Фотоапарат?

  • 1 066
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Здравейте!
Търся за подарък дигитален фотоапарат, който да е на цена до 500-600лв и да прави снимки като Канон А75 (това е нашият и сме много доволни,въпреки, че не се води нищо особено  Heart Eyes). Проблемът е,че А75 вече не се намира никъде, а не съм сигурна дали новите версии са също толкова добри (А550)?
Моля,препоръчайте ми (освен Канон, може и Олимпус...)
Помагайте   bouquet  bouquet
Четох разни ревюта и само се обърках...

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 12:09 от evanescent

# 1
  • Мнения: 6 472
Панасоник FZ7, серията coolpix на Никон, серията Powershot на Канон, Мю серията на Олимпус.

# 2
  • Мнения: 2 386
Благодаря, а защо точно тези, би ли могла да кажеш по 1-2 думи за тях?

Аз лично предпочитам да е под 7 мегапиксела и не държа да има оптичен стабилизатор..

# 3
  • Мнения: 2 386
Може ли още някой да се включи,моля?

# 4
  • Мнения: 6 472
Оптичената стабилизация е страшно важно нещо, ако апрата има над 4 пъти оптично увеличение. Не те съветвам да се отказваш от нея, ако искаш да вземеш такъв.
Ако питаш мен и 7 мп са страшно много за сапунерка. Колкото повече пикеслеи в толкова малка матрица толкова повече шум дава. Пикселите всъщност са размера на снимката. Ако няма да печатат билбордове 4 са поооооооооовече от достатъчно.

Относно моделите, които съм ти препоръчала:

Канон и Никон са доказани марки в тази област а сериите coolpix   и powershot  са изпитани. С малки размери са, не са наблъскани със 1000 мп, имат достатъчно добро увеличение за апарат от любителски клас. Повечето имат оптична стабилизация. Имат добро шумопдтискане и отлично цветопредаване. Като недостатък на powershot ще посоча недостатъчно доброто измерване на осветеността, което налага компенсация (самите апарати си имат опция за компенсация на експозицията).

Мю серията на Олимпус е нещо което съм имала възможност лично да тествам. М-600 е с много добър голям дисплей, много добро цветопредаване, отлично макро и най- важното - страшно бърз и точен автофокус. Има доста опции за ръчен контрол - компенсация на експозицията, няколко готови режима за баланс на бялото, както и един ръчен.Отлично шумоподтискане дори и на 400 ИСО (малко компактни апарати могат да се похвалят с това). Има 3 опции за измерване на осветеността и мисля че 5 опции за дефиниране на точките на фокусиране. Много точно мерене, много точно цветопредаване.

Панасоник - точно този модел е с 12 оптично увеличение и страхотна стабилизация. Много точно мерене на експозицията и на баланса на бялото. Опция за абсолютно ръчен контрол, както и режими с приоритет на блендата и приоритет на скоростта. Готови режими за баланс на бялото и възможност да бъдат коригирани ръчно в определена степен. Компенсация на експозицията, серийни снимки с различна ескпозиция. Точен и бърз автофокус и възможност за контрол в колко точки да бъде. 3 режима за мерене на осветеността. Оптика на Лайка. Недостатъци: сравнително по- големи размери и висок шум при ниска осветеност и по- високо ИСО.

# 5
  • Мнения: 2 591
ние сме със Сони малко по-старичък модел, но го имаме вече почти 4 години и сме повече от доволни  Peace

# 6
  • Мнения: 929
Аз ползвам canon powershot A430 и съм доволна - за любителски снимки е много добре.

# 7
  • Мнения: 2 386
Така....след два дни четене и ровене съм се спряла на КанонА460 и А550.
И не мога да избера.
Първият е с по-малко пиксели,което е по-добре за нас и е по-евтин(ще останат пари и за още един подарък), но пък А550 повече ми допада...

Специални благодарности на Лулу.  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 2 550
Пикселите при тези два апарата не са от кой знае какво значение...
Предполагам, на когото и да го подарявате, няма да тръгне да си вади фото-тапет  Simple Smile

Това апаратче също не е лошо, малко по-скъпо е обаче - http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&pro … nal#slides-pane-2

Поразгледай във фотопавильона, там ценита са по-ниски.

# 9
  • Мнения: 2 386
Фотопавилиона ми е станал втори дом  hahaha bowuu

# 10
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Огледай се за някой Олимпус на такава цена. Като съвет само това мога да кажа, защото не разбирам иначе много. Моят е Olympus C-740 Ultra Zoom и според мен прави много хубави снимки. Понеже е стар модел ако може да се намери някъде може и да се вмъкне в цената.

Общи условия

Активация на акаунт