Заеква нарочно

  • 1 704
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Съвсем нормално си говори и изведнъж "започва, започва започва да повтаря" първата дума от изречението. После пак нормално си говори и така  ooooh!

Е, може и да няма никаква първопричина. Не е лигавщина почти със сигурност. Голямата ми щерка също имаше такъв период. На тази възраст мисълта им тече по-бързо от речта- затова така се получава. Най- сигурният метод да му се помогне е като внимателно се подканва да говори по-бавно. Hug
Споко- ще мине и това.  Peace

Тъй, тъй. И Мая го прави от време на време и ме докарва до тиха лудост да чуя една и съща дума десет пъти едно след друго. Правя забележка да спре да повтаря и да продължи с разказа.

# 16
  • Мнения: 14 654
Миналата година синът ми заекваше на "Зззззащо" само на "з" и само в тази дума. След време престана, но като бърза да говори повтаря първата дума по няколко пъти

# 17
  • Мнения: 1 272
На тази възраст (2-3г.) е напълно нормално да се появи такова "заекване". Свързва се с бурното увеличаване на речниковия запас и бързината, с която децата говорят. Решение е да напомняте на детето си да говори по-бавно. Би трябвало да отшуми с възрастта, ако ли не, обърнете се към специалист - логопед.

# 18
  • Мнения: 4 406
Моят син имитира фелдшера в групата им в яслата, който заеква, като повтаря заекването едно към едно... с много поправки се боря с това, защото ме дразни и се опасявам да не би да му остане като навик... за щастие детето възприема, като го поправям!
възможно ли е и при вас да има такъв източник?

За Мечо пух не съм се замисляла, а го гледа редовно... от него май казва само ОХ, беляяяяяя!

# 19
  • Мнения: 2 891
Mисля да попитам госпожите в групата, дали няма някой, когото имитира, ако не е това, ще го моля да говори по-бавно. Благодаря за съветите   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 716
Не си спомням моите да са правили подобни неща. Галя повтаря "мамо,мамо", но за да й обърна внимание. Спомням си, че когато се учеха да казват "р", си развалиха говора.

# 21
  • Мнения: 7 723
Моята дъщеря също е на 2 и половина.
Говори отскоро, а напоследък напредва със страшна сила. Усещам, че иска да каже много повече неща, отколкото може. Бърза да говори бързо, за да се изкаже, замисля повече над думите и на това отдавам "заекването".  Grinning
Сигурна съм, че положението при твоето дете е същото, т.е.- период,
който ще отмине.  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 485
Ние имахме същия проблем преди около година-дъщеря ми е на 3г и половина,дори ходихме при специалист логопед,който  обясни,че става въпрос за физиологично заекване,вследствие оформянето на речта при малките деца.
Ето тук мисля,че има инфо за това:http://www.bg-mamma.com/site/content/category/7/46/53/

# 23
  • Мнения: 2 891
Благодаря отново!   bouquet Питахме сестрите в яслата - никой не заеква. Сашо вчера си говореше нормално и само веднъж или два пъти запъна на "ма, ма, мамо". Надявам се скоро да премине. Семейният съвет взе решение да не обръщаме внимание за 2 седмици и да се надяваме, че ще премине. Ако, обаче няма промяна, ще го мислим пак.

# 24
  • Мнения: 4 406
можете да се консултирате с логопед за успокоение, сигурна съм , че не е притеснително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт