Въпрос за пътуване в Германия

  • 862
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 810
Здравейте немски мадами  Sunglasses

Имам въпрос към вас относно предстоящото ми пътуване в Германия. Благодаря ви предварително за времето и вниманието   bouquet

Група хора ще сме и плануваме да посетим Берлин /един от градовете/ и въпросите ми са основно три:

1. По-ефтино ли е пътуването с кола, ако сме повече от 3 човека?

2. Един от групата предложи да спим на Хостел, защото ще излезе по-ефтино за всички. В Америка на сила не можеш да ме накараш и в мотел да спя, но за Германия казват, че хостелите са чисти и безопасни.

3. Специално за Берлин- безопасно ли е в центъра на града, ако хотела/хостела е там. И според вас колко джобни пари за храна и транспорт на ден трябва да си приготвя?

Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 810
Качвам темата нагоре, сори за което  Blush

# 2
  • Мнения: 3 521
Значи zа Берлин не мога да помогна с много, ще трябва да иzчакаш да се пробудят берлинчанки zа повече инфо, но общо от мен това... Wink

1. Да, освен, ако не си вzемете от някои от чартърните самолетни билети_тогава според мен ще ви е по_евтино.
2. Аz лично имам много добри впечетления от Хостелите, в които съм пребивавала, но нито един не е бил по_северно от Щутгарт
3. За храна_zависи, ако сложиш примерно zакуска, обяд(нещо студено или салата) и вечеря в ресторант средна класа ок.25_35?...сложи и още 5_10? zа напитки преz деня(вода, сокче, понеже виждам, че си бременна...апропо честит тумбак  bouquet) . За транспорт, ако имате планове какво искате да видите сподели ги  и момичетата от Берлин, предполагам, ще ти кажат каква комбинация би ви била най_иzгодна zа пътуване.

# 3
  • Мнения: 810
surfline, благодаря много! Зная, че са малко досадни тези теми..

Колата е евентуално за пътуване в страната, до Германия всички сме със самолет.

За джобни за храна това помага много! Благодаря и за поздрава  Wink

 Hug

# 4
  • Мнения: 3 880
Пумпал,
за пътуване из Германия влаковете предлагат разни групови билети, киомбинации, промоции, глупости. На мен лично ми се струват малко объркани, но това е защото не съм ги ползвала и само чувам от тук и там. Може примерно 5 човека да пътуват с 1 билет по някои отсечки и в определен период от време и др. подобни, в такива случаи може и да излезе по-евтино от колата, но аз лично не бих се навила, особено пък ако съм бременна.  Иначе ако все пак се навиете на приключенско пътуване из Германия с влакче, да знаете, че има и такива възможности и да ги проучите предварително.
Приятно изкарване. Simple Smile

(какво е Хостел newsm78)

# 5
  • Мнения: 3 521
За колата_пак zависи каква ще наемете, ако е нещо с наем до 60_80? дневно zа трима души, които ще пътуват иz страната, а не само в града ще ви иzлеzе по_евтино(поне според мен) от влаковете и градски транспорт, а и е по_удобно и необвърzващо.

Биба, Хостел е популярното име на българската Туристическа спалня Laughing .

# 6
  • Мнения: 1 630
За колата трябва ти да си сравниш според маршрута, който сте си избрали.
Ако ще обикаляте само градове, а няма да ходите по планини примерно, може и да е по-удобно с влак

Не забравай да си смяташ цените на платените паркинзи из градовете.
+ задръстванията

Напоследък често, когато ходим за кратка екскурзия до някой град, си оставяме колата в къщи и отиваме с влак.

Хостелите често са отдалечени от центъра и ще ти и по-удобно с кола.
За летния сезон трябва да се запазят места много предварително.

Не знам на колко сте години и с каква настройка?
Ако, искате да се запознаете с много нови хора от различни краища на света, хостелите са добър вариант
От друга страна са едно шумно място  с постоянен купон, на което ако търсиш усамотение и спокойствие трудно ще го намериш.
В някой има малки стаи, но в други са стаи за примерно 8 човека.
Провери си конкретно хостел по хостел

Общи условия

Активация на акаунт