Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 апр. 2007, 10:35 ч.

От кога от чашка

• 313
  • 11
  •   1
Отговори
  • Gewerbestr. 38
Въпросът ми е от кога започнаха бебоците ви да пият от чашка. Ние сега се учим, но още само пъхаме езика и лочим като котенце Mr. Green
Така и не можах да я науча да пие от шише с биберон. Пробвах какво ли не - чайове, сокове, различни биберони - никакъв интерес.
Имаме една чашка с "човка", но тя я използва за гризане, затова опитваме от обикновена пластмасова чашка.

# 1
  • София
Писах,ама къде отиде постинга незнам newsm78 Много сте малки още за да пиете от обикновена чашка.Давай му тази с накрайника и му дай на бебо време да свикне,защото не е проста работа това baby_neutral

# 2
Може от всякога. В една тлъста американска книга пише така, кавато си избере бебун.

# 3
  • Варна
Ние вече се справяме с накрайниците за чаша, но за да разбере, че трябва за засмуче му потапям накрайника в кърмата, храним го така ако ме няма и трябва да пие изцедена кърма, справя се без проблеми, но съм му взела от меките накрайници, за най-дребните.

# 4
Моят син прояви интерес към чашката с човка, когато беше на 6 месеца. От няколко месеца вече само така си пие водата, сока и т.н. Само нощното мляко още ни е от шишето. Давай му чашката с накрайника, в един момент само ще се усети как да я ползва, но няма да стане отведнъж!

# 5
  • Gewerbestr. 38
Благодаря ви за отговорите!

bouquetИскам да се извиня, че пуснах две еднакви теми, но ми даде и двата пъти "грешка" Sad и си помислих, че нищо не е станало. Моля модераторите да изтрият едната!

# 6
Моите от шише с биберон пиха само 2-3 месеца - после не искаха биберона и започнах да им давам от чашка (обикновена, защото тази с човката я плюеха) и с лъжичка.
Зависи от детето - няма определена възраст.
 Peace

# 7
  • Sofia
Моята дъщеря почне да пие от чеше след годинка. След като надигна моята с водка реших, че й е време да пие оттам водата си. Все още не е изцяло на чаша, но се справя доста добре.

# 8
  • gatorland
Тук се препоръчва опитите с чаша да започнат след 5-я месец. Друг е въпросът че моята красавица все още си е от шише. Тепърва ще я уча на чашка. От тези с накрайника така и не се научи да пие, сега ще карам направо с нормална.

# 9
  • София
При нас след 1г. му я предложих.

# 10
  • София/Варна/Стокхолм
Ние почнахме направо с обикновена чаша на около 10 месеца. Преди това предлагах вода с биберон, но той не искаше. Пропи вода направо от чашата.

# 11
  • Montréal, Canada
Привет! Дъщеричката си научих да пие от чашка като беше на 9 месеца, а синът ми на 7м. Бързо свикнаха. Никога не съм използвала шишета и биберони, тъй като кърмя. Затова прибегнахме до чашата толкова рано. Чашите с накрайник някак не са удобни за нашия бебок, но сега като се замисля, каката много обича да "смуче" от накрайника.  Simple Smile
Успех!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт