10 год.момиче на гинеколог?

  • 3 964
  • 14
  •   1
Отговори
  • Smallville
  • Мнения: 994
Моето момиченце ми се оплака,че от дудата и тече нещо бяло.По гащичките и няма много зацапано,но все пак....То е ясно,че трябва да я заведа на гинеколог.Някой водил ли е своето момиченце на такъв лекар и как процедират,да не го стресират нещо детето.Споделете,ако някой е имал подобен проблем

# 1
  • Мнения: 656
 Thinking
За Шумен не мога да ти помогна.
В София има, знам поне за 2 места, едното е МД. Ако идваш по някаква работа и вземеш дъщеря си за компания и случайно минете покрай МД ти да си направиш някаква консултация за теб, а покрай теб погледнат и момичето ти...

Другото, за което се сещам (дъщеря ми често прави цистити, говорила съм и с гинеколог, защото отдолу се зачервява много) можеш да свариш лайка с 1 лъжичка сода, да изсипеш отварата в един леген и да и накиснеш дупето. Но това е само ако не можеш да я заведеш на детски гинеколог.

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Благодаря ти  bouquet Това със содата го правихме 2-3 пъти,отшумя за кратко и сега пак.Затова се замислих,че преглед при гинеколог ще се наложи.А аз не знаех,че има и детски гинеколог newsm78.Ще потърся Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad

# 4
  • Мнения: 2 292
zаведи я първо на лекар, нека иzследват урина, кръв , може да има някаква инфекция 

# 5
  • Мнения: 651
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad
newsm61 ужас! и това с ква цел!? тия луди ли са? Само ехограф  и изследвания кръв/урина не стигат ли?

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad
И аз го знам и точно това ме притеснява Thinking Може би първо ще я заведа при личния и той да се произнесе

# 7
  • Мнения: 3 116
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad
И аз го знам и точно това ме притеснява Thinking Може би първо ще я заведа при личния и той да се произнесе

Момичета, това сериозно ли  ooooh! За пръв път чувам такова нещо и ми се вижда направо безумно  Sick

# 8
  • Мнения: 139
Хлапето най-вероятно е пипнало цистит, или гъбички, и това по никакъв начин не е повод да го преглеждат гинекологично през ануса му.
Достатъчно е да занесете стерилна урина (в аптеките продават стерилни контейнерчета) в микробиологична лаборатория и да я заведеш на детски гинеколог, който може да и вземе вагинален секрет - прави се с една клечица, дебела колкото клечка за почистване на уши, и това изследване не причинява никаква болка на пациента. Освен това могат да й направят сонография (или ехограф) като намажат коремчето й с контактен гел и със специален уред огледат вътрешните и органи, пак повтарям, прави се без проникване, през корема, и е напълно безболезнено. Най-много преди това да я накарат да изгълта набързо 1 литър газирана напитка - кола, или нещо друго.
Аз съм ходила на гинеколог преди да започна полов живот, защото имах хормонални проблеми и никой не ми е бъркал по ануса, или прилежащите му отверстия. Няма страшно, заведи хлапс на лекар, не нея сегашното положение най-вероятно не й харесва.

# 9
  • Мнения: 3 456
И аз мисля, че секретот от  входа на влагалището ( външно)  и стерилна урина ще достатъчно да се установи причината за течението. Заведи я без притеснения !!!
 Успех !!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 014
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad
Не мисля, че това е практика, където и да било в Б-я. Водила съм 9 годишно момиче на преглед и го знам със сигурност!

# 11
  • Мнения: 741
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса
На мен са ми правили такъв преглед като малка,но това беше преди около 10год.Сега незнам дали още се преглежда така

# 12
  • Мнения: 511
Наскоро разбрах, че гинекологичен преглед на девствени момичета се правел през ануса Sick Ако не е абсолютно наложително, не й причинявай това Sad
newsm61 ужас! и това с ква цел!? тия луди ли са? Само ехограф  и изследвания кръв/урина не стигат ли?
ами нестигат и наистина прегледа е през ануса.но какво да се прави понякога се налага.

# 13
  • Мнения: 109
Дъщеря ми имаше течение и беше на 3г. Вземат секрет с тампон отвън, нищо страшно, едва я докосват. И по-добре я заведи на гинеколог, отколкото да оставиш детето така. Дори и да се наложи друг вид преглед - през ануса. Но едва ли, най-вероятно има гъбички.

# 14
  • Мнения: 48
Това е много деликатен момент. Аз когато бях на 11 години и все още нямах цикъл, имах подобен проблем. Оказа се, че е нормално да се появи подобно течение преди идването на смия цикъл. Всеки случай обясни и добре какво евентуално ще и се случи там. Майка  ми беше пропуснала този момент и се чувствах доста унизена на този преглед.  Cry Трябва да подходиш с много разбиране и търпение защото нали знаеш, че на генеколозите точно тези качества понякога много им липсват. Успех!  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт