Как родихте - с епидурална упойка или без упойка ?

  • 4 196
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 743
Родих второто си дете" нормално " без упойка.Раждах 24ч.,не ми включиха окситоцин защото съм раждала първото си дете секцио,и мога смело да кажа че с изключение на шевовете нямам лекарска намеса в моето раждане.Боли много,зверски боли, оттогава не ме страх от зъболекар  Mr. Green,но болеше не излизането на бебето а самите контракции докато се стигне разкритие и най вече шевовете които при мен също бяха без упойка.Както виждате обаче жива и здрава съм  и почти забравила.
Истината е че с епидурална упойка има риск да не се усетят напъните и да се получат много разкъсвания,докато аз с три напъна родих.Истина е също че последните най болезнени контракции почти не се усещат с упойка,така че избора е по безболезнени контракции с трудна финална част или болезнени контракции, но лесно раждане  Wink
Безболезнено раждане не съществува това е мит!Не е важно да е без болка тя се забравя ,важното е да е с щастлива развръзка! Hug
Успех на всички на които това им предстои!В крайна сметка какво са 2-3 дни болка пред години щастие с вашето любимо дете! Wink

П.С Междудругото може да се разровите в някоя от отчетните теми и видите коя мама как е описала раждането си сигурна съм, че ще стигнето до същите заключения.

# 61
  • Мнения: 3 478
Родих без, въпреки че уговорката ми беше да съм "с'' такава. Просто много бързо се развиха нещата при мен и изтървахме момента за епидуралка. Другия път ако има време пак ще си я искам. Имало е случаи в които да забави раздането, поне така съм чувала. За други по-драстични случаи аз лично не съм чувала. Общо взето болшинството от родилите с такава упойка са доволни.

# 62
  • Мнения: 377
С епидурална упойка ,нормално раждане!От първите контракции до самото раждане бяха 4 часа.Не съм раждала без упойка ,така че не мога да сравня, но си боля при мен не толкова контракциите ,колкото самото раждане.Ако се случи втори път бих избрала вече секцио.Леко и безпроблемно раждане на всички които им предстои!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 249

... Друга позната по подобен начин се е травмирала от болката до степен да започва да плаче при вида на бременна жена, защото се сеща какво я чака. ...

Мдам. Аз като видя бременна жена, изтръпвам... поради същите причини.  cry А в никакъв случай не съм глезла и търпя много на болка... по принцип.

# 64
  • Мнения: 361
Без,и ако имам шанса за второ дете пак ще искам нормално и без.Болките при цикъла ми бяха по силни от раждането.


# 65
  • Мнения: 2 039
Пусни анкета,моля тееее  Praynig   bouquet

# 66
  • Мнения: 105
И двата пъти нормално без упойка и при раждането и при шиенето, но вси4ко много бързо се забравя.

# 67
  • Мнения: 5 362
Родих без упойка.

# 68
  • Мнения: 7 416


Мдам. Аз като видя бременна жена, изтръпвам... поради същите причини.  cry А в никакъв случай не съм глезла и търпя много на болка... по принцип.
   Ако беше раждала с упойка,Ним,дали последствията от раждането щяха да са по-различни?
  Не те закачам за спор,в никакъв случай!Да не ме възприемеш погрешно PraynigСъвсем човешки те питам.......
  Имаше ли значение липсата на упойка в твоя случай?
  Дали,ако беше родила с упойка,сега нямаше да си категорична,че 2-ри път ,ще е секцио?

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Две раждания без упойка.

# 70
Здравей те значи аз съм родила и 4си   деца без упойка.И не съжалявам защото радоста че накрая ще го видиш тоз бебок който толкова време чакаш и аз поне забравям за болката.
На мен ми предстои първо раждане, но мисля, че ако си сложим упойка, това не означава, че няма да се радваме на бебоците и ще  сме по-малко майки. Защо да се мъчим да забравим този изключителен момент, като може да си спомняме с усмивка за него. Всичко разбира се е много относително и различно при всеки. Леко раждане на всички, на които им предстои да изживеят този вълнуващ момент!!!

Напълно  подкрепям. Защо да не използваме развитието на медицината в наша полза? Аз също  мисля да раждам с упойка

# 71
  • София
  • Мнения: 3 249
   Ако беше раждала с упойка,Ним,дали последствията от раждането щяха да са по-различни?
  Не те закачам за спор,в никакъв случай!Да не ме възприемеш погрешно PraynigСъвсем човешки те питам.......
  Имаше ли значение липсата на упойка в твоя случай?
  Дали,ако беше родила с упойка,сега нямаше да си категорична,че 2-ри път ,ще е секцио?

Може би това е извън темата, а и ти ме познаваш, но все пак ще отговоря и тук. От моето раждане има много "може би" и "ако". Последствията още ги лекувам.  Sad Мисля си, че с или без упойка, проблемите настъпиха после при самото изгонване на плода и последвалото почти неконтролируемо кървене.
Но пък... може би ако ми бяха поставили упойка, нямаше толкова да се уморя и обезсърча по време на контракциите. Имаше моменти, в които наистина исках да умра. А не трябва да е така. Накрая нямах сили да напъвам. Бездушното и на моменти даже грубо отношение на персонала само допълнително ме отчая. Никой дори не ми обясни защо не желаят да ми поставят упойка. Не говоря за епидурална - това не е единственият начин за обезболяване. Говоря за каквато и да е аналгезия.
И това при положение, че нетърпимите болки бяха само 2 часа. А има жени, дето раждат по 24 часа.

Така че липсата на упойката при мен няма пряка връзка с последвалия развой на събитията, но не знам дали нещата пак щяха да са същите, ако ми бяха поставили.

Слава Богу имам живо и здраво дете и последиците ги лекувам само аз, а не и тя.  Praynig

Болницата, за която говоря, е Тина Киркова.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 819
Родих с упойка.Нямаше никакви усложнения.
Живот и здраве пак ще родя с епидурална.

# 73
  • Мнения: 8 505
Родих с упойка.Раждането протече бързо,безболезнено и безпроблемно.

# 74
  • Мнения: 503
без упойка Wink

Общи условия

Активация на акаунт