Има ли "отработване" на празниците в страните, в които живеете?

  • 3 951
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 388
Ами в Испания досега не се е случвало май да се отработна нещо  newsm78, даже когато един праник се пада например във вторник, дават гратис и понеделник, и правят т.нар. Пуенте (или мост)  Mr. Green

И във фирмата на мъжа ми тук / американска, ако има някакво значение/ процедират точно така  Peace

# 31


ако случайно някоя фирма реши, че може да затвори за един ден, ти се взима от отпуската  Wink

Това в САЩ е незаконно. Как така те те спират да работиш, пък ти го взимат от отпуската?


ние имаме много отпуска по договор, но трудно ни я дават на практика, та всеки мост е добре дошъл  Wink
има фирми, които затварят по три седмици през август - просто няма смисъл да стои отворена фирмата с по един човек в отдел, който ще си играе нещо на pc-то. зависи много от дейността на фирмата.

# 32
  • Мнения: 1 363
Елате при нас, в училището на мъжа ми -частно - се отработват банк холидейс  Close


 Shocked това за пръв път го чувам - да се отработват банк холидейс.  Ама, че странно.
Анна, и ние за първи път го чухме преди 3.5г . Мислехме, че е нелегална практика, но се оказа, че не е Shocked

# 33
  • Мнения: 253
Не само че не се отработват ами се създават и допълнителни. Ако наприм празника се пада в неделя, понеделника следващ неделята е почивен ден. Ако се пада в събота - сори, лош късмет! Mr. Green
Тук официалните почивни дни са 13 в годината.Тази година само един се пада в неделя и един в събота, така че не сме на "загуба". Mr. Green
Иначе и при нас когато се случи празник по средата на седмицата хората обикновенно си вземат отпуска, съобразена с колегите им.
Например другата седмица е така - 27 Нациолналния празник, и после 1 Май. И много хора са в отпуска на 30 Април, за да прекарат 5 дни подред със семействата си.

# 34
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...така е,и понеже и р.д. на Мартин Лутър Кинг и Деня на президента  не се празнуват от вси1ки,средно по1ивните дни са сигурно около 5-6/година;
и доколкото аз знам няма отработване,по1ива се баш на празника,ако се пада в 1етвъртък-лошо,в петък си е работен ден..
Нашата фирма не ги празнува тия, имаме само основните 5-6, но за сметка на това по европейски сме затворени седмицата между Коледа и Нова Година - аз не се оплаквам от това.  Grinning   

Общи условия

Активация на акаунт