За нощното напикаване

  • 13 459
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 219
Напоследък Иво започна да се буди и сам. По-удобно е да си седне на гърнето, отколкото да пишка в чашка.

# 61
Моят син се напикаваше до 13 г. Водила съм го на какви ли не медицински и немедицински лица. Много е неприятно не само за мен като майка, но и за него. Когато ходеше на лагери много се притесняваше. Страхувах се да не получи комплекси. Уговарях се с учителките да му помагат да се скрие и за дискретност. Казвали са ми, че като влезе в пубертета ще спре да се напикава. Така и стана Laughing. Но е имало и по-тежки случаи - наш братовчед е спрял с напикаването в казармата.

# 62
  • Мнения: 5 622
А някои деца се напикават до пубертета и никой не смята това за чак такъв проблем(обикновено енурезис ноктурна отшумява точно по време на пубертетните промени..). При вас пък е абсурд да се говори за проблем, изобщо...

# 63
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
VACHE,
Благодаря за идеята ше опитам  и това.....Дано се получи Peace

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 22:01 от Katy6

# 64
  • Мнения: 7 106
На моята приятелка дъщеря и това лято навърши 11 г. и от самосебе си напикаването спря. А се е напикавала почти всяка вечер, даже някой път по 2-3 пъти на нощ. Поради тази причина по собствено желание е спала с нощен памперс до 7-8 си година. Сега, това вече е далечен спомен  Grinning.
Аз също съм била пикла  Laughing, помня че до първи или втори клас нощем се мокрех до ушите, даже сама си сменях чаршафите, а майка ми чувайки ме че хлопам по гардеробите се провикваше само от спалнята : "Пак ли?"........"Пак, пак  Mr. Green".

На дъщеря ми махнах нощния памперс началото на това лято. Въпреки че сутрин все още беше бая пълничък, реших да се пробвам, а и бях почти сигурна че тя пишка в него повече от мързел и че така и е по-удобно. Първите няколко нощи имаше инциденти, после ставах една седмица да я будя да пишка, но тя спи ужасно дълбоко и много се сърдеше на тези мои издевателства, затова се отказах да я будя. Случва се да се напишка веднъж на 10-14 дни, но считам че това е нормално, още повече че сравнително прясно сме махнали памперса.
Не мисля, че има за какво да се притесняват и други майки, които пак така от скоро са махнали нощният памперс  Peace. Все пак умението да контролираш тази физиологична нужда на сън се тренира с времето и всяко едно излишно суетене, цъкане, каране и коментиране пред детето излишно го стресира и го кара да се чувства виновно за нещо, за което не е.

# 65
  • Мнения: 1 735

Не мисля, че има за какво да се притесняват и други майки, които пак така от скоро са махнали нощният памперс  Peace. Все пак умението да контролираш тази физиологична нужда на сън се тренира с времето и всяко едно излишно суетене, цъкане, каране и коментиране пред детето излишно го стресира и го кара да се чувства виновно за нещо, за което не е.

Абсолютно подкрепям казаното горе! Peace

# 66
  • Мнения: 3 271
Аз имах проблеми с това до доста късна възраст. Водили са ме по много доктори, всички съветваха да не се буди детето да се изпишква, точно, защото свиква някой друг да прави това, а не то само. Четох, че било възможно да се наследява и наистина сина ми все още има известни проблеми, на 6 г и 3 месеца е. Определено количеството вода вечер се отразява и то е логично. Не го будя, ограничавам водата до към 8:20-8:30, после давам само малко. Много ме е яд за това, и мен са ме ограничавали и все си казвах, че няма да го правя с него. Но в един момент това будене уморява и минавам на ограничения Sad Гледам да му дам да се напиее като се върне от градина и малко след вечеря...
Надявам се да го израстне, дотогава се опитваме да търпим и минимално да коментираме "проблема", за да не го осъзнае и той като такъв

# 67
  • Мнения: 1 735

Много съжалявам за офф-а, но ако това в подписа ти е едно от любимите ми парчета  на Queensryche , имаш големите ми поздрави и много много бири!  cheers

I Dream In Infrared

As you awoke this mmorning
and opened up your eyes
Did you notice the tear-stains
lining your face were mine

Don't you wonder, can't you see
what's happening to our lives
I can't keep living this masquerade
When my lonely eyes see only your face at night

I only see in infrared
I can't dream anymore
Can't you see I need, too
I can't stand the pain

You've gathered all my secrets
and I don't know who I am
I even feel alone when you're near
'cause you'll never understand

When we first met I must have seemed
a million miles away
It's strange how our lives have touched
But the time is right
I'll leave tonight
Don't look in my eyes
'Cause you've never seen them so black

I only see in infrared
I can't dream anymore
Can't you see I need to
I can't stand the pain

# 68
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Напоследък си мисля, дали пък ако започнем постепенно да изместваме изпишкването все по-напред няма да стане номера? Например, ако сега я изпишкваме около час и половина след като заспи, постепенно смаляваме времето, след седмица - след час, на втората - след половин час и накрая - без да я вдигаме...  newsm78 Мислите ли, че може да се окаже успешно?

# 69
  • Мнения: 3 271
infinity, точно от там е, както и аватара. В повечето форуми съм InfraredDream  Hug

И аз се извинявам за офф-а

# 70
  • София
  • Мнения: 13 206
Напоследък си мисля, дали пък ако започнем постепенно да изместваме изпишкването все по-напред няма да стане номера? Например, ако сега я изпишкваме около час и половина след като заспи, постепенно смаляваме времето, след седмица - след час, на втората - след половин час и накрая - без да я вдигаме...  newsm78 Мислите ли, че може да се окаже успешно?

Аз не мисля, че час и половина е достатъчно време. В смисъл, че ако се е изпишкала преди лягане, след час и половина ще й се пишка?  Rolling Eyes То си зависи от детето, ама моята забелязах,ч е се напишква около 3-4 сутринта. Значи около 6 часа след като е пишкала преди това. Може би ако сега докато е топло пробвай изобщо да не я будиш (ако така си решила) и ще переш.. Моята също така се увъртява цялата, защото спи върху завивките  Rolling Eyes, ама постепенно намали напишкването. Аз съм за това да я оставиш да се наишква и постепенно ще почне да се буди... Ела в темата за Овнетата да обсъдим 30 мартенските  Wink

# 71
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони я изпишкваме без проблем час и половина, след като е легнала (преди да легне също пишка) и после си издържа без проблем до сутринта. Днес я изпишкахме час, след като заспа, пък ще видим... Периодично пробваме да не я вдигаме, но се напикава... та не знам...

Коя е тая тема за Овнетата, пропуснала съм нещо?! Thinking

# 72
# 73
  • Мнения: 1 640
А някои деца се напикават до пубертета и никой не смята това за чак такъв проблем(обикновено енурезис ноктурна отшумява точно по време на пубертетните промени..). При вас пък е абсурд да се говори за проблем, изобщо...

Не мисля, че има за какво да се притесняват и други майки, които пак така от скоро са махнали нощният памперс  Peace. Все пак умението да контролираш тази физиологична нужда на сън се тренира с времето и всяко едно излишно суетене, цъкане, каране и коментиране пред детето излишно го стресира и го кара да се чувства виновно за нещо, за което не е.

Абсолютно подкрепям казаното горе! Peace
Радвам се,че здравият разум надделя в темата.Подкрепям написаното.

# 74
Хомеопатията при всички случаи ли помага и кое по-точно хомеопатично средство е излекувало успешно нощното напикаване?Споделете!

Общи условия

Активация на акаунт