има.
Чудя се обаче моята свекърва, колко ли здрава ме е направила наричайки ме постоянно к...  и подобни неща, безпричинноnewsm78 ... но пък иначе е успяла доста да ме нарани Embarassed
Ако не можеш да устоиш на укорите и - не са достатъчно значи....  Mr. Green
За моята свекърва - не ми пука как ме нарича, знам че жената си е такава и няма да мога да  променя. Просто има нужда да си излива отрицателната енергия някъде и това става по мой адрес. Не и се сърдя, сърдя се на другите, дето и се връзват. За щастие съпругът ми не е от тях...

# 26
  • Мнения: 433
Тази история я знам много от отдавна, даже и преди да съм я прочела поуката й ми е била ясна. И какво - до сега все се старая да не обиждам, да не наранявам... но това незначи, че аз не съм била наранявана с думи и без думи... Но то пък без болка неможе

# 27
  • Мнения: 3 423
1. Как те нарича свекърва ти?
К с многоточие ли? Изпиши думата.
2. Мечката и лошата дума. Не може
да твърдиш, че физическата болка
е същата като тази, която причиняват
думите. Физическата е възможно да
бъде излекувана. Думите обаче може
вечно да карат да излиза огън от ноздрите ти.
3. Приказката за пироните е добре написана.
Тълкуването й е въпрос на гледна точка.
От пробита врата може да се направи
изкуство. Което да наслаждава. Или да
докара пари. Слава. Вечност. Истината
никога не е на двата полюса.
4. Ако пироните останат в дъската, болката
по-малка ли ще е? Как би изглеждала приказката?

# 28
  • Мнения: 1 840
Ако трябва да избирам в чия врата да са пироните - веднага отговарям - в моята. Много по-лесно ми е да простя на другите, отколкото на себе си, а когато нараня някого, никога не го забравям и изпитвам вина, която постоянно ме преследва. Много внимавам, когато казвам нещо - изпуснеш ли си думите, няма връщане назад. Много пъти съм съжалявала, че съм говорила, но никога - че съм си замълчала.

# 29
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Във връзка с казното от Маги ДС бих искала да споделя нещо, казано от Петър Дънов :
"Някой казва: “Тежка дума ми казаха.” Колко тежи тази дума? Как я измери? Нарекли те “простак”. Защо е тежка тази дума? - Защото трептенията й са дисхармонични. Като знаеш това, никога не казвай на човека дума, която има дисхармонични трептения. Всяка дума, която искаш да кажеш някому, първо опитай върху себе си. Ако не ти се отрази добре, въздържай се да я употребяваш."

Общи условия

Активация на акаунт