КОТЕНЦЕ И БЕБЕПРАВЕНЕ-СТРАХ ОТ ТОКСОПЛАЗМОЗА

  • 4 756
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
ВЗЕХМЕ СИ МАЛКО ПЕРСИЙСКО КОТЕНЦЕ -ДЕТЕТО НИ МОЛЕШЕ ОТ ДВЕ ГОДИНИ.МНОГО МЕ ПРИТЕСНЯВА ТАЗИ ТОКСОПЛАЗМОЗА.ИНАЧЕ КОТЕТО ИМА ВСИЧКИ ВАКСИНИ ,СПАЗВА СЕ ХИГИНА,НО ВСЕ ПАК ТИЗИ ВАКСИНИ НЕ СА СРЕЩУ ТОКСОПЛАЗМОЗА.ВИЕ КАК МИСЛИТЕ?

# 1
  • Мнения: 148
Бих те посъветвала просто да си направиш изследване за Ig G и IgM. Ако е положителен резултата за Ig G и отрицателен за Ig M, означава че имаш имунитет. Оказва се, че повечето хора са карали токсоплазмоза без да разберат. А веднъж прекарали я придобиват имунитет. За това най -добре се изследвай. Аз знам 3 места, където правят Ig G: ХЕИ, НЦЗПБ и Цибалаб. На последните 2 места правят и Ig M, който се изследва в момента на инфекцията.
Оказва се, че във Франция например изследването за токсоплазмоза преди забременяване е задължително. Жените, които имат положителен Ig G и отрицателен Ig M ги водят нерискови. Тези с отрицателни Ig G и IgM  са рискови и трябва да направят второ изследване по време на бременността. Най-опасно е да се разболееш през първия триместър и резултатът на Ig M Ig G да е положителен.
Но аз мисля, че най-вероятно си в групата на имащите имунитет т.е. с положително Ig G и отрицателно Ig M.
Приятно бременеене!

# 2
  • Мнения: 165
ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ БРЕМЕННА ПРАВИМ ОПИТИ.А МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ИЗСЛЕДВА КОТЕТО?

# 3
  • Мнения: 148
Котките, както и птиците, са потенциални носители на този паразит. Най-добре отиди и си направи изследване. Аз имах страхотен проблем, защото като забременях си направих изследване и резултатът се оказа положителен. Гинеколозите без да са запознати искаха да правя аборт! Да не ти обяснявам какво преживях. Случайно в ХЕИ попаднах на др Гълъбов - паразитолог. Той ми обясни цялата схема с Ig G и IgM. Аз се изследвах и се оказа, че само Ig G  ми е положително т.е. съм карала някога токсоплазмоза и имам имунитет. Опасно е само, ако по време на бременността Ig M е положителен т.е. в момента си инфектирана. За съжаление се оказа, че гинеколозите и хабер си нямат за двата имуноглоболина и щяхме да направим голяма грешка с фатални последствия.
Благодарение на съветите на паразитолога в ХЕИ, а после и на доцент по паразитология от НЦЗПБ родих здраво бебче, защото всъщност не е имало никакъв риск от токсоплазмоза.
Надявам се да съм ти била полезна!

# 4
  • Мнения: 165
ГОЛЯМО НАПРЕЖЕНИЕ Е БИЛО.РАДВАМ СЕ ЧЕ ВСИЧКО Е ОКЕЙ.И ВСЕ ПАК АКО НЯМАМ ИМУНИТЕТ И ИЗСЛЕДВАНИЯТА СЕГА ИЗЛЯЗАТ ОТРИЦАТЕЛНИ ПО КЪСНО МОГА ЛИ ДА СЕ ЗАРАЗЯ?

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Вероятността да се заразиш от котето е също толкова голяма колкото и да се заразиш от не добре сготвено месо или неизмити зеленчуци. Просто като забременееш намери някой друг да сменя котешката тоалетна. Аз прекарах цяла бременност гушкайки коте Peace

# 6
  • Мнения: 148
Tsveta е права, но само донякъде. Все пак можеш да контролираш това със суровото месо като го допичаш например 10 минути повече от обикновеното. От котката можеш да се заразиш от изпражненията й. Паразитът обаче остава под нокътчетата й след като е ходила до тоалетната.
Вероятността да имаш имунитет мисля, че беше към 80% (според френската статистика дали не беше и по-висока), така че вероятността да се заразиш е много, много малка.

# 7
  • Мнения: 9 077
Всичко е въпрос на хигиена - и при котето, и при теб.
Ако не го пускате навън, няма как да се зарази освен от сурово месо или прясно мляко, макар и малко възможно.
Вече са ти казали да си пуснеш изследване, аз ще ти кажа да не се притесняваш хич Simple Smile
Масова и глупава заблуда е всичко това...
Самото котенце може да се изследва чрез фекалиите.
По време ан бременност ти просто трябва да спазваш по-стриктна хигиена - когато му чистиш тоалетната, да си с ръкавици примерно, за да нямаш директен контакт с акото - но пак ти казвам, при една нормално живееща домашна котка, токсоплазмоза не може да има.
Казвам ти го като човек с опит в гледането на котаци Hug

# 8
  • Мнения: 165
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО . СЕГА МИ Е МАЛКО ПО СПОКОЙНО.ЗАЩОТО АКО ТРЯБВА ДА МАХАМЕ КОТЕТО ДЕТЕТО ЩЕ Е МНОГО РАЗОЧАРОВАНО .ДАЖЕ МИ КАЗА ,ЧЕ НЕ ИСКА БЕБЕ АКО ЩЕ ТРЯБВА ДА  ГО   МАХНЕМ .

# 9
  • Мнения: 9 077
Няма такива работи, не се маха коте ей така, както ти казах, всичко това е изкуствено насадена паника без основание - ама като не са запознати хората, така е...по-лесно е да го махнат, отколкото да се разровят малко за информация и да видят че няма нищо страшно Crazy

Спокойно Hug

Общи условия

Активация на акаунт