Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 349 отговора

София /Абсурдистан

Престраших се да пусна нова тема защото въпросът, който разисквахме в старата е много актуален. Който желае, може да сподели как отслабва при наличие на хормонален проблем и изобщо при наличие на друг подобен проблем, който възпрепятства нормалното  отслабване. Можем да си споделяме и кой как се е сбъсквал със случаи на дискриминация по повад теглото, а също и да обменяме информация за специалисти, лаборатории, цени, методи на лечение. Надявам се темата да е полезна на много хора.

Старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180548.120
Цитирай

Благодаря за поканата в тази тема  Hug   

Записвам се за да се информирам относно възникналите ми въпроси по отношение на диетуване от този тип...  Peace Искам да пожелая на всички успех в тази не толкова лесна, но НЕ и невъзможна борба с теглото, макар и при едни ''пречещи за организма ни обстоятелства'' за разлика от една нормална диета, тук борбата е двойна, но решение има за всичко:

воля + постоянство + правилен режим на хранене + спорт = здрав дух в здраво тяло

bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

Браво за темата, Лейди Peace

Прибавям 2 линка. Нека си ги имаме под ръка, може да са ни от полза

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151850.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155176.0

Сигурна съм, че има и още, но това са от последните теми и само тях намерих засега.

Вчера проверих в кварталните магазини и Фантастико за йодираната сол в картонена кутийка, но не намерих. В събота или неделя ще проверя в Била или Метро.

Към тези, които пият Л-Тироксин или Еутирокс - знаете ли, че дозата трябва да се коригира през различните сезони. Лятото се намалява, зимата- увеличава. Това разбрах миналата зима в Централната Ендокринология. Тази зима моята си лекарка реши да не качваме тироксина, защото изследванията през есента бяха в норма, но си мисля, че сгреши. А аз на своя глава не посмях да действам.

Това, че решението е  "воля + постоянство + правилен режим на хранене + спорт" е напълно вярно, но когато резултатите идват толкова мъчително, мотивацията бързо отлита Sad
Цитирай
Това за дозата го зная,но като стигна да предписаната ми доза получавам страхотно сърцебиене пулса ми се повишава до 120 удара в минута и направо се разболявам.Не мога постоянно да карам на бета блокери все пак съм още млада.Проблема с мойта щитовидна е ,че почти не функционира.Двата ми показателя са под нивото и само единия е малко над минимума.Иначе е без изменения в структурата.Само десния ми дял си расте.Ендокршноложката ме успокои,че много трудно ще си възстановя килцата ,които съм била преди да родя.Май ще си умра гладна и дебела.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Йодирана сол може да има в магазините за диетични храни.
Това, за Чернобил, най-вероятно е самата истина.
Майка ми почти няма щитовидна жлеза, сестра ми пък има хиперфункция. И двете имат проблеми с теглото и ред други.
Естествено, започнах да се притеснявам и за себе си. Още повече, че започнах да задържам течности след първото раждане и много трудно си върнах предишното тегло (а не бях напълняла кой знае колко).
Чела съм, че след второ раждане почти всички жени имали проблеми с щитовидната жлеза. Някои се оправят с времето, други с лечение, трети задълбочават проблема.

Цитирай

Благодаря за подсещането за диетичните магазини Peace Съвсем ги бях забравила.

Бременостите, годинките, храните, които ядем, въздухът, който дишаме, Чернобил, стресът - всичко има значение. В цял свят тези заболявания се увеличават и възрастта на засегнатите слиза надолу.

И, ДА, вероятността да се отключи и при теб заболяване на жлезата е голяма. Не е задължително, но трябва да го имаш предвид и да се следиш внимателно.

Лошото е, че както вече обсъждахме в предишната тема, симптомите са много общи и дори лекарите не винаги се ориентират точно и навреме.

При теб най-доброто решение е профилактиката. 15 лева струва изследването на хормона, 10-на ехографията на жлезата. Дори да не се пребориш с касата (тя поема само хормона всъщност), можеш и сама да си ги проверяваш веднъж годишно!

« Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 16:14 от бяла птица »
Цитирай

София

и аз се ключвам в темата- искам да питам- при положение, че ми се налага да пия марвелон, а искам да тренирам и да пазя диета- ще отслабна ли- а ако това стане- ще продължат ли да действат?
Цитирай

Би трябвало newsm78 Най-добре попитай лекуващия те лекар.
Цитирай

София /Абсурдистан

Само добавям, че в супермаркети Европа на щандовете за диетични храни няма такава сол, каквато ни трябва. Ако някой открие някъде, нека да напише къде.
Цитирай

получавам страхотно сърцебиене пулса ми се повишава до 120 удара в минута и направо се разболявам.Не мога постоянно да карам на бета блокери все пак съм още млада.Проблема с мойта щитовидна е ,че почти не функционира....
Май ще си умра гладна и дебела.

здравей, пиф !
имах много гадни аритмии, които оправих с хомеопатия.
за сега щитовидната ми едва работи (пия 150 единици тироксин), но поне бета блокерите ги разкарах. Слава Богу!
хомеопатията ми помогна и за част от симптомите на Хашимотото, малко си оправих паметта (че бях като без мозък), не съм толкова истерична  Laughing и т.н.
не се предавай, по-трудно се борят килограмите, но все пак става.
само дето много постоянство иска, пусто...  Sad
Цитирай

далече от морето

аз съм със струма.имам я от 5 годишна възраст.след много лечения и след есенните изследвания се разбра,че всичко е в норма.лекарите ме бяха предупредили да не правя резки диети,защото ще провокирам щитовидната жлеза.скоро правих една диета и сега гушата ми малко се е увеличила.не знам дали е си въобразявам,но това го потвърди и половинката ми  Tired чакам началото на месеца,та да си взема направление за ендокриноложката ми.дано всичко да е наред
Цитирай

чакам началото на месеца,та да си взема направление за ендокриноложката ми.дано всичко да е наред

Не се ли водиш на отчет при нея?  Доколкото знам, миналата година Касата направи някакви промени. Последните два пъти си ходих направо при специалиста. А може само за Хашимото да се отнася newsm78

За гладуването още в началото ме предупредиха, че трябва да го избягвам, точно по тези причини Peace
Цитирай

София /Абсурдистан

При болна щитовидна жлеза ползата от гладуването е никаква.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Благодаря за отговора, бяла птицо.   bouquet
След като родя, непременно ще се изследвам. Ей така, за успокоение.
Между другото, сестра ми беше пациент на обсъжданата тук др. Байкова, беше й занесла изследванията си (за които лекари казаха, че още нямало нужда от лекарства) и след изкаран курс при диетолога се влоши много. Освен физически, и емоционално. Байкова не обърнала никакво внимание на проблема с жлезите.
После пък посети някой си д-р Гайдурков (последовател на Лидия Ковачева), изкара не знам колко време лечебен глад. Може би 40 дни?
Повлия й чудесно, най-вече на щитовидната жлеза.  newsm78
Пиша го просто за информация. Не съм специалист и нищо не съветвам. Тези неща се случиха с близък и бях само наблюдател.
Цитирай

София /Абсурдистан

Аз пък мислех да ходя при доц. Байкова, знам, че там не се гладува, а се прави индивидуална нискокалорична диета и се взема Ксеникал. Ама щом няма смисъл, знам ли вече ...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 349 отговора