утрогестан и забременяване

  • 6 312
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
здравейте.  Пил ли е някой утрогестан и това да е по могнало за забременяване.

# 1
  • Мнения: 9 077
Утрогестанът е синтетичен прогестерон.
Прогестеронът пък е хормонът, който се отделя след овулация и който спомага за удебеляване на лигавицата на матката, за да може ембрионът, при евентуално зачеване, да се закрепи стабилно.
Затова, често се изписва Утрогестан или Дуфастон след овулация, по схема.

# 2
  • Мнения: 1 209
Да, с първата ми бременнст го пих до навършване на три месеца...

# 3
  • Мнения: 165
имам  недостиг  на  прогестерон.  изписани  са  ми  да  ги  пия   от  16  до  25  ден.  трябва  да  ги  пия  два  пъти  по  две  на  ден.  има  ли  някой  който  ги  е  пил  и  има  ефект?

# 4
  • Мнения: 9 077
Ами щом имаш прогестеронов дефицит, добре са ти го изписали.
Той сам по себе си няма да ти докара бременност, не очаквай чудеса, но ако се получи оплождане, той ще е подготвил добра лигавица и имплантирането ще стане по-добре.

# 5
  • Мнения: 165
имаме  вече  едно  детенце  на  9г.  и  сега  опитваме  за  второ  от  пет- шест  месеца.   на   вагиналния  ехограф   на  16  ден  когато  е  овулацията  се  видя  недобре  оформено    жълто  тяло.  иначе  всичко  останало    било  наред.  прогестеронът  ми  е  1,37-така  пише  иначе  нищо  не  разбирам.   newsm78

# 6
  • Мнения: 9 077
Трябва да има референтни стойности за изследването, но няма значение - нали док ти е казал, че имаш нисък прогестерон?
Почвай Утрогестана и не го мисли толкова Simple Smile

# 7
  • Мнения: 165
ПИЯ ГИ ВЕЧЕ ТРЕТИ ДЕН-ДАНО САМО ТОВА ДА Е ПРОБЛЕМА,ЗАЩОТО ИМАХ ЕДИН ПОЛОЖИТЕЛЕН ТЕСТ ПРЕДИ ДВА МЕСЕЦА ИПОСЛЕ МИ ДОЙДЕ СЪС ЗАКЪСНЕНИЕ.МОЖЕ БИ Е ИМАЛО ОПЛОЖДАНЕ И НЕ СЕ Е ЗАДЪРЖАЛО.И НЕЗНАМ ЗАЩО,НО ОТКАКТО ПРАВИМ ОПИТИ ВСЕКИ МЕСЕЦ МИ ЗАКЪСНЯВА.А ДОПРЕДИ ТОВА СЪМ БИЛА СТРАШНО ТОЧНА.

# 8
  • Мнения: 9 077
Всичко това си е в реда на нещата Simple Smile
Успокой се, пий си Утрогестана и всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт