Онова "горчивото"-що е то?

  • 696
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте мами! За първи път пиша тук, аз все още съм от кърмещите и по-точно от средно дългокърмещите.
Преди време тук, в кърмаческия, попаднах на постинги, в които се споменаваше за онова "горчивото", с което се намазва гърдата и бебето не я иска повече. Помислих си... "дано не стигаме до там", но в главата ми остана да свети лампичка, че ако стигнем, ще попитам. 

Какво представлява това нещо, къде се продава, безвредно ли е? Питах в 2 аптеки, не са го чували... Надявам се, че не говорите за горчица.... Имате ли информация как децата приемат това, че сладкото "тити" вече е горчиво? Помага ли изобщо? Чрез яслата и игри успяхме да направим кърменето само 2 пъти дневно, така че, надявам се, няма да е тотален стрес, но все пак ще го има, то е ясно.
Ще съм ви наистина много благодарна ако ми пишете, защото съвсем скоро ще се наложи да оставя Денис на родителите ми за 1 месец, в началото ще си идвам само вечер, после само веднъж седмично и кърменето ще отиде в историята... за мое огромно съжаление  Cry

# 1
  • Мнения: 599
Тъкмо ровех за същото. Има 2 варианта - лак и разтвор. Лакът е Gabrini CLASS Antibite Unisex.  Разтворът е Daum exol на Dentinox.

# 2
  • Мнения: 217
Не/Да, къде го намери? Продава ли се в България? А това за лака ми прозвуча странно - Габрини не е ли козметика???

# 3
  • Мнения: 3 161
При естествен вариант за отбиване - раздяла с детето - не знам защо ти е горчивото... Иначе аз го прилагах, когато исках да се отърва от непрестанните набези на дъщеря ми, която вече беше на 2 и половина, а аз бях бременна и на практика нямах почти нищо в гърдите, та падаше едно дъвкане.... Приложих Marmite - английско мазило за сандвичи с вкус на горчива бирена мая, много ефективно и напълно безвредно (то си е храна). Но май не се продава у нас - моето беше чужбинско. Онова за гризане на нокти, което препоръчват, ми се струва доста по-гадно и драстично.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ne/Da вече е казала как се казват нещата - аз само допълвам, че това не е безотказен метод. Напоследък доста мами споделиха, че хич не върши работа при бебета-запалянковци Mr. Green

# 5
  • Мнения: 217
Ne/Da вече е казала как се казват нещата - аз само допълвам, че това не е безотказен метод. Напоследък доста мами споделиха, че хич не върши работа при бебета-запалянковци Mr. Green

Стига бе!  Shocked Ще я видим тая работа... Купувам, а пък ако се наложи, ще мажа. Благодаря ви Не/Да, Емем, Хедра. После ще споделя дали е подействало  Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
При нас горчивият лак свърши чудесна работа при опита ми да отбия, но вероятно и самото дете е било готово за това, защото буквално стана отведнъж. Но всяко детете е различно и този метод може да не подейства при твояето. НИщо не ти пречи да опиташ обаче, щом си решила да отбиваш...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686
И при нас свърши работа Даум Ексол-а, Gigi, която отби скоро Стефчо го поръча в една аптеки и и го доставиха до няколко дни.
Повтарях на Ивайла известно време, че е голяма и че млякото ще почне да горчи.

Като реших, че спирам най-накрая мазнах по-малко - то наистина има хипер гаден вкус и смърди ужасно на лакочистител. И и казах - Иве, млякото вече горчи. Тя близна - каза: ау, горчи, после каза - дугата, увери се, че и дугата горчи и повече не пожела. Но понеже това стана преди седмица още не и е минало и понякога се буди през нощта и казва: Искам цици. Но аз само я контрирам с въпроса - нали знаеш, че циците горчат и тя си иска водичка. Даже онзи ден каза: мамо, ции, дичка, дай дичка.

Но Емем е права - като ти така и така ще липсваш защо ще насилваш нещата?

# 8
  • Мнения: 217
Сънчо, мерси! Първо, искам да те поздравя за втората лентичка!!! Каква щастливка е Ивайла, ще става кака! Дай Боже всичко да мине бързо и безпроблемно, идва лято все пак, хич няма да го усетиш кога ще замине! Нашите дребни освен, че се раждаха заедно, сега се отбиват заедно... Аз горчивото го намерих /Даум Ексол/, но ще мажа само ако поиска като се връщам при него в почивния си ден...
Благодаря още веднъж на всички!

Общи условия

Активация на акаунт