«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

ћнени€: 10 868
ћъж ми ме гони вече ц€ла седмица да направ€ на торта любимите му бишкоти... Ќо аз освен с нишесте - друго не знам.... Ѕишкотите са от тези със захар отгоре, твърди, продават ги в ћетро на пакети. “а какво да направ€ с въпросните бишкоти?
÷итирай

ћнени€: 381
јз тези бишкоти ги сиропирам с нес кафенце ,но ако €дат децата ги действам с какао Laughing ,после или на тирамису /рецепти много/или ванилов 3 минутен крем на …откер с много орехи .¬арианти много -кисело мл€ко с желатин и плодове по избор Stop
÷итирай

—офи€

ћнени€: 918
» аз чакам за рецепта - 3 пакета сто€т от известно време в очакване вкъщи....
÷итирай

далече от «латото на лел€ ;(

ћнени€: 2 591
майка ми прави карамелена торта с бишкоти! става неверо€тно  chef
просто на сместа за карамел отгоре нарежда ред бишкоти и ги слага на водна бан€ да се пекат на слаба фурна, а после обръща - става умопомрачаващо вкусно и никак не е трудно за приготв€не....
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 540
майка ми прави карамелена торта с бишкоти! става неверо€тно  chef
просто на сместа за карамел отгоре нарежда ред бишкоти и ги слага на водна бан€ да се пекат на слаба фурна, а после обръща - става умопомрачаващо вкусно и никак не е трудно за приготв€не....
я дай по-точни мерки и приготв€не, заинтересува ме!
÷итирай

майка ми прави карамелена торта с бишкоти! става неверо€тно  chef
я дай по-точни мерки и приготв€не, заинтересува ме!

ѕредполагам,че е както крем-карамел с кроасани.... или бъркам
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 217
—метанова торта - »ван от "перфектната вечер€" по GTV 

2-3 пакета бишкоти се потап€т в пр€сно мл€ко и се ред€т в тортена форма.

¬ърху т€х се изсипват: маслен крем - 4 жълтъка, 125 грама краве масло, 1 кафена чашка захар и 2 супени лъжици какао.

—метанов крем: 1 заквасена сметана се разбиват с 2 кафени чашки захар, отделно се разбиват 4-те белтъка с 4 с.л. захар на сн€г. Ѕелтъците и сметаната се смесват и се изсипват върху маслени€ крем.

—поред »ван тортата тр€бва да престои 48 часа.
÷итирай

√ермани€

ћнени€: 899
≈то това е мо€та торта с бишкоти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=179949.msg3630584#msg3630584
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 537
јз знаеш ли какво прав€ с бешкоти...
ѕрав€ един вид крем от кисело мл€ко + н€какво сладко или конфитюр.ћоже и захар да сложиш малко ако искаш,според вкуса.....или пък да объркаш мл€кото със заквасена сметана.» редиш ред бишкоти ,ред от крема.....можеш да сложиш и нар€зан банан вътре,че на мл€ко върви много.ћоже да прибавиш и още фантази€....» след това си охлаждаш тортата и си готова Very Happy  „аст от киселото мл€ко попива в бишкотите и те омекват.Ћека,бърза и вкусна Very Happy
—ъщото съм правила и със бисквити  bowuu
÷итирай

далече от «латото на лел€ ;(

ћнени€: 2 591
ѕредполагам,че е както крем-карамел с кроасани.... или бъркам

същото е, но майка ми твърди, че с бишкоти е по-добре от кроасани!
÷итирай

Ќикога в нашата къща не са били на почит сладкиши дето се чакат за да станат готови... яде се всичко на момента!

ћимис, крема - мл€ко+сметана+сладко на вкус ли е?

ј и крем-карамела е вкусен.....

Ѕлагодар€ ви ,момичета!  ато се знам колко съм мързелива днес, май предложението на ћимис ще е....Ќо пък имам и €йца... та ще вид€.... Ѕлагодар€ още един път! bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 537

ћимис, крема - мл€ко+сметана+сладко на вкус ли е?

јми да, на вкус...в смисъл ако искаш да ти е по -сладко сслагаш или повече сладко или повече захар.
јз съм го правила съмо със мл€ко+сладко/на 1 коф.мл€ко да речем 2-3 суп.лъж.,съвсем леко сладни/ и си добав€м допълнително захар колкото ми харесва на сладост.
—метана не съм слагала,защото е малко тежичка,от тази гледна точка, но ако правиш по-гол€ма торта и да речем на 2-3 кофички мл€ко ги объркаш със една малка заквасена сметана не мисл€,че ще стане тежко. Wink
÷итирай

ћнени€: 3 220
Ќапо€ваш бишкотите в пр€сно мл€ко , после ги нареждаш във форма за торта или тавичка.ѕредварително разбиваш заквасена сметана може да добавиш малко течна сметана и добав€ш захар естествено.—лед това намазваш в/у бишкотите, наръсваш отгоре с парченца  ананас на кубчета от компот , малко натрошени орехи .ѕосле пак бишкоти , и накра€ пак от сметаната и останали€ ананас и орехи.јми това е мо€та рецепта.
ƒа ви е сладко!!!
ѕо същи€ начин прав€ такава торта и с €годи.
÷итирай

ћнени€: 2 825
майка ми прави карамелена торта с бишкоти! става неверо€тно   :chef:
јуу, това го знам, неверо€тно вкусно е Smile в нашата къща се сервира със сладолед, поне три топки различен цв€т  Flutter
÷итирай

акво направих...... “опнах бишкотите в пр€сно мл€ко за малко и наредих в йенска тенджерка. Ќаправих крем от заквасена сметана+цедено мл€ко+конфитюр от горски плодове(страхотен е), захар не сложих и на два реда - бишкоти и крем и в момента си обикал€ нивката в хладилника. ƒокато си дойде тати от работа. «а резултата - по-късно вечерта!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора