Уред за затопляне на храна

  • 3 000
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте мили майчета. Първо искам да се извиня ако вече има обсъждани подобни теми, но имам един въпрос, който ме интресува много. Чакам бебче и от сега купувам необходимите ми неща. Едно от нещата които ме интересуват е уреда за затопляне на храна. Имам няколко въпроса преди да съм направила избора си

 - имам ли наистина нужда от такава машинарийка
 - поддрържат ли тези уреди една температура с часове или просто загряват и после изключват
 - наистина ли и водичката трябва да е подгрята на 37 градуса когато се дава (тогава следва че шишето с вода непрестанно трябва да се подгрява)
 - ако кърмя от кой месец ще ми е нужена такъв уред според вас
 - затопляте ли бурканчето с храната на вашите бебчета
 - вие какъв модел/марка използвате

Благодаря ви за мненията предварително Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 10 298
На мен ми подариха такъв уред, но не съм го ползвала. Педиатърката ми каза че водата не трябва да се подгрява, а  да е със стайна температура. Ако кърмиш, уреда до 6я месец, ти е абсолютно ненужен. Ако бебо обаче е на формула, ще ти е по-лесно с такъв уред да имаш постоянно вода с нужната температура под ръка...
Всичко подгрявам в микровълнова, става по-бързо!

# 2
  • Мнения: 6 243
И аз като Надето.  Grinning
До 6 месеца не давах, а и не приемахме ни храна, ни вода, ни чай...
Сега храната я затоплям в микровълновата. Моето мнение е да не бързаш с покупката точно на този уред. С предназначените за това пари си вземи "кошница" за бебе - за в колата, за спане през деня, по-лесно е да разнасяш бебо напред - назад и т.н. Върши работа до 6 м. горе - долу. После я прибираш за второто или я даваш на приятелка.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Оф, знам ли дали ще пие водичка ... Надявам се само да имам кърма за да не се притеснявам толкова. А за микровълновата - таткото абсолютно ми е забранил дори да си помислям да я ползвам за бебчо. Знам че е невероятно улеснение, но май ще търся алтернатива.

sladka hapka, ти направо ме разби - и двете ти дечица са родени на една и съща дата - как го направи това Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 243
Щом таткото има претенции, остава и да има излишни пари Wink
Да си призная, никога не съм правила шише с адаптирано мляко, сигурно е удобство в тези случаи да имаш такъв уред... Но защо първо не пробваш с кърменето, пък ако се наложи - купуването е най-малкия проблем.
За децата - чиста случайност. Явно това ми е "ден за раждане". Аз самата съм родена на 1 май. Grinning

# 5
  • Мнения: 5 255
Аз ползвам ТОЗИ модел на Chicco.
Купих го когато захраних Лора, т.е. около 6м.
До тогава не ми е бил необходим, защото Лора беше основно и само на кърма.
Много полезен уред  Peace .
Заслужава си инвестицията.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз твърдо бях решила да не купувам такъв уред, но една приятелка толкова много ме убеждава че е абсолютно необходим, че аз взех да се замислям и да питам за съвет от вас - вече миналите по този път. Май наистина за сега тази покупка ще я оставя на заден план, а пък ако се наложи ... тогава ще му мисля Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 258
Аз ползвах уреда докъм 6-тия месец,,след което малката ми отказа топло мляко и наличието на нагревателя за шишета се обезмисли,имаъки предвид,че и водичката е на стайна температура....При наличието на микровълнова също няма смисъл от уреда...Ако решиш все пак да си купиш те съветвам да НЕ си купуваш на НУК-това е от мен:)

# 8
  • Мнения: 1 753
това е супер удобно нещо. Аз имам такъв на Авент. Затоплям всичко вътре. Може да е непрекъснато включен и да поддържа определена температура на течността. Вътре можеш да си затопляш пюрета и изобщо всякакви храни. При това става за минути и си сигурна, че температурата е подходяща. Вярно, че е скъпичко. Аз нямаше да си купя, но на погачата на бебето така ме изтормозиха роднините, че реших с парите от погачата да си купя нещо. Защото това е по-скоро за теб, отколкото за бебето.
Все пак на първо време можеш и без него, особено ако кърмиш.

# 9
  • Мнения: 3 663
Аз лично нямам и не мисля, че ми е нужен..
водата е със стайна температура
за водата за адаптираното мляко имам един термос и ми върши чудесна работа
а за затопляне на други храни по-нататък ще използвам микровълновата
и май е вече толкова тясно у нас, че едва ли ще намеря къде да го сложа, ако си го купя Simple Smile

# 10
  • Мнения: 439
аз имам подобен уред, но е доста стар и даже не знам каква марка е. Поддържа постоянна температура и е много удобен. Но първо изчакай да видиш как си с кърмата и тогава купувай.
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт