Обувки "Колев и Колев" - мнения?

  • 19 576
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 133
Сладури споделете впечатления за цени и качество? Praynig

# 1
  • Мнения: 272
Отвратителни обувки на безбожни цени!
Знам, че има и доволни и сега ще ми скочат, но за мен е така. Да не говорим, че изобщо и конструкцията им не е правилна

# 2
  • Мнения: 46
аз искам само да споделя че абсолютно не се препоръчват ортопедични обувки за здрави деца наскоро при случаен преглед понеже малката ми дъщеря е с видимо плоскостъпие с мен беше и голямата и доктора предложи да прегледа и нея и аз със спокоен тон му казах о ама тя има сводове, но като я прегледа каза, че и тя има особено изразено на десния крак. Обясни ми как свода се поддържа от мускул който трябва да се съкращава и за прохождащи и малки деца е най-важното обувката да има усилена пета и ако има стелки ще се предизвика плоскостъпие, та затова сега за малката която няма абсолютно никакъв свод е препоръчително да носи такива ортопедични обувки или поне да имат такива стелки.

# 3
  • Мнения: 5 391
До сега съм ползвала само тези за прохождане, не съм впечатлена хич.

# 4
  • Мнения: 2 467
Отрицателно е моето мнение.
Наблюдение имам само върху обувките за малки крачета - прохождащи и скоро проходили. Хем грозни, хем и кофти качество, хем безумни цени.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Отрицателно е моето мнение.
Наблюдение имам само върху обувките за малки крачета - прохождащи и скоро проходили. Хем грозни, хем и кофти качество, хем безумни цени.

Абсолютно съм съгласна Peace

# 6
  • Мнения: 4 668
Аз също не ги харесвам . Грозни , скъпи и некачествени обувки  Confused

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 388
До миналата година само "Колев и Колев" е носила, аз съм доволна-здрави излязоха всички и бяха хубави модели. Едни китайски сандали купих едно лято-издържаха 10 дена (цена 20лв), последваха пак "КиК" при цена 40лв, но много по-дълго. Аз ли съм случвала на обувки не знам, но само хубави неща мога да кажа. Сега е със Сандик и  Барби - също много ми харесват.

# 8
  • Мнения: 14 133
Аз също не ги харесвам . Грозни , скъпи и некачествени обувки  Confused
Peace Ходих до фирменият им магазин в почивката. Явно ще си продължим с Денди или Чипо. Не са толкова скъпи, а и последните ще ги сменяме, защото ни омаляха, а не заради качеството.

# 9
  • Мнения: 1 520
Предходните години сме купували само Колев и Колев. Имахме специално изискване към твърдостта и височината на форта и само колевските отговаряха на търсеното.

И като модели много ги харесвах и не са мръдвали след носене.
Миналото лято взехме едни на Денди, които се съсипаха след втората седмица.
После взехме на Санбе, но много малко ги носихме, все пак не мръднаха. Зимата изкарахме с Булдозер.
Това ме убеди, че и сред другите марки има качествени и хубави модели.

За пролетта сега мисля такива да търся.

Цените са им доста високи. Онзи ден бях в магазина и пролетните и летните модели са си по 50-ина лева. А всъщност тази година и моделите не ми харесаха. То не толкоз заради модата, а защото от новата колекция номерацията е пълна, от другите има каквото е останало.

Та моето мнение е положително откъм здравина, качество и вид.
Но цените са завишени прекалено. Вече не съм убедена дали си струва.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Купувала съм само буйки (ама той тогава пълзеше и нямаха кой знае каква амортизация) от тази марка, обувките ми се виждат доста скъпи, а не ми се виждат поне красиви , за качество не коментирам.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 181
На мен Ми харесват обувкитя на КК.Никога не са ми се скъсали,дори малката не ги ожулва отпред,явно са и много удобни.Имаме и на минимен и на делфи прим,но отпред яко ги е ожулила.
Купувам от магазините,в който има от старите колекции и са на по-ниски цени.
Така че за мен цена-качество си е ОК.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 884
Малко да оспамя темата Mr. Green
Pipinka  Маля те,сподели от кои морки обувки си доволна зо прохождане
Много ми допада вкусът ти Hug

# 13
  • Мнения: 4 668
Моят син проходи с ECCO   Peace Всъщност други не купувам , защото той отказва да ги носи  Rolling Eyes Фирмата е датска и е много на ниво . Изключително удобни обувки . Има сметка да купуваш на намаление - тогава са по 45 - 50 лв. , точно като Колевските боклуци ... Иначе са по около 100 лв. , но синът ми ги носи по цял сезон и не мръдват , нито му омаляват .
Мъжът ми също си купува такива и казва , че по - удобна обувка не може да си представи , а той е маниак на тази тема .
Имат фирмен магазин в Мола на Стамболийски и щанд в Саламандър на Витошка  Hug

# 14
  • Мнения: 4 155
С баткото ползвахме едни буйки на КК и бях отвратена. Непрекъснато бяха черни. Всичко им се лепеше. С тях трябваше да проходи. И ако знаете колко пъти съм изтръпвала като го видя как си пипа обувките. А редовно ги перях.
Затова не исках и да чуя за КК. Но брат ми ни подари едни пантофи. Тъмно сини с подсилена пета. Мисля, че са му много удобни.
Иначе за прохождане взехме едни маратонки, а в къщи е основно по чорапи или с тези пантофи.

# 15
  • Мнения: 656
Миналата година за първи път купих обувки на КиК, останах много доволна, все още ги носи и не са мръднали, много са удобни.  Peace

# 16
  • Мнения: 562
Моят син проходи с ECCO   Peace Всъщност други не купувам , защото той отказва да ги носи  Rolling Eyes Фирмата е датска и е много на ниво . Изключително удобни обувки . Има сметка да купуваш на намаление - тогава са по 45 - 50 лв. , точно като Колевските боклуци ... Иначе са по около 100 лв. , но синът ми ги носи по цял сезон и не мръдват , нито му омаляват .
Мъжът ми също си купува такива и казва , че по - удобна обувка не може да си представи , а той е маниак на тази тема .
Имат фирмен магазин в Мола на Стамболийски и щанд в Саламандър на Витошка  Hug

А вече и на "Славейков" ! Невероятни са, малката има велурени ботуши, които не иска да сваля и ги носи и в къщи   Tired

# 17
  • Мнения: 409
До сега съм ползвала само тези за прохождане, не съм впечатлена хич.

Аз също не ги харесвам . Грозни , скъпи и некачествени обувки  Confused
И аз споделям мнението на Филип@ и Pipinka ! #Cussing out

# 18
  • София
  • Мнения: 659
Откакто Ники проходи та досега не сме имали обувки и пантофи различни от Колев и Колев. Аз лично съм много доволна. Освен това останалите качествени детски обувчици са на същите, че и доста по-високи цени. Между другото К и К имат два магазина, в които предлагат модели от стари колекции и цените са около 25лв, което е супер изгодно. А и лично аз предпочитам да дам веднъж 50-тина лв. и детето ми да носи удобна обувка отколкото да купя нещо по-евтино, което най-много след месец ще се скапе и в крайна сметка ще ми излезе по-скъпо. Що се отнася до въпроса, че децата не трябва да ходят с ортопедични обувки според мен щом доктор Драганов (детски ортопед) препоръчва магазин, в който продават такива обувки (Колев, Капчица, Primigi) аз не се притеснявам да обувам детето си в тях.

# 19
  • Мнения: 8 242
Безбожно скъпи.. 50 лв. за обувки, които ще носи 1-2 месеца? Айде бе  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 728
Ние проходихме с КК,но сега сме с обувки на Bical и съм много доволна! Peace
Тук се виждат малко.Много са хубави,ортопедични,и откакто сме с тях Ивко стъпва на целия си крак,а с КК ходеше на пръсти!А ето и други техни модели:

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 12:48 от vesenceto_85

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
Ние проходихме с КК,но сега сме с обувки на Bical и съм много доволна! Peace
Тук се виждат малко.Много са хубави,ортопедични,и откакто сме с тях Ивко стъпва на целия си крак,а с КК ходеше на пръсти!А ето и други техни модели:
а къде мога и аз да ги видя тези модели,има ли номера?

# 22
  • Мнения: 46
 щом доктор Драганов (детски ортопед) препоръчва магазин, в който продават такива обувки (Колев, Капчица, Primigi) аз не се притеснявам да обувам детето си в тях.
не зная кой доктор го препоръчва но тук може да видиш нещо по въпроса http://www.med.primasoft.bg/medinterest/for_child/plain_foot.htm за първи път гледах по канал едно здравно предаване в което бяха поканили професор по детска ортопедия, който абсолютно препоръча да не се носят такива стелки и така нататък това, че някой доктор е препоръчал нещо то все пак е взел парички за това не зная всеки сам си преценява, но последствията се проявяват по-късно аз сега си сърбам попарата от ортопедичните обувки

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
а къде мога и аз да ги видя тези модели,има ли номера?

В Пигис хаус и в Хиполенд. И аз съм доволна от Bical, имаме 3 чифта техни обувки

# 24
  • Мнения: 3 089
имам всякаквъ обувки - Ки К, бикал, чипо, капчица, марикита. аз честно казано не виждам разлика в походката на петра.
а иначе естествено е, че прохождащото дете ходи предимно на пръсти като балерина, но за това не са виновнми буйките на КиК.
ако все пак си решила да купуваш КиК, има преоценен магазин в една пресечка на пиротска - последната или предпоследната в ляво преди пазара кирков. обувките там често са с мн. сериозни намаления.

# 25
  • Мнения: 97
Аз също не харесвам КК и досега детето не е носело такива,но вчера видях едни пантофки,доста отворени,подходящи за сезона с лепка(закопчалка) и на нормална цена 14.90 и реших да пробваме.Мисля че са му удобни,а на друга фирма не можах да открия подобни.

# 26
  • Мнения: 1 311
Здрави, качествени и твърде тежки.

Тези Bical ми харесаха на външен вид. Как са като цена?

# 27
  • Мнения: 3 089
аз последно купих в неделя 4 чифта обувки:
- бикал естествена кожа, кафеви, здрав форд и с твърда петичка, отгоре леко отворени, но отпред затворени - за сезона, от щъркел - 9 кинта /но бяха последен чифт и само 23 номер, явно намалени бяха/
- гуменки денди - сини с лепка, супер сладурски, гумирани на пръстите, за да предпазват - от щъркел - 8.5 лв.
- сандали на КиК, естествена кожа, с пета, но отпред отворени; от преоценения им магазин - 13 кинта
- пантофи на чипо за у дома, много смотани се оказаха - 10 кинта

# 28
  • Мнения: 4 970
Кай4е, кой е преоценения магазин на КК Thinking
http://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=96&ze … fd50f0ae5af302b15  тук има 1-2 модел4ета на Bical
А по темата-  докато се наканя да купя буйки, мина смисъла от тях.Гладам по другите де4ица около нас- разтеглила се е кожата, захабени са и подметки и самата кожа.КУпих й слу4айно едни  - с полутвърда подметка, ортопеди4ни от плат, -затворени отпред  но изрязани отгоре за 15лв.Йати се орубрах вкъщи видях 4е тези  "декоративни" за мен обув4ици са на КК Shocked

# 29
  • Мнения: 3 089
ако все пак си решила да купуваш КиК, има преоценен магазин в една пресечка на пиротска - последната или предпоследната в ляво преди пазара кирков. обувките там често са с мн. сериозни намаления.
някои са с мн. дребен дефект, някои са просто от стари колекции, а някои са изостанали само х 1-2 чифта от определен номер и затова са там. до преоценения магазин има и такъв с нормални цени и нови колекции  Peace

# 30
  • Мнения: 4 970
Благодаря ти  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми започна с буйки на КиК. Не съм доволна от тях, защото за отрицателно време се изтъркаха отпред (носени от все още неходещо бебе). Не ми харесва и това, че модела е същия като този, с който аз съм прохождала. Скоро и купих едни обувчици Бикал и съм страшно очарована от тях - прекрасни, меки, с гъвкава подметка и т.н. За 31 лв. са, а са страшно сладки - с много семпло бродирани цветя и цвете на лепката, изцяло бели (без какпка розово!). мисля от тук нататък да се ориентирам към тях, още повече, че имаше 10-тина вида сандали по 23-25 лв., което ме устройва.

# 32
  • София
  • Мнения: 797
 "Бикал" освен в Пигисхаус и Хиполенд продават ли ги на друго място?

# 33
  • Мнения: 6 164
"Бикал" освен в Пигисхаус и Хиполенд продават ли ги на друго място?

В "Пинокио" и в магазини на Сандик, които внасят Барби, Бенетон... То има лепенки на витрините обикновено.

# 34
  • Мнения: 1 284
значи може и без стелки да купим от пантофите на КК за вкъщи, така ли  newsm78

# 35
  • Мнения: 2 723
Купувам всякакви обувки. Последната ни придобивка са гуменки на КК, имаме и едни кожени обувки КК, сега купихме сандали бенетон и обувчици с дупки хипо. Всичко му е удобно, не се оплаква...
Кое им е грозно  Shocked За цената съм съгласна, височка е, но пък чак грозни  Thinking

# 36
  • Мнения: 2 700
За цената съм съгласна, височка е, но пък чак грозни  Thinking
E ако ми покажеш момичешки обувки, при това за над 3-4 годишна възраст, които по някакъв начин да не дразнят окото, ще призная, че съм в грешка.
Абстрахирайки се от цената, естетиката на КиК куца яко.
Между другото, синовете на Колев май не носят негови обувки.

# 37
  • Мнения: 13
E ако ми покажеш момичешки обувки, при това за над 3-4 годишна възраст, които по някакъв начин да не дразнят окото, ще призная, че съм в грешка.
Абстрахирайки се от цената, естетиката на КиК куца яко.
Колев си имат мн. сладурски модели! Не знам какво дразни твоето око, solaris, но на мен доста ми харесват тези.

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1151

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1143

# 38
  • Мнения: 23
Купих за първи път едни сандали преди 10 дена, много съм доволна. И са много сладки.

# 39
  • Мнения: 2 700
Написала съм изрично за над 3-4 годишни деца. Дъщеря ми е вече почти на 9 и не помня кога за последен път и дали въобще съм виждала нещо свястно на КиК (аз вече не ходя дори и контролно в магазините им.)

# 40
  • Мнения: 217
Купувала съм само буйки (ама той тогава пълзеше и нямаха кой знае каква амортизация) от тази марка, обувките ми се виждат доста скъпи, а не ми се виждат поне красиви , за качество не коментирам.
[/quote


  Peaceподкрепям напълно страшно високи цени имат.За някакви си съвсем обикновени сандали 50 лв Shocked #Crazy #Crazy #Crazy]

# 41
  • Мнения: 2 723
E ако ми покажеш момичешки обувки, при това за над 3-4 годишна възраст, които по някакъв начин да не дразнят окото, ще призная, че съм в грешка.

Е ти пък  Joy
Аз от къде да знам кое дразни твоето око Shocked
Аз търся 23-ти номер за момчета и намерих такива, които да ми харесват, не търсех специално КК, просто ги харесах и ги купих.

# 42
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
щом доктор Драганов (детски ортопед) препоръчва магазин, в който продават такива обувки (Колев, Капчица, Primigi) аз не се притеснявам да обувам детето си в тях.
не зная кой доктор го препоръчва но тук може да видиш нещо по въпроса http://www.med.primasoft.bg/medinterest/for_child/plain_foot.htm за първи път гледах по канал едно здравно предаване в което бяха поканили професор по детска ортопедия, който абсолютно препоръча да не се носят такива стелки и така нататък това, че някой доктор е препоръчал нещо то все пак е взел парички за това не зная всеки сам си преценява, но последствията се проявяват по-късно аз сега си сърбам попарата от ортопедичните обувки
Този Драганов ти препоръ4ва магазин ,защото е негов Mr. Green
Той по едно време и обувки правеше ,ама фалира.
Самият той е въздух под налягане

# 43
  • Мнения: 2 922
Ами преди бях доволна. В момента мога да кажа, че момчешките модели са доста грозновати.
Но пантофи винаги купувам на К&К със естествена стелка.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 298
щом доктор Драганов (детски ортопед) препоръчва магазин, в който продават такива обувки (Колев, Капчица, Primigi) аз не се притеснявам да обувам детето си в тях.
не зная кой доктор го препоръчва но тук може да видиш нещо по въпроса http://www.med.primasoft.bg/medinterest/for_child/plain_foot.htm за първи път гледах по канал едно здравно предаване в което бяха поканили професор по детска ортопедия, който абсолютно препоръча да не се носят такива стелки и така нататък това, че някой доктор е препоръчал нещо то все пак е взел парички за това не зная всеки сам си преценява, но последствията се проявяват по-късно аз сега си сърбам попарата от ортопедичните обувки
Този Драганов ти препоръ4ва магазин ,защото е негов Mr. Green
Той по едно време и обувки правеше ,ама фалира.
Самият той е въздух под налягане

Без да се произнасям за самия Драганов (в смисъл нямам собствено мнение), знам за препоръчвания от него магазин (те всъщност са два) - именно поради "бизнес" причини.

За Колев и Колев - буйките за прохождане ни бяха такива - изтъркват се отпред след няколко обувания.
После вече никога не съм купувала тази марка, не ме впечатляват като дизайн и ми се виждат ужасно груби за момиченце.
Взимали сме на Минимен, но напоследък караме предимно на Perlina, харесват ми повече от тези на Минимен. Маратонки й купихме на DC - много удобна обувка, като тръгнем да излизаме все към тях посяга.

По въпроса за обувките с таткото сме на мнение, че те не стоят в "списъка" ни за икономии. И след като за нас купуваме само качествени и от естествена кожа обувки, защо да си правим експерименти с подрастващо краче, което сега се оформя? Наистина от детето се носят само един сезон ... но краката му остават за цял живот.

# 45
  • Мнения: 2 309
Ужасни обувки,ужасно качество,ужасни модели...няма нищо хубаво в тях!!!
Още повече,че са подплътени от безумно високи цени Crossing Arms Naughty

# 46
  • София
  • Мнения: 2 856
да се разпиша и аз по темата:

Аз съм фен на Колев и Колев.
Като стана време за прохождане му взех буйките на КиК.
От там насетне и до ден днешен /детето ще стане на 5 години есента/ му купувам само пантофите на КиК за вкъщи и за градината. Пазарувам без проблем и без детето /почти винаги/, защото си му знам номера по тяхната номерация /както е всеизвестно въпреки стандартите между номерациите на фирмите има разлика/. Не съм купувала никога допълнителни стелки за пантофите. Относно обувките: същата работа - купувам му смело дори и да не е с мен и винаги съм била доволна. Вярно излизат по-скъпо сравнено с другите, но ги предпочитам пред китайските и турските /а по-скъпи от КиК не мога да си позволя/. Така почти 5 години вече си носим тяхни модели и съм много доволна. Изключение правят един чифт Geox /маратонки/, един чифт маратонки със светещ Спайдърмен Simple Smile и един чифт сандали /не помня името на фирмата/, които майка ми му е купувала подарък. Така, че ние в пълния смисъл сме ги изпробвали през годините. И за протокола: сина ми е бил на ортопед /по друг повод преди 2 год./ и е бил преглеждан. Ами това е.
Сега смятам да му взема този модел /носи 28ми номер/, който ще носи в по-прохладното лято и през есента.




# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Сандалите им не ми харесват. NaughtyМиналата година купихме на малката такива за скромната сума от 45лв,скапаха се много бързо Crossing ArmsОт зимните обаче съм доволна,крачето винаги е сухо. Peace

# 48
  • Мнения: 1 464
Аз съм супер доволна от тях.От всички,сандали,боти,ботуши!Буйките им наистина се цапат бързо но ако вземеш няколко чифта и ги переш в пералнята няма проблем.Все пак те са 15лв не са50 PeaceТопленките ги носим 4 месеца вече в градината и не са мръднали,всички останали се жулят отпред.

# 49
  • Мнения: 1 715
Ползвала съм само за прохождане иначе гледам да са удобни не робувам на марки

Общи условия

Активация на акаунт