Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Здравейте,
трябва ли ми електронна везна,за да си измервам продуктите при приготвянето на  домашни пюрета или става и "на око".И трябва ли изобщо да се спазват грамажи или няма толкова голямо значение?
Благодаря ви предварително Smile
Цитирай

София

Аз карам на око,както се казва,не ми трябват везни.Не спазвам и грамажи.Като направиш така един път,ще видиш колко пюренца ще ти излязат и за следващия ще си прецениш повече или по-малко да правиш.Миналия месец като правих ми излязоха към 30 бурканчета от 120 и 190 гр.и да ти кажа количеството на зеленчуците и плодовете не беше голямо.Засега правя комбинации от следните зеленчуци и плодове - картоф,морков,чушка/печена,варена/,спанак,ориз,тиква,банан,повечето плодови пюрета си ги купувам Wink
Цялото това правене ми отнема не повече от половин ден и си заслужава да ти кажа,хем по качествено,хем по-евтино ми излиза.
 Wink
Цитирай

Използвай някакви разграфени бурканчета или шишета или кутийки - все пак е добре да знаеш дали си приготвила 100 или 200 грама Smile
Иначе съставките ги карай на око...
Цитирай
Да, аз за съставките имах предвид.Защото рецептите които имам са примерно 20гр месо,40 гр морков и т.н и ще ми е трудно да преценя от кое колко да сложа Rolling Eyes
Цитирай

Извинявам се, госта съм аз Embarassed
Цитирай

Букурещ

за мен беше задължителен грамажът на крайния продукт. ама задължителен просто.
имам везна (кантарче, домакинско) до 500гр мери от Бонжур си го закупих, под 10лв струваше, не е нужно чак електронна везна.
Цитирай

До хладилника, който обичам

На око съставките, крайният грамаж гледах.
Когато готвя за нас, също готвя на око.
Цитирай

Цитат на: Anonymous
Да, аз за съставките имах предвид.Защото рецептите които имам са примерно 20гр месо,40 гр морков и т.н и ще ми е трудно да преценя от кое колко да сложа Rolling Eyes

струва ми се, че много се задълбочаваш, не се обиждай....просто сложи 1/2 от средно голям морков, парче месо колкото кибритена кутийка.....1 картоф......2 с.л. ориз.....като сготвиш 2-3 порции и бързо бързо ще добиеш усет за количествата. А дори да стане повечко - тъкмо ще има и за теб малко Wink
Цитирай

Хехе, ма ти аптека ли ще отваряш?!?!?! newsm47  newsm53 Това в рамките на майтапа....

На око разбира се..., но след 13 год въртене около печката, то майто "на око" си е почти като с везна newsm62

За да не се притесняваш излишно купи си една готварска везна/кантар/теглилка. Важното е да гледаш с какви разделения е, т.е на 500 гр, на 100 гр, на 50 гр. Според мен една везна с деления 50 гр би те устроила идеално. Къде можеш да намериш??? Предполагам във всеки магазин с домашни/кухненски пособия, съдове и т.н... ясно е какъв магазим имам в предвид.

Цитирай

София

Мисля, че не ти трябва. Спести си този разход и дай паричките за нещо приятно  Wink Както и да сготвиш храната на детето после няма да мериш с капкомер какво е изяло. Имай доверие на детето - ако то е доволно, значи си сготвила вкусно и то е изяло колкото му е било нужно.
Цитирай

София

Аз имам домакинско кантарче, но меря само крайния грамаж, за да знам колко изяжда, а не отделните съставки.
Другото което меря обикновено е примерно месото и зеленчуците, които слагам в отделни пликчета във фризера.
Хубво е да имаш, но не и да мериш всяко нещо  Smile
Цитирай

Ако бебешките манджи са първите ти опити в готвенето, с такова нещо ще се чустваш по-спокойна.
Иначе не ти е нужно. Готвя на око, а за определяне на грамажа на крайния продукт се ръководя от бурканчетата - в началото сипвах в малките на Хип - те са по 125 мл., сега - в бурканчета от "Ганчев" и "Ам-ам" - 190 мл. А иначе - колкото изяде бебето. Всеки ден яде различно.
Цитирай

София

Готвя на око и досега не съм изпитвала някаква нужда от кантарче....Но при всеки различно...
Цитирай

Sofiа

Аз готвя на око. В началото мерех крайното количество, сипвайки го в бурканчета от пюре, но от доста време и това не правя.
Цитирай

Цитат на: veselinap
Хехе, ма ти аптека ли ще отваряш?!?!?! newsm47  newsm53 Това в рамките на майтапа....

Very Happy ами то верно ,така съм се изразила....

Ама не сериозно,и аз имам опит в готвенето ,обаче голям мерак имам за тия пюрета да си ги правя сама ,че май се престаравам Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора