защо Фризолака има слава на скапано мляко

  • 11 560
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Защо? Няколко пъти съм чела такива изказвания - на какво се дължи тази "лоша" слава?
Ние ползвахме само Фризолак, не е имало странични ефекти, меденката го ядеше с апетит, а беше и май най-евтиното мляко.(тези от Шейново няма да се минат и да дават скъпо мляко)

# 1
  • Мнения: 3 927
Честно казано, не съм чувала аргументирано изказване за тази му слава....но и аз все така знам...
Може би е нарочено за лошо, защото най-честият ефект от ползването му е запичането на бебоците, което пък от своя страна хич не е хубаво..

# 2
Радваме се че ви понася.
Защото от него ние развихме такава непоносимост, че минахме на Фризопеп (добре че здравната каса го плащаше)
Не знам как го произвеждат, но знам че преди достатъчно много години, когато имаше малко по-добър контрол, допускаха само Хумана. Тя се разтваря с вода с температура 60 градуса. Фризопепа - също. Фризолака - 40.

Та както казвам - радвам се за вас, защото пък първото ми дете имаше непоносимост към кърмата ми. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
и ние сме на фризолак и нямаме проблеми.тази слава май е само из форумите,защото който и да съм попитала друг все това дава и педитата го препоръчват него.на мен поне 2-ма педиатри ми го препоръчаха.

# 4
  • Мнения: 3 334
и аз съм чувала добри отзиви за Фризолак.Ние сме на Аптамил,но имам познати,които дават Фризолак и са много доволни.Да не забравяме,че всяко дете различно понася млякото.

# 5
  • Мнения: 114
ние започнахме на Фризолак, по същата причина че такава им даваха в МД. Е то като започна един запек ужас. Тя реве че не може да ака, ние ревем с нея че се мъчи. Стигнахме до дуфалак за бебета, защото нищо не помагаше. Докато не ми писна на мен и не купих Милумил е родих се. От тогава няма пропуск, коремчето и е спокойно абе направо супер. Та това е моето основание да не харесвам Фризолака.

# 6
  • Мнения: 46 437
Моя приятелка с детенце на 3 г. го беше ползвала и бяха със запек до последно. Всяка болница рекламира различно мляко, в ноята беше NAN и нямах проблеми, но бебите и дядовците ни подариха 8 кутии Фризолак и реших да пробвам - запече се от половин кутия и го спрях. Само да уточня, че дъщеря ми с всяко друго мляко ака като луда - до 2 месец преди и след ядене, а сега по 3 пъти на ден Laughing

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамо Кенга, аз пък не съм чула нищо лошо по повод Фризолака.  Bulb И да ти кажа, съвсем не е от най-евтиното мляко  Flutter .
Дъщеря ми още хранех с него.  Simple Smile
 
П.П: На знам защо веднъж за винаги не се уточни, че не марката адаптирано мляко запича, а нещо друго...?!  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Шани
..........П.П: На знам защо веднъж за винаги не се уточни, че не марката адаптирано мляко запича, а нещо друго...?!  Rolling Eyes


Аз съм на мнение, че всичко е наследствено, имам предвид добрата перисталтика. Но за повече от 6 месеца бебето се запече само, когато давах Фризолак, махнах го и пак се започна голямото мазане Laughing Не знам каква е била причината?

# 9
  • Мнения: 3 146
Теди се запече за 6 дни, когато започнах да й давам сок от моркови.Като го спрях за1  седмица всичко се оправи.Но от Фризолака не се е запичала.

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не е лошо мляко, но действително запича и педиатрите го знаят. Нашите проблеми със запека започнаха в момента, когато от Фризовом (които малчо пиеше, защото повръщаше) преминахме към Фризолак, за да не сменям фирмата и т.н.  Фризовомът е леко разхлабващ, коремчето на бебето беше свикнало на това действие, Фризолака леко запичащ и се получи ... чудо. Горкото дете, изаквания с термометър, клизми, ужас. Докато след месец-два мъки, педиатърката ни не измъца, че може да е от млякото. Взехме Хумана и нещата се нормализираха  Wink . Това е единственото му негативно действе, иначе синчето много го обичаше (като вкус, после се е мръщил на други марки адапт.млека).

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мдам, Гери доста се запичаше от Фризолака, но знам, че вече го правят по друга технология и са решили този проблем. Юли също пие Фризолак и да чукна на дърво, детето си ака редовно.

# 12
  • Мнения: 3 663
Според мен Фризолак-а не е скапано мляко, просто има по-добри млека от него

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Мими никога не се е запичала от Фризолака. Още от съвсем малко бебе и досега си върши работата по 3-4 пъти на ден.

# 14
  • Мнения: 455
Цитат на: Шани
аз пък не съм чула нищо лошо по повод Фризолака.  Bulb И да ти кажа, съвсем не е от най-евтиното мляко  Flutter .
П.П: На знам защо веднъж за винаги не се уточни, че не марката адаптирано мляко запича, а нещо друго...?!  Rolling Eyes



Дaниил до 6-тия месец беше на Фризолaк, сега е на Фризомел.

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И ние бяхме на Фризолак,но като акаше(през няколко дни),беше ужасно напъване.Бях чула за Аптамила,че го хвалят,най-вече заради редовното акане и за това реших да го сменя,не за друго.Вярно,че разхлабващ ефект имаше първите няколко дни,но може би е било от новата храна.Стомаха се оправи от пюретата.
Педиатърката също ми каза,че Фризолака е с нова формула,която не запича.Познавам няколко майки които си хранят децата с него и са доволни.
 Ако нямаше толкова много видове адаптирани млека на пазара,славата на Фризолака щеше да си е много хубава!

# 16
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Шани
П.П: На знам защо веднъж за винаги не се уточни, че не марката адаптирано мляко запича, а нещо друго...?!  Rolling Eyes


Не марката, ама състава на марката има значение Simple Smile .
Не случайно има обогатени с "добри бактерии" млека, които се заселват в чревната флора и регулират изхождането...

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: mama kenga
Защо? Няколко пъти съм чела такива изказвания - на какво се дължи тази "лоша" слава?
Ние ползвахме само Фризолак, не е имало странични ефекти, меденката го ядеше с апетит, а беше и май най-евтиното мляко.(тези от Шейново няма да се минат и да дават скъпо мляко)

Честно казано и аз не знам! Моят бебо е на Фризолак (сега Фризомел) от раждането си. Харесва му, изобщо не го запича (даже се изхожда доста често на ден), расте си супер. Не съм се замисляла изобщо да го сменям като видях как добре му понася.

# 18
  • Мнения: 1 884
Цитат на: nikol78
Моя приятелка с детенце на 3 г. го беше ползвала и бяха със запек до последно. Всяка болница рекламира различно мляко, в ноята беше NAN и нямах проблеми, но бебите и дядовците ни подариха 8 кутии Фризолак и реших да пробвам - запече се от половин кутия и го спрях. Само да уточня, че дъщеря ми с всяко друго мляко ака като луда - до 2 месец преди и след ядене, а сега по 3 пъти на ден Laughing


Аз също си патих - започнахме на Фризолак след като спрях да кърмя. Веднага се запече. Пробвах и с Нан, обаче се оказа че той пък е обогатен с желязо и също се запичаше. Накрая ми препоръчаха Аптамил и съм много доволна - веднага резултатите бяха налице newsm10

# 19
  • Мнения: 3 153
Иво беше в началото на Фризолак, но така се запече и така го болеше коремчето, че го смених. След дълго чудене минах на НАН и нямам оплаквания! Честно казано НАН-а мирише доста по-приятно от Фризолака!

# 20
  • Мнения: X
И аз това се чудя - вероятно заради запека, но явно си е до дете, защото много майки са си доволни от него...знам ли, ние бяхме на Фризовом.

# 21
Ние също сме на Фризолак. Опитахме се да го сменим с Нан, че уж било по-хубаво, но се започна повръщане след всяко ядене и се върнахме пак на Фризолак. не сме имали проблеми със запичане. И, да, наистина мирише кофти, поне за моя вкус, но щом човечката си го пие с кеф, явно на нея й харесва.

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Изкарахме на фризолак кутия и половина с големи мъки. Запичаше се страшно, всяко акане беше с пищене че чак и захласване та бяхме страшна картинка. Единия му масажира коремчето докато другия го разнася из стаята и му духа в лицето че не може да си поеме въздух. Първо мислехме че са колики обаче сменихме млякото понеже повръщаше с фризовом и запека спря - като с магическа пръчка. А коликите си останаха. нека някой ми каже сега че не е било от млякото. А понеже действието се развиваше преди около 2 месеца та ми кажете откога фризолака е с нова формула и не запича. Ако е след това може иначе не го вярвам.

# 23
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Petinka
Иво беше в началото на Фризолак, но така се запече и така го болеше коремчето, че го смених. След дълго чудене минах на НАН и нямам оплаквания! Честно казано НАН-а мирише доста по-приятно от Фризолака!


Същото е и при нас.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 272
Фризолака  го полваме за съжаление още от Шейново и после и вкъщи след това. На изкуствено хранене сме твърдо след 20тия ден  Close  (искренно завиждам на мамите, които кърмят)
Проблеми имахме с Фризолака само за 2-3 дни, но с клизми си решихме проблема. След това 'сичко беше ОК - храната почна да излиза от дупето, но и през устата  Sad  и минахме на NAN A.R.
...Иначе на вкус и мирис Фризолака(сладичък е) е по добре от NAN A.R. (шишетата и лигавниците миришат гадно).

# 25
  • София
  • Мнения: 2 952
Отгледала съм големия ми син с всички продукти на тази фирма. Никога не се е запичал, предполагам, че не марката мляко, а и други фактори имат значение.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 181
и стела се запече в началото от фризолака,но започнах да го смесвам с фризовом и се оправи.сега като вече сме захранени с пюренца няма никакви проблеми с фризолака.
и на мен ми е гаден на вкус,ама на мен и пюретата са ми гадни......но щом тя си ги хапва.....

# 27
  • Мнения: 19
чета си аз... чета си.... кой - доволен, кой - не.... изведнъж зацепвам, че майките, които хранят бебчетата с фризолак и са доволни-казват че детето им си ака колкото си иска (като гледам по повече от три пъти на ден)...

айде и аз да кажа - то и ние хапваме фризолак и мисля, че съм доволна от него, докато не се замислям - че моето бебче ака 1 или 2 пъти дневно!

 #Shocked много се извинявам - но да не би да си имаме (нещо като) запек???

# 28
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Mimbi
айде и аз да кажа - то и ние хапваме фризолак и мисля, че съм доволна от него, докато не се замислям - че моето бебче ака 1 или 2 пъти дневно!

 #Shocked много се извинявам - но да не би да си имаме (нещо като) запек???

Определено си нямате Simple Smile

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: T o n i
Цитат на: Mimbi
айде и аз да кажа - то и ние хапваме фризолак и мисля, че съм доволна от него, докато не се замислям - че моето бебче ака 1 или 2 пъти дневно!

 #Shocked много се извинявам - но да не би да си имаме (нещо като) запек???

Определено си нямате Simple Smile


Определено- никакъв запек си нямате! Де да акахме и  ние така...не ние, а той, всеки ден....но поне на два дена се случва и пак не може да се говори за запек.

# 30
  • Мнения: 1 567
Виж сега, за мен наистина е кофти мляко. Все си имам едно наум, че май то отключи алергичните реакции на Елпида....
Та, Елпида първо пиеше Алмирон 1 на Нутиция, който В България не се внася. Хапваше си и всичко бе Ок. В същност тогава беше само на кърма и вечер се дохранвахме.
В София, аз глупачката не купих Аптамил, а Фризолак. Много тъпо обяснение, ама... Аптамила беше кутия от 900 гр и си викам, ако не го хареса, к'во ще правя цялата кутия. Я по добре да взема Фризолак, който е в кутия от 400 гр. Е, изпи си Фризолака (тя си е добро прасенце и папо не отказва) и... абе нито на вкус, нито на консистенция ми допадна... Е, като се прибрахме минахме на Милупа, само че Хипоалергичното...

# 31
  • Мнения: 544
Точно така - лошата слава е заради честите алергични реакции, които дава!

Лекарката ми препоръча вечер да давам Фризолак когато Анджи беше на 1 месец. Последва обрив по бузките. GP-то каза че е алергичен, но от кърмата. Close  Сложи ме на диета, а на детето - капки с/у алергията. След 1 мес. мъки и след като бузките пламнаха отидох на детски дерматолог - първия му въпрос беше: "Какво млеко давате?"Веднага спрете Фризолака, напоследък много често дава алергични реакции!!!"  - минах на Аптамил и пъпчиците изчезнаха Grinning

# 32
Аз за първи път чувам лоши отзиви за Фризолака. И дъщеря ми и Дани  пиеха Ф. и нищо. Е имаше малко запек, но Дуфалака помогна. Преди в сп. 9 месеца имаше един педиатър д-р Илона Маринова във всеки брой препоръчваше продуктите на Фризланд. Но всяко дете е индивидуално те хората за това са измислили толкова видове млека.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами ние от болницата продължихме с Фризолак,нямахме проблеми обаче от лошите отзиви които бях чувала за това мляко от страх го смених с Аптамил 1,ама то нещо бая мазничко ми се видя,шишетата едва ги измивах от мазнотията,смених го с Милумил защото знаех че децата много го обичали и било сладичко и много вкусно,не съм го опитвала де.Мойто прасенце всичко яде,та поне с претенции нямам проблем,ама тука като гледам всичките дрискате по 3-4 пъти на ден,а моя само по веднъж на ден и то откакто сме вкъщи,а не заради някое от млеката.Нормално ли е толкова малко да акаме???

# 34
  • Мнения: 19
Цитат на: Erica
Цитат на: T o n i
Цитат на: Mimbi
айде и аз да кажа - то и ние хапваме фризолак и мисля, че съм доволна от него, докато не се замислям - че моето бебче ака 1 или 2 пъти дневно!

 #Shocked много се извинявам - но да не би да си имаме (нещо като) запек???

Определено си нямате Simple Smile


Определено- никакъв запек си нямате! Де да акахме и  ние така...не ние, а той, всеки ден....но поне на два дена се случва и пак не може да се говори за запек.


много благодаря за успокоението!... от толкова четене, че другите бебчета акат по много пъти.... реших, че сигурно имаме прблем, Но радвам се, че не е така!

# 35
  • Мнения: 139
Дохранвам с Friso HA от началото на 3-ия месец. Все още давам и по малко кърма и вероятно това е причината бебо да няма запек. А може просто млякото да действа добре на сина ми, не знам.

# 36
  • Мнения: 814
Не марката, ама състава на марката има значение Simple Smile .
Не случайно има обогатени с "добри бактерии" млека, които се заселват в чревната флора и регулират изхождането...
[/quote]

Абсолюто подкрепям това изказване. Просто е ясно, че ако даваш мляко с бактерии, които са аналогични на тези в бебешкия организъм - силно намаляваш вероятността да се получат чревни проблеми. Фризолак не съдържа такива бактерии - за това не едни се отразява зле, на други добре. 

# 37
  • Мнения: 814
извинявам се на Taneto, че без да искам отрязах цитата й по-горе  Confused

# 38
  • Мнения: 46 437
Помислих, че са махнали бана на мама кенга  Joy

# 39
  • Мнения: 1 877
Дрини от самото начало е на Фризолак - папка си го без проблем.А запек си имаше,но според мен това си е период,през който преминават голям процент бебета.Боян например беше на Фризопеп,но и той имаше период на запичане.Не съм се плашила от запека и си продължавах с Фризолака - всичко си дойде на място,когато захраних със зеленчуково пюре

# 40
  • Мнения: 1 896
Ами защото доста често запича.
Откакто сменихме Фризолак с Аптамил не сме имали подобен проблем.

# 41
  • Мнения: 1 092
дъщеря ми съм изгледала с Фризолак,малкия също яде от него - досега не съм имала никакъв проблем Peace

# 42
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
За пръв път чувам , че Фризолака има слава на скапано мляко. Моят син си  го пиеше без никакъв проблем.

# 43
  • Мнения: 721
Ами, че то и за Нутрилона чух същите безсмислици...

# 44
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
кой пък ви каза, че Фризолак е скапано мляко? това да не е някаква форумска измислица пак? newsm78
давам в момента Фризо 3, давала съм 1,2 и фризовом и съм супер доволна, както и много други познати майки Rolling Eyes

# 45
  • София
  • Мнения: 15 198
това да не е някаква форумска измислица пак?

Не бих казала. Мен ме предупреждаваха разни приятелки да не давам Фризолак още докато бях бременна, а тогава дори не подозирах за форумите.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Темата е отпреди 2,5 години,но славата му явно е същата.Аз пък така и не успях да го сменя/подрискване и опъпчване от други марки/ и си акаме на 2 дни,че понякога и на 3 твърди акита.Не знам дали е от него  Rolling Eyes

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
това да не е някаква форумска измислица пак?

Не бих казала. Мен ме предупреждаваха разни приятелки да не давам Фризолак още докато бях бременна, а тогава дори не подозирах за форумите.


и защо? отрова ли има вътре, що ли? Rolling Eyes сравнявала съм съдържанието и калоричността, почти като на останалите млека е.

# 48
  • Мнения: 46 437
и защо? отрова ли има вътре, що ли? Rolling Eyes сравнявала съм съдържанието и калоричността, почти като на останалите млека е.

Причинява запек, поне такива са оплакванията на бебоците около мен  Confused като минат на др. АМ и проблемът изчезва.

# 49
  • Мнения: 2 849
И аз така съм чувала ,че повечето бебета имат запек от него ,но на някои много добре си им понася .В Шейново например с това мляко хранят бебетата и повечето майки предочитат да си продължат с него .Аз лично давах Аптамил .

# 50
  • София
  • Мнения: 15 198
и защо? отрова ли има вътре, що ли? Rolling Eyes сравнявала съм съдържанието и калоричността, почти като на останалите млека е.

Причинява запек, поне такива са оплакванията на бебоците около мен  Confused като минат на др. АМ и проблемът изчезва.

Това бях чувала и аз.
Разбира се, не е задължително да действа по този начин на всички бебета. Има деца, които пък се запичат от прехвалените млека. В крайна сметка-всичко е до организъм.

# 51
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
явно си е до дете. никога не е имаба запек малката, да чукна на дърво. и не знам как ще го откажем това Фризо 3, защото го пие с настървение. дано да не е чак до 3 годинки Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 276
От Фризолак (по препоръка на педиатърката) моментално получи адски запек.
Смених с Нутрилон Комфорт - малко по-добре, но пак не беше спокойна с акането - 1 път на ден и с мъки.
Минах сега на Аптамил - изведнъж всичко се оправи. Защо не дадох направо Аптамил!? Няма да си го простя!

# 53
  • Мнения: 1 233
Аз съм много доволна от Фризолак-а. Никакви проблеми не сме имали - нито се е запичала, нито е повръщала. Пробвахме я първо с Нан - него го повръщаше, и Хип - от него се запичаше, доста е мазно.

# 54
  • Мнения: 1 230
Има нещо вярно за запека. Давах паралелно Нан и Фризолак и имаше проблеми с изхождането. Минахме само на Фризолак - пак същото. Само Нан - оправиха се нещата. Може и случайно да е било, но може и да не е  newsm78

# 55
  • Мнения: 24 467
Защо? Няколко пъти съм чела такива изказвания - на какво се дължи тази "лоша" слава?
...

Защото голяма част от майките имат манталитета на малки момиченца или по- скоро на тинейджърки и са склонни към крайни изказвания, включително и когато са некомпетентни по даден въпрос. Също така защото признак на малко незрял манталитет е налагане на собствено мнение и себеизтъкване, което, ако няма как по друг начин, става с тотално отричане на какво ли не, намиране кусури на всякъде, включително и по отношение на неща, които не се познават.
Най- евтиното мляко при големия и малкия ми син беше Нутрилон, а цените между НАН и Фризолак при големия бяха на равно. Въпреки това съм ползвала Фризолак и още го ползвам, като разменям от време на време с Нестле джуниър /над 1 годинка сме/ и не сме имали оплаквания нито сега, нито преди 7 години. Малкият ми син всеки ден си ходи поне по два пъти дневно /минимум/, нищо, че не е вече малко бебе. Големият си ходеше по веднъж на ден, сега също е така. Организъм. Моя приятелка, напр., кърмеше и нейното бебе беше със запек, често се оплакваше, а моето- не.
Запекът не зависи от марката мляко. Ако едно бебе има склонност към запек това е въпрос на организъм, а се предлагат и специални АМ за решаване на проблема с констипацията. От тази марка такова, напр., е Фризовом, което ние пък ползвахме за хабитуалното ни повръщане при малкия ми син.
В определен момент организмът има склонност да се запича и не само в следствие на вида на храната, има редица други фактори, оказващи такова влияние. Тяхното проявление може и да съвпадне със смяната на определа марка мляко, вид храна и т.н.
На мен, напр., изключително зле ми влияе в тази насока нервното напрежение. Бебетата също могат да изживеят такова. Напр. при колики често се изписват и капки, които имат запичащ ефект. Когато, след около 3-тия месец, да речем, коликите попреминат и капките бъдат спрени или когато бебето започне да се захранва с пюренца от даден вид, се променя и тази страна на нещата /за запека говоря/.

# 56
  • Мнения: 4 546
аз от днес смених НАН-а с Фризолак, точно, защото малчо има запек.  Confused на фризолака пише, че е с прeбиотици, които улесняват храносмилането :
"пробиотици - галакто-олигозахариди /ГОЗ/ и и фрукто-олигозахариди/ФОЗ/ - улесняват храносмилането. като стимулират селективно развитието на благоприятна бифидус-бактериална чревна флора"
това е от кутията  Confused

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 16:50 от herelina

# 57
  • Мнения: 292
Когато отидох да купувам АМ и питах първо за Фризолака защото ми беше най-известен след НАН.Продавачката ми е позната и ми каза"Фризолака е възможно най-тъпата храна,вземи си Нутролон и не се занимавай с глупости".Е на Нутролон сме много съм доволна.По принцип много бебета получават запек от Фризолака.
Нямам лични наблюдения върху храната просто така ми казаха.

# 58
  • Мнения: 7 640
божеее, видели ли сте откога е темата Shocked

Нищо скапано няма в това мляко, всичко е въпрос на реклама и антиреклама и на бонуси от фирмите за педиатрите.
Навремето прехвалената в България Хумана, се оказа почти неизвестна в Германия, тогава там налитаха на Милупа.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 585


Нищо скапано няма в това мляко, всичко е въпрос на реклама и антиреклама и на бонуси от фирмите за педиатрите.


 Peace
Аз съм много доволна от Фризолака. Ники си го понася добре, не се запича, макар че съм чувала доста майки да се оплакват от запек при бебета. При нас няма.
А относно цената - мисля, че е  на почти една цена с Нан, Нутрилон например.
Дори и да  е евтино, не виждам какъв е проблемът след като детето си го харесва и го понася добре.

# 60
  • Мнения: 27 524
Темата е отпреди 2,5 години,но славата му явно е същата.

Точно това щях да напиша  Joy

Фактът, че в повечето западни държави това мляко не се предлага, е доста сериозен повод за размисъл  Peace

Но съм чувала, че на същата фирма Фризопеп е прекрасно  Peace

# 61
  • Мнения: 917
ми скапано е, щото мн запича, но за това може да се смесва с фризовом. обаче със сигурност е мн вкусно, опитах се на няколко пъти да го смена още в началото, ама уви. нищо друго не щеше. те другите са едни или гадни на вкус или прекалено ароматизирани. даже фризо3 също е прекалено ароматизирано, щото като се наложи да го дам се наложи и след това да минем на кисело мляко

Общи условия

Активация на акаунт