Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Hug
И аз съм от кърмещите мами.Още по-време на бремеността си имах проблеми с зъбите и имах нужда от посещение при зъболекар,но все отлагах ,защото ме беше страх,че част от упойката,която слагат за обезболяване може да навреди на плода,а след това и на новороденото чрез кърмата ми.И ето преди 2 седмици получих такива силни болки,че нито жабурене с ракия,нито Депон ми помогнаха да се успокои ужасяващата болка.Отидох на зъболекар,изчаках да минат 4 часа след упойката и продължих да си го кърмя и ден след това бебо много ревеше и за първи път ми изпръцка малко ако в зелен цвят.След второто ми посещение при зъболекар,ден след товат.е.снощи положението стана неконтролируемо-бебо не спря да реве от вчера към 1 следобяд до към 12 вечерта,опитах да му дам чай от лайка и веднага се успокои.След няколко часа огладня и започнах да кърмя и той пак започна с неистовия си рев Crying or Very sad приготвих му мляко на Новолак,но след като го изпи за мое учудване не зарева,а си заспа спокойничко.Какво да правя?Вие сблъсквали ли сте се с подобни проблеми?
Впрочем имате ли представа след упойката трябва ли да изцедя млякото,което се е образувало в следващите 4 часа или не е необходимо?
А знаете ли какви изседвания трябва да поискам и към кого трябва да се обърна, за да ми направят изследване на кърмата?
Предварително благодаря на всички ,които се отзоват да ми отговорят   bouquet

« Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 10:38 от bori7 »
Цитирай

София, България

Лекувала съм зъбите си с упойка вече два пъти откакто родих. Упойката беше Ултракаин и нямаше никакъв проблем за кърменето, при това не съм изчаквала. Алекс си беше в същото дивашко настроение както обикновено. Хрумна ми, че твоето бебче може да е усетило твоята нервност и напрежение и да реагира. А може и да има друга причина за дискомфорта. Попитай все пак каква упойка са ти сложили и се консултирай с педиатъра или както аз направих, с гинеколожката си.
А какво искаш да си изследваш на кърмата, какво те притеснява ?
Пробвай да се успокоиш и да кърмиш бебчето по начестичко, може дори легнали и в спокойна атмосфера. Дано скоро да се успокои.  Peace
А току що видях лентичката, че си на диета. Не знам дали е възможно и каква е диетата, но си мисля, че и това може да се отрази на настроението на бебето  newsm78
Цитирай

Paris

Аз в момента си правя зъбите,а тук за всеки кариес слагат упойка. Зъболекарите ми казаха, че няма никакъв проблем  за кърменето, не му се отразява по никакъв начин на детето, но моето е е и голямо вече. Не вярвам да се променя вкуса на кърмата от една зъбна упойка.
Цитирай

Тя моята диета е една несериозна  Laughing влкючваше само изключване на сладкото и леко ограничаване на въглехидратите,но аз и това не можах да спазя и пак си ям по един път на ден сладко и от време на време хляб и тестени изделия,определено НЕ гладувам.
 Днес съм пак на зъболекар и ще го попитам каква упйка ми слага и ще споделя с педиатъра си.
Те нашите проблеми с неспокйността и плача не са от вчера..................От 2 седмици след раждането имаме запек и се изхождаме на 7-9 дни,а последните 3 пъти само с клизма веднъж на 7 дни,зашото педиатърката ни каза,че повече от 6 дни не трябвало да чакам да се изака.Първите 2 месеца ми плачеше всеки ден по 6 часа,сега малко по-малко.Имахме и проблем с изпишкването,пишаше много малко или въобще и ми ревеше по 12-14 часа на ден,ходихме.пак при педиатъра,правиха му клизма да се изпиша,взеха му урина за изследване,но всичко си беше в норма.........след толкова много проблеми днес сериозно се замислих,че не е лоша идеята да си направя изследване на кърмата  Crying or Very sad newsm78 не искам бебчо постоянно да плачка,къса ми се сърцето като го гледам по толкова часове да реве
Цитирай

Paris

Има бебета, които плачат много и без да са болни. Дъщеря ми ревеше непрекъснато през деня, с изключение на паузите, в които ядеше. Нашето спасение беше слинга, баща й я разхождаше с часове и тя спеше през цялото време. У нас никога не спеше през деня, дори и на ръце, също и в количката, абе слинга беше единственото място, в което не ревеше...И досега не знам колики ли бяха или нещо друго, мина, но след 6-я месец Wink
Цитирай

Аня,и аз агитирах съпруга ми да купим слинг за бебо,но той ми каза ,че сигурно никога няма да го сложа и че не изглеждало красиво отстрани  newsm78 така се отказах от идеята  Crossing Arms но след този споделен опит ще взема и аз да си купя,че да видим какъв ще е резултата.
  bouquet
Цитирай

Варна

Упойката не влияе на кърмата със сигурност ! Имам си стоматолог вкъщи  Wink
Цитирай

ruse

Аз също не смятам, че е от упойката!По- вероятно е да са колики, все пак бебчо е мъничък...или пък просто да е неспокойно бебче!дано се оправят нещата  Praynig
Цитирай

bouquet благодаря,бяхте ми много полезни.Сега осъзнавам,че денят ,в който посетих зъболекаря бебо започна да яде доста по-малко(Храня го изцедена кърма,защото само ми плюе с език гърдата,а после реве от глад).1-2 глътки и се задавя,макар,че му давам от биберон с 1 дупка,с гърдата същото.Този проблем ни е вече 3 дни.Изпива по 40-50 мл на хранене и то за около час, и категорично отказва повече,а преди по 130-150- за 15 -20 мин.-в чудо съм се видяла. ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.