Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Бг-мама

Днес ги направих и останах очарована и понеже съм на диета много ми допаднаха защото се пекат и не стават мазни!!!
Его и ги и тях : Тиквички около 1кг ,но това зависи от големината на тавичката  , ако ви   е по голяма повече. Нарязват се на не много тънко  около един пръст .Като се нарежат  ако са млади с корите ако не се белят  се поставят във вода. В две чинии се поставят брашно и олио .Вади се парче тиквичка от водата  и се топи първо в брашното в което има и сол  и после в олиото и се редят стъпаловидно в тавичката.Тя не се намазнява .Пече се в загряна фурна докато омекнат.Стават бързо не засякох времето.
Правите си отделно сосче от кисело мляко и чесън и копър , може и майонеза ,аз я пропуснах и гарнирате с тиквичките.
Ето и снимка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=111760&photo=28
Да ви е сладко!!!!!
Цитирай

weltweit

Звучи интересно  Thinking Аз ги правя на грил-тигана с много малко мазнина и стават супер Mr. Green Ще пробвам в тава, че ми е по-мързеливо днес Mr. Green
Цитирай

София

Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам
Цитирай

София

Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.
Цитирай

София

Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Love
Цитирай

Баба ми ги прави по подобен начин,само че не ги топи в брашно.Запича ги с малко вода и нарязани на надлъжни ленти.Сервира с оцет,магданоз и счукан чесън-смес.Много вкусни стават.
Цитирай

Някъде на път....

Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Love
И аз ги запичам по същия начин във фурната, стават супер!
Но ще пробвам и варианта на Зечова.
Цитирай

София

И аз ги приготвям по абсолютно същия начин.Стават превъзходни,направо мозък.Обаче си ги хапвам самичка,защото моите хорица,не сядат на масата на постно.
Цитирай

София

А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.
Цитирай

София

А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.
Аз така правя огретен от тиквички.
Цитирай

София

Аз тиквичките ги правя по следния начин -нарязвам ги, редя ги както е показала Зечова/като преди това съм покрила тавичката с олио.-ама съвсем малко/отгоре слагам рендосано сирене на едро и пак един ред тиквички и  поливам с малко олио.така го слагам във фурната да се задуши.после го заливам с: 2 яйца,малко кисело мляко и 1 връзка пресен копър нарязан.запичам само отгоре.ядесе и горещо и студено-за лятото е много леко.
Цитирай

Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам

Предпочитаме пържени. Но всеки има различен вкус.
Цитирай

Габрово

В къщи най-много ги обичаме пържени или на скара, даже на скара са ми по-вкусни и поне са по-диетични.
Рецептата ми харесва, непременно ще я пробвам. Peace
Цитирай

Аз също ги приготвям на фурна .
Омазнявам тавичката ,редя тиквичките като между тях слагам накълцан бекон и чесън.
Това го запичам във фурната.
Соса го приготвям от кисело мляко чесън и копър леко подсолявам.
Цитирай

София

Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.
Направих тези, само че вместо с магданоз, с копър. Стана много леко и вкусно Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора