И от Фризовома не ака.Направо незнам................

  • 1 259
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Млеката сменях всяка сецмица заради мног силни колики, но определено от Фризолак и фризовом не бяхме очаровани. След като видях, че нищо не помага си минахме на Аптамил и дотам с проблемите  сизхождането. Защо трябва точно Фризолак и Фризовом да му даваш? newsm78

Фризолак е срещу колики, запек и хабитуално повръщане. Ние го пиехме, защото е по-гъсто, Боян от другите повръщаше след харанене. Друг е въпроса при кого как се понася. При нас беше добре. Рядкото акане го отдавам на алергията/АБКМ/, а не на АМ, защото в началото бяхме на НАН1, после на Фризовом, сега сме на Фризипеп и все си акаме веднъж на ден. Сега започнахме захранване с пюре от картоф и морков/не се запича от него, а напротив/ и понякога ака по 2 пъти.

Иначе и ние имахме период на по-силни колики и напъване при акане, но явно наистина детето се учи да се изхожда само. Не съм давала нищо разхлабително, този период преминава. Сега си акаме нормално  Party.

За сока от ябълки при нас не помогна. Явно при всяко бебе е различно - понасят индивидуално различните марки АМ и реагират индивидуално на различните храни.

Сама трябва да намериш вярното решение за твоето бебче. Както ти е написала афродита довери се на интуицията си. Повярвай ми ти най-добре усещаш кое е добро и кое е лошо за твоето дете. Дори още да не го чувстваш така, с времето ще разбереш, че е вярно. Hug

# 31
  • Мнения: 4 451
Judy, съжалявам, че си приела по този начин постинга ми. Не се отнасяше за теб, но няма значение. Не съм лекар и никога не съм претендирала, че съм много компетентна. Когато сменях млякото на малката съм се консултирала с педиатъра си, който е много възрастен (има сигурно повече от 40г. стаж) и му вярвам безрезервно. Никога не ме е подвел и не се е налагало да търся друг. Та мисълта ми беше, че не съм сменяла млякото "на своя глава". Той ми предложи Нутрилона като мляко, което действа разхлабващо или може би по-скоро регулиращо, но ефект имаше още с изпиването на първото шише. Бебето ми тогава беше на 2-3м. и понеже съм превърженик на късното захранване, не исках да давам сокчета и пюрета. Но в никакъв случай не съветвам, просто изказвам мнението. Всички имаме право на това.
Напълно подкрепям Афродита за майчиния инстинкт и за това, че всяка майка взима сама решение как да гледа детето си - кога да го захрани, кога да даде сокче и т.н. Peace

# 32
  • Мнения: 24 467
Лично аз ти благодаря, Мариянка, за допълнението, именно това, което сочиш, че не сменяш храната на "своя глава", това ми беше мисълта, не че не бива в никакъв случай да се сменя.
Прави ми впечатление, че у нас не се набляга толкова на факта, че АМ следва да се "изпише от педиатър", както съветват самите производители. У нас си се почва с нещо и сме на принципа "нагоди го". Пък между марките млека има разлика и то не само във вкусовете. Ако едно е добро за конкретно бебе, може да се отрази зле на друго. Смятам, че това още в болницата следва да го кажат.

# 33
  • Мнения: 1 174
Аз също храня бебетата с Нутрилон,още в родилния дом ми поискаха такова мляко,аз тогава си нямах представа колко и какви има,купих това което ми казаха,като ни изписваха ми казаха "купи им Нан",стана ми чудно защо да го сменям като те добре си го понасяха(не съм ги кърмила въобще),педиатърката ми каза"ами може и Нутрилон,но ако искаш смени с Фризолак"Ако искам?Ами не исках,защото незнаех как ще реагират,защо пък да им го сменям.И така и до днес си пият само от Нутрилона.

# 34
  • Мнения: 4 451
Judy, радвам се, че се разбрахме и не възникна излишен спор. Напълно съм съгласна с последният ти постинг, добре казано. Peace Hug

# 35
  • Мнения: 1 032
Радвам се, че сте напълнили памперса. Ако акото е кашаво, а не твърдо би могло да ви помогне и повечко гимнастика и упражнения. Някъде тук във форума една майка обясняваше, че понякога съвсем малките бебчета нямали досатъчно налягане в чревцата, за да изкарат акото, така че гимнастиката помага. За съжаление имам много богат опит със запечено детенце, за това си мисля, че при вас проблемът е колики.

...А и доколкото ми е известно никое бебе не е пострадало от термометър,мушкато,сапунче.................. Flutter

На братовчедка ми големият син до 3 годишна възраст акаше само с клизма, заради умната си баба- акушерка. Дълги години след това детето имаше сериозни проблеми с акането.

# 36
  • Мнения: 4 451
gigio, даде чудесна идея.  bouquet Това също би могла да пробваш. То е нещо като масаж на коремчето, с кръгообразни движения.

# 37
  • Мнения: 985
...слушайте 6-тото си чувство,дайте каквото решите вие за най-добре ............Дадох сокче заради запека на 2,5 месеца........
И да-помага ни само домашен ябълков сок........
PeaceНие сме по абсолютно същия начин.Все едно аз съм го писала.И мойта от крушите се запече,а от сока от ябълка ака абсолютно всеки ден,даже понякога по 2-3 пъти.Май и на нас само това ни помогна..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт