Очаквай най-лошото , пък когато дойде нещо хубаво му се наслади

  • 1 005
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
 Днес е 18.04.2007г и мина второто ми дело за развод и тъй като бях ужасно притеснена, реших че тук е най-удобно да споделя радостта от това ,че все пак бившия не е толкова слабоумен , колкото си мислех. Всичко си мина по етапния ред и той спази подписаното споразумение за 100 лв. издръжка.
Независимо , че преди седмица ме изнудваше да подпиша ново за по-малка издръжка.!!!!! Та така ,че мили самотни майки надявам се и при Всяка от Вас да се е случило по нещо хубаво и да се радвате на факта ,че вече сте свободни от гледна точка на прането на мръсни чорапи и иангажимента към човек на който сте били съпруга  а не майка. Пожелавам на всички Ви успех във всяко едно начинание!!!! Laughing

# 1
  • Мнения: 1 425
Ми ... честито!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 310
Ами... май честито се казва в подобни случаи. Моето първо дело предстои през май и ми е леееко притеснено  Thinking Ако имаш желание сподели как са минали и двете дела при теб  Peace

# 3
  • Мнения: 8
Ами и двамата си имахме адвокати , а той понеже е полицай и си мисли че едва ли не всички работят за него се опита да ме прецака но аз не се поддадох на изнудванията му.В началото още му прехвърлих вилата и колата на брат му на името , а той от своя страна подписа споразумение за 100 лв. идздръжка, При първото помиритерно  дело всичко беше ок. , но преди второто наглеца му с наглец искаше да променим издръжката да бъде ужким по документи по - малка. Аз обаче му заявих ,че тези курвенски номера ще ги играе на майка си и ако иска ново споразумение за по-малка издръжка да върне и колата и вилата в първоначалното състояние и тогава ще помисля. Заплаших го че ако отидем на съд до доказване на вината ще замина с детето да живея в провинцията  и че в крайна сметка той ще бъде прецакан да вижда по- малко време детенце, заради някакви си има няма и 50 лв. по- малко  или повече. Така че мисля че е най- важно да не се панираме в случаи на заплахи  или изнудвания , да им показваме че не сме
се родили балъчки и тн..... Peace

# 4
  • Мнения: 8
А пък днес при второто аз направо прекъснах съдията и му заявих без да чакам да ми дадат думата че искам да се даде ход на делото без да губим време а бившия ме гледаше все едно през живота си никога не ме е виждал . Аз от своя страна още го обичам но още ме държи злобата и мисля че ще свикна и без него . Тъй като се разведох заради неговата добра майка и доброто му братче - то нека от сега нататък да си ги носи на гръб докато е жив - милия  Laughing

# 5
  • Мнения: 9 990
Ох, ми...честито, ама 100 лв за кола и вила ли размени? ConfusedЗащо си ги преписала на брат му?Чии са били иначе-ваши общи с екс-мъжа ти или? Thinking

# 6
Това е добре, ако можеш да го направиш, само че какво да кажа аз, като съм постоянен оптимист.
Разделени сме с мъжа ми от почти година и чакам да благоволи да се върне в БГ за да подам молбата си за развод. На пръв поглед и разговор всичко беше уж уредено и се бяхме разбрали за споразумение и така нататак.
Причината за развода ми е основно психически тормоз и усещането,че си сам с някого.
Тормоза продължава и сега, иска пари да му давам, не му трябвали предмети от обзавеждането, искал половината пари и т.н.
Последното, което е черпил като идея от "приятел" е,че ако си наеме добър адвокат и му плати добре можел да ми отнеме дъщеря ни (на почти 4 години).
А не отчита факта, че от момента на раждането й до сега аз съм била с нея и съм се грижила за нея, когато той ходеше за риба, или на почивка за рехабилитации, аз самата не съм почивала повече от 6 години. ако стане така,че трябва някой ден да се грижи за нея, я изпраща при майка си.
Знам, ще кажете,че няма шанс, но за първи път в живота си допускам песимизмът да ме налегне.
И най-вече обидно и мъчно ми става за това, че заради личното му отмъщение за това, че не го желая до себе си повече, е готов да нарани и най-ценното, което имаме-нашата дъщеря и мен разбира се, но аз ще го преживея някак.
Като цяло ако постъпи така, ще  у обявя доживотна война, асе стремях да съм толерантна въпреки тормозите и да му помагам, било с документи, осигуровки да му внасям тук и т.н.-опитах, но нямам сили вече, сам се превръща в мой враг.
Ще следя темите за начина на протичане на развод с интерес и се надявам скоро и аз да се похваля със започване на делото на първо време, а дай Боже и с излязло решение за Развод.
mvti, радвам се, че при теб е минало всичко по-леко от това, което си очаквала. А на keri, стискам палци-дано всичко мине като по вода!

# 7
  • Мнения: 1 809
А ти защо го чакаш да се върне,за да подадеш молба?Я действай,още по-добре е като го няма.Аз точно така направих и поне тогава се спасих от ада,който щеше да бъде ако беше в БГ.Направи си консултация с адвокат и действай!И не се плаши за детето.То вярно,че с пари всичко става,но все пак не е така лесно!Не съм адвокат,но в предвид че той не е тук и те тормози,разводът може да е по негова вина.Но както ти казах потърси адвокат,начини има!!!
Успех!

# 8
  • Мнения: 6 315
mvti, честито!   bouquet

keri, първото заседание е "помирително" и ще ви дадат помирителен срок. Не се притеснявай!   bouquet

mamcho, има начини. В случая направи така както те съветва Малвина. Не го чакай изобщо.

# 9
Благодаря Ви за съветите, наистина усилено мисля по въпроса дали да не го направя, малко ме е страх,че може да се озлоби срещу мен и това да се отрази и на детето ни, което не искам да допускам.
А другата причина до сега да не го направя е, че изглежда съм по-толерантна и мисля как да не накърня мъжкото му достойнство, мислех си, че все пак мога да почакам и да му дам шанс да си наеме адвокат, който да го представлява или да упълномощи близък.
Явно само аз мога да правя такива жестове, но не и той, разочарована съм малко от себе си, че докато не се стигна до тук, не съм разбрала какъв човек имам насреща , дори не съм сигурна в мотивите му за брак с мен.
Най-вероятно ще се посъветвам с адвокат и ще подам молба в най-скоро време, не издържам вече на нападките му, които са на думи, но попадат на точното място и ме измъчват постоянно.
Благодаря Ви още веднъж   bouquet

# 10
  • Мнения: 8
Пенелопа Отговарям ти за 100 лв. издръжка .Апартамента в който живеехме заедно е собственост на моите родители и аз му прехвърлих вилата и колата които бяха наша обща собственост, а той ми отстъпи всичко което си бяхме купували за дома през  годините и тогава се съгласи на споразумение... Малко съм прецакана , но по-важното за мен че развода ни е почти факт и няма да се тормозя със това на мен това на теб.
Защото нали се сещаш че ако се стигне до развод до доказване на вината ще има да се влачим  и да си изкарваме керливите ризи, което е пъла загуба на нерви, време и на пари , които в интерес на истината въобще не са ми в излишък.

# 11
  • Мнения: 8
mamcho , няма какво да го бавиш направо се взимай в ръце и действай. Едно нещо или върви или не върви . През 7-те години семеен живот се убедих че колкото повече компромиси правиш за своя сметка, толкова повече от своето собствено "АЗ " загубваш и после съжеляваш че си го правила защото никой не го е оценил а даже напротив

Общи условия

Активация на акаунт