За слабите хора и отношението ни към тях

  • 1 382
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Не знам, дали е национална черта. Надявам се да не е. Но ми прави впечатление, че един огромен процент от хората, които познавам се възползват от слабостта на другия и гледат да го тъпчат и унужават, възползват се от невъзможността му да отвърне на удара, от наивността, силна вяра и други... Виждала съм хора, които направо се гаврят с други.

И същите тези при вида на някоя по-внушителна фигура се спотайват като мишоци, не смеят гък да кажат. И ... не можеш да ги познаеш направо.

Познавате ли такива хора? И как реагирате, когато избиват комплексите си върху "слабите"?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знам, дали е национална черта.

Не е национална черта.
Не е от вчера.
Не вярвам това да се промени скоро.

# 2
  • Мнения: 3 423
Виждала съм хора, които направо се гаврят с други.

И аз съм виждала.
И съм се гаврила.
И са се гаврили с мен.
И животът си върви...

# 3
  • Мнения: 1 100
Не знам, дали е национална черта.

Не е национална черта.
Не е от вчера.
Не вярвам това да се промени скоро.


Не е от вчера, но аз тепърва го осъзнавам.

# 4
  • Мнения: 1 100
Виждала съм хора, които направо се гаврят с други.

И аз съм виждала.
И съм се гаврила.
И са се гаврили с мен.
И животът си върви...

Абе животът си върви, но следващия път, когато стана свидетел на такова нещо ще налетя на бой.
Егати гадното племе сме това хората.  Sick Сигурно и аз правя гадни работи, но дори не разбирам за това.

# 5
  • Мнения: 3 423
Сподели. Какво те мъчи?

# 6
  • Мнения: 480
Мисля си, че в една или друга ситуация, всеки се възползва от друг, по-слаб. Но оттам нататък, както го описваш е много жестоко. Аз имам силно развито чувство за справедливост и съм защитавала слабия, този който не може да се защити в момента. И често съм оставала неразбрана.

# 7
  • Мнения: 2 792
  Ами провокира, нормално е, всеки си избива комплексите на най-удобното място, стига да има кой да се върже и захапе.
  Човещинка.
   Между другото справедливост няма, факт.
 

# 8
  • Мнения: 1 100
Еми... то ме мъчи от две години. Съжалявам една даскалка. Тя е много наивна. В началото и аз се възползвах от това, но сега вече ми е гадно. Всички се гаврят с нея, а на нея как и стига сърцето да пише шестици, не ми е ясно...
Всички и се репчат, подиграват и тн ...
Но никой не се репчи на даскалката по немски. Освен мен  Embarassed

# 9
  • Мнения: 457
Това е много относително. Слаб човек в чистия му вид не познавам. Ако е слаб по характер ще си избива комплексите в друго естество. Не ми е жал за такива хора, но пък съм човек който винаги ще подкрепи по-слабия ако видя че го унижават в определена ситуация. Стотици пъти съм се застъпвала за хора (познати и непознати) по-слаби в дадена ситуация и още от малка съм си такава и пак ще го правя, защото така съм визпитана. Обаче има един тип слаби хора дето се подават на наркотици, за тези хич не ми е жал, а даже според мен си трябва желязна ръка за тях. Има и други слаби хора, дето са мазохисти и обичат да се вживяват като жертви - така си търсят вниманието на околните- за тези също не ми е жал, абе има много типове слабаци. Някои от тези типове напълно си заслужават мачкането, защото си го просят.

# 10
  • Мнения: 480
Според мен тази даскалка изобщо не е слаба. Нпротив, има сили да надживее всичко това. Аз на такива хора се възхищавам!

# 11
  • Мнения: 1 100
Според мен тази даскалка изобщо не е слаба. Нпротив, има сили да надживее всичко това. Аз на такива хора се възхищавам!

Ами не знам, на мен ми е много гадно... Тя говори ли, говори и никой не я слуша. Нямаш представа какви обиди е понесла тази жена. Та се чудех, колко ли извратен трябва да си, за да искаш да накараш даден човек да страда така.

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Та се чудех, колко ли извратен трябва да си, за да искаш да накараш даден човек да страда така.

Е..колко...

Децата защо късат краката на мухите и мажат с газ дупетата на кучетата?
...за да видят какво ще стане. Смешно е.
Sprite  Peace

# 13
  • Мнения: 480
Не знам за колко възрастни индивиди става въпрос, но ние така сме реагирали като пубери

# 14
  • Мнения: 2 792
Еми... то ме мъчи от две години. Съжалявам една даскалка. Тя е много наивна. В началото и аз се възползвах от това, но сега вече ми е гадно. Всички се гаврят с нея, а на нея как и стига сърцето да пише шестици, не ми е ясно...
Всички и се репчат, подиграват и тн ...
Но никой не се репчи на даскалката по немски. Освен мен  Embarassed
  Ами смешно и наивно е да смяташ, че тя е наивна със сигурност нищо ново не е видяла от вас, но пък ти се вече се чувстваш гузна, значи има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт