Отговори
  • Мнения: 583
На 18-ти вечерта, между 20 и 21 часа, в градинката на междублоковото пространство пред нас, разбиха главата на 13 годишния ми син с бухалка за бейзбол. След разговор с децата присъствали в момента на удара, а след това и с майката на момчето,  разбрах, че няма сериозна причина за да се стигне до това. А и да е имало обиди, има начини да се оправят нещата. За мен това е неадекватна постъпка и си е престъпление. Направихме това което трябва - медицинско и мобла в РПУ-то. А синът ми е с 4 шева на тила и сътресение на мозъка. Благодрим на господ, че няма спукан череп.

# 1
  • Мнения: 3 423
Знае ли се кой го е направил?

Бързо оздравяване на сина ти!!!

# 2
  • Мнения: 4 718
Ужас Tired Пожелавам на детето ти бързо възстановяване. Отиди в Родители отглеждащи сами децата си. Там има хора, които ще те посъветват.

# 3
  • Мнения: 6 315
Ужасно!
Ако искаш да завеждаш дело и пр., най-добре погледни във форума на lex.bg.

# 4
  • Мнения: 2 792
   Неприятно, бързо възстановяване на синът ти.
  Не ти трябва адвокат по граждански дела, а по наказателни,  подай молба и в прокуратурата, можеш да си присъединиш към делата, като частен обвинител и граждански ищец.

# 5
  • Мнения: 7 109
Дасе се възстанови бързо момченцено ти.  Praynig

Това детска саморазправа ли е била?

# 6
  • Мнения: 583
Благодаря ви, ще се разровя да видя . Sad

# 7
  • Мнения: 750
Taka. Първо ще цитирам:

Чл. 31. (1) Наказателноотговорно е пълнолетното лице - навършило 18-годишна възраст, което в състояние на вменяемост извърши престъпление.

(2) Непълнолетно лице - навършило 14 години, но ненавършило 18 години - е наказателноотговорно, ако е могло да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) Непълнолетните, на които деянието не може да се вмени във вина, се настаняват по решение на съда във възпитателно училище-интернат или в друго подходящо заведение, ако това се налага от обстоятелствата на случая.

(4) По отношение на наказателната отговорност на непълнолетните се прилагат особените правила, предвидени в този кодекс.

После:
Чл. 130. (1) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който причини другиму разстройство на здравето, извън случаите на чл. 128 и 129, се наказва за лека телесна повреда с лишаване от свобода до две години или с пробация.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. - ДВ, бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) За лека телесна повреда, изразяваща се в причиняване на болка или страдание без разстройство на здравето, наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или пробация, или глоба от сто до триста лева.

(3) Ако в случаите на предходните алинеи пострадалият е отвърнал веднага на дееца със също такава телесна повреда, съдът може да освободи и двамата от наказание.

Най- верочтно ще се касае за лека телесна повреда. освен медицинското, което сте направили и сте предали на дознателя, дознателят е длъжен да назначи медицинска експертиза, да разпита Вас, сина ви, извършителите, да установи техния брой и да определи формата на вина. След тези действия той ще приключи дознанието с мнение, като го изпрати в РП. Прокурорът ще го изпрати в съда, или не, също с мотивирано мнение. необходимо е да се изясни възрастта на извършителите, техните предишни прояви. Съобразно с това съда ще се произнесе с решение.
Надявам се момчето Ви да е добре и дано не се случват подобни инциденти повече!

# 8
  • Мнения: 583
Момчето се знае кое е. На 14 години е отсъседен блок. Няма сериозни доводи да го направи. И той самия не може да даде сносно обяснение за случилото се. А в момента на удара, и преди това, моят син не го е предизвиквал с нищо. От няколко месеца той му се заканва, че ще му счупи главата. Знаете, че има хора, които си търсят най -дребен повод. Според мен, каквото и да е, има начини, по които да се уредят отношенията, а не да се посяга на живот. Това е просто недопустимо. Ако за всяка дума или жест почнем да си чупим главите, живи няма да има на този свят.

# 9
  • Мнения: 2 792
 Ако детето и под 14 не подлежи на наказателна отговорност, сега погледнах, че става дума за 13 годишни.
 
 Глава трета.
НАКАЗАТЕЛНООТГОВОРНИ ЛИЦА
    Чл. 31. (1) Наказателноотговорно е пълнолетното лице - навършило 18-годишна възраст, което в състояние на вменяемост извърши престъпление.
    (2) Непълнолетно лице - навършило 14 години, но ненавършило 18 години - е наказателноотговорно, ако е могло да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г.) Непълнолетните, на които деянието не може да се вмени във вина, се настаняват по решение на съда във възпитателно училище-интернат или в друго подходящо заведение, ако това се налага от обстоятелствата на случая.
    (4) По отношение на наказателната отговорност на непълнолетните се прилагат особените правила, предвидени в този кодекс.
    Чл. 32. (1) Не е наказателноотговорно малолетното лице - ненавършило 14-годишна възраст.
    (2) По отношение на малолетните лица, извършили общественоопасни деяния могат да бъдат приложени съответни възпитателни мерки.

    Чл. 33. (1) Не е наказателноотговорно лицето, което действува в състояние на невменяемост - когато поради умствена недоразвитост или продължително или краткотрайно разстройство на съзнанието не е могло да разбира свойството или значението на извършеното или да ръководи постъпките си.
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 1975 г.) Не се налага наказание на лице, което е извършило престъпление, когато до произнасяне на присъдата изпадне в разстройство на съзнанието, вследствие на което не може да разбира свойството или значението на своите постъпки или да ги ръководи. Такова лице подлежи на наказание, ако оздравее.
    Чл. 34. По отношение на лицата, указани в предходния член, в предвидените в този кодекс случаи могат да бъдат приложени съответни принудителни медицински мерки.

  Конче ме е изпреварила сори за повторението.

# 10
На коледа пияните като гъз коледари (действието се развива на вилата ми):

1. Изкъртиха ми портата с шут
2. спукаха ми едно стъкло на входното антре
3. събудиха детео ми 'шот врещаха и извиваха кат глухи кучки
4. удариха ме с гега-та по тила
5. дадох им 5лв. а си допият щото си признаха за всичко и даже предложиха да помогнат, само тоя дето ме удари ми налиташе през цялото време но на него нищо не мога да му направя - баща му е поУицаи. Каквото и да предприема ще е само в мой ущърб. Welcome to Gorna Malina!

П.С. В нормална държава вадя пистолет и после само идват да ги искарат с краката напред.

# 11
  • Мнения: 294
Мдааа, в Горна Малина са си такива #2gunfire

# 12
  • Мнения: 3 423
Мдааа, в Горна Малина са си такива #2gunfire

Сутиеносглобявачи!

От там ли беше Григор Стоичков?
Или да пратя запитване до Мюзик Айдъл?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679

П.С. В нормална държава вадя пистолет и после само идват да ги искарат с краката напред.
Ee, айде по-полека. И после как я караш цял живот, след като си отнел 3-4 живота, задето са ти вдигали шум? Изобщо вдигал ли си някога заредено оръжие срещу човек, за да знаеш какво е усещането? От мен да знаеш - от всяко дърво свирка не става, така че не се пали толкова много. В нормална държава би трябвало да можеш да се оплачеш на властите, коледарите да си понесат последствията, както и да ти поемат щетите. Толкоз. Другото са филми Simple Smile

# 14
Мдааа, в Горна Малина са си такива #2gunfire

Уви... за жалост Sad да не разказвам че е до безкрай... 8 жалби имам в полицията... резултата е нулев... даже се опитвах да вкарам в затвора тоя дето ми обра един от пъти те вилата ма не мога да заобиколя тоя Елин Пелин за да се води следствието в София...

Мдааа, в Горна Малина са си такива #2gunfire

Сутиеносглобявачи!

От там ли беше Григор Стоичков?
Или да пратя запитване до Мюзик Айдъл?

Глиги си е от там... и малко не му стигна за да го напраи град... Simple Smile


П.С. В нормална държава вадя пистолет и после само идват да ги искарат с краката напред.
Ee, айде по-полека. И после как я караш цял живот, след като си отнел 3-4 живота, задето са ти вдигали шум? Изобщо вдигал ли си някога заредено оръжие срещу човек, за да знаеш какво е усещането? От мен да знаеш - от всяко дърво свирка не става, така че не се пали толкова много. В нормална държава би трябвало да можеш да се оплачеш на властите, коледарите да си понесат последствията, както и да ти поемат щетите. Толкоз. Другото са филми Simple Smile

И съм стрелял и са стреляли по мен. Иначе наистина малко крайно се изказах  Mr. Green Peace

Общи условия

Активация на акаунт