Заеква нарочно

  • 1 702
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Ново двайсет  Thinking От седмица заеква, но нарочно. Не мога да разбера какво става... Някое дете в групата ли има логопедичен проблем, нова мода ли е  newsm78 Решихме да се правим, че не му разбираме, като заеква така, та да започне да говори правилно. Не знам обаче, дали това е най-правилния вариант. Сигурна съм, че е период, но се опасявам да не му остане навик.

п.п. На 2 и половина е

# 1
  • Мнения: 2 700
Разкажи му една истинска история, че да се стресне. Майка ми е имала заекващ съученик и незаекващ такъв, който му се е подигравал. След време заекващото момче се е оправило, а присмехулникът е останал с дефект за цял живот.

# 2
  • Мнения: 315
и моят син правеше така ,нарочно започнахме да го имитираме и той се спря.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе на 2г. и 1/2 да заеква и то нарочно...
нещо не ми се връзва  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 364
Алекс от 2-3 седмици като бърза нещо да разкаже заеква на първата дума. Не го прави нарочно.
Като й кажа да говори спокойно, да не бърза не заеква.

Има ли повод за притеснение?

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 14:00 от КАЛИЯ

# 5
  • Мнения: 487
абе на 2г. и 1/2 да заеква и то нарочно...
нещо не ми се връзва  Thinking
Може,може!И моята дъщеря на 2,6 год. го прави и то определено нарочно,а не ходи още на градина или ясла!И мен много ме дразнеше,ама като спрях да й обръщам внимание и тя забравя да заеква!Забелязах,че го прави когато има много хора и е център на внимание - по скоро е лигавщина!
Дано скоро да отмине вашето! Peace

# 6
  • Мнения: 2 891
абе на 2г. и 1/2 да заеква и то нарочно...
нещо не ми се връзва  Thinking

Съвсем нормално си говори и изведнъж "започва, започва започва да повтаря" първата дума от изречението. После пак нормално си говори и така  ooooh!

# 7
  • Мнения: 463
Не е нарочно, поне с така излиза от описанието. В здравния подфорум има консултация с логопед, питай там.

# 8
  • Мнения: 455
Ново двайсет  Thinking От седмица заеква, но нарочно. Не мога да разбера какво става... Някое дете в групата ли има логопедичен проблем, нова мода ли е  newsm78 Решихме да се правим, че не му разбираме, като заеква така, та да започне да говори правилно. Не знам обаче, дали това е най-правилния вариант. Сигурна съм, че е период, но се опасявам да не му остане навик.

п.п. На 2 и половина е
Племенникът ми е на тази възраст и заеква нарочно (ако това е заекване де), понеже имитира Мечо Пух Simple Smile и то по-точно става въпрос за репликата "Ма - ма - ма - ма майчице". От време на време казва доста думи по този начин, като повтаря нарочно първата сричка.

# 9
  • Мнения: 2 891

Племенникът ми е на тази възраст и заеква нарочно (ако това е заекване де), понеже имитира Мечо Пух Simple Smile и то по-точно става въпрос за репликата "Ма - ма - ма - ма майчице". От време на време казва доста думи по този начин, като повтаря нарочно първата сричка.

Maй за нещо подобно става дума  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 835
Две от дечицата, с които дъщеря ми си играе, също го имат този проблем. Като бързат да кажат нещо, и повтарят първата дума по много пъти. Забелязах, че майките им, всеки път много внимателно им правят забележка, да спрат, и да го кажат бавно и спокойно, без да бързат.

# 11
  • Мнения: 416
Може да не е нарочно,а да е вследствие от някакъв стрес.Моят син имаше подобен проблем,но се оказа,че е от наказание в детската.Оправих проблема там и след известно време(ок.2 седмици) изкоренихме проблема.Моят съвет е да потърсиш първопричината.

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
Когато бяхме малки с братовчед ми около 5,6 годишни не заеквахме, но започнахме да си разказваме вицове за пелтеци и много се смеехме. На него заекването му остана и досега.

# 13
  • София
  • Мнения: 146
Моят съвет е да потърсиш първопричината.


 newsm10

# 14
  • Мнения: 1 400
Е, може и да няма никаква първопричина. Не е лигавщина почти със сигурност. Голямата ми щерка също имаше такъв период. На тази възраст мисълта им тече по-бързо от речта- затова така се получава. Най- сигурният метод да му се помогне е като внимателно се подканва да говори по-бавно. Hug
Споко- ще мине и това.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт