Бременност и противозачатъчни?

  • 9 908
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте,
преди месец ми откриха киста на яйчника и ми предписаха Фемоден,който започва да се пие от 1-ви ден на цикъла. Преди два дни ми се появи леко кафеникаво течение, (седмица преди датата ми),но реших че ми е дошло по рано и започнах с Фемодена ,но вече 3 дни нито следа от цикъл.Ако е настъпила бременност (чувала съм че при забременяване на много жени се случва да прокървят), и успоредно с това пия противозачатъчни какви последствия може да има,някой знае ли?
И ако евентуално направя тест за бременност дали противозачатъчните могат да повлияят на резултата?

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 10:51 от Retayl

# 1
  • Мнения: 902
Направи тест за бременност. Противозачатъчните не мога да повлияят на резултата.
Късмет.

# 2
  • Мнения: 1 335
Направи тест ако имаш съмнения за бременност и се консултирай с лекар възможно най-бързо. Успех ти желая!

# 3
  • Мнения: 75
Благодаря ви!:) Wink

# 4
  • Мнения: 29
МОмичета,правих тест ,който се оказа положителен.Сега незнам с тая киста и 3-те хапчета които сам изпила  какво мойе да е продължението.Дали пък наистина хапчетата не са оказали влияние за резултата?

# 5
  • Мнения: 902
Веднага потърси лекар. Само той може да каже, какво да правиш оттук-нататък.
Стискам палци да се радваш след 9 месеца на своето слънчице.

# 6
здравейте момичета,
и аз имам въпрос за противозачатъчните и бременността. само,че аз поради лекарска некадърност два месеца карах на противозачатъчни, защото идиотката е толкова смотана, че и на ехограф не можа да види плод на около10 седмици.
установиха ми бременността в 14 г.с.. сега ве4е ходя по лекари, но никой не ми дава категоричен отговор има ли риск от увреждане на плода и какъв. струва ми се, че и самите лекари не са единни по този въпрос.
ако някой е имал същия проблем или знае нещо по въпроса- моля пишете.
благодаря!!!

# 7
  • Мнения: 3 011
Аз се изкораааххх  Shocked от всякъде - как си забременяла, приемайки противозачатъчни!!!!????

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ужас!!!!!!!!!!От къде си?Няма ли някакви изследвания,за да се види състоянието на плода?Една моя позната разбра,че е бременна в 5-я месец,а преди това постоянно беше взимала лекарства за диабет,за високо кръвно и антибиотици,защото беше пипнала някакъв вирус.Като разбра,че е бременна отиде в София и там правиха разни изследвания на плода,но слава богу нищо му нямаше и сега е едно страхотно и здраво момченце на 2 годинки.Но в твоя случай просто нямам представа какво трябва да се направи.Дано се разреши проблема по-най добрия възможен начин.

# 9
  • Мнения: 763
Тъкмо човек да си помисли, че няма с какво повече да го изненадат лекарите, и хоп..... не е истина направо. Не изпадай в паника миличка, потърси незабавно компетентен доктор /виж в белия списък на форума/, има изследвания, които можеш да направиш, за да разбереш дали  всичко е наред с бебето. Дано да няма сериозни проблеми, ще се моля за теб  Praynig

# 10
  • Мнения: 2 423
Вероятността да се е увредил плода след приемане на противозачатъчни е голям пише го и в листовката.
Sissana  какво стана ходи ли на лекър противозачатъчните могат да повлияят на теста отрицателно

# 11
zdravejte momicheta,
eto kakvo stana i po moja sluchaj: lekarite njamat edinno mnenie i nikoj ne moje da mi kaje sus sigurnost dali da go mahna. pravih veche dva puti fetalna morfologia /ednata pri d-r maznejkova/ i biohimichen skrining i vsichko e normalno. eto zashto reshih da se uspokoja i da chakam- vjarvam, che vsichko shte e nared:)
uspeh na vsichki:)

# 12
  • Мнения: 156
Здравейте , момичета !
Преди 8 години и аз бях в същото състояние. Бях БРЕМЕННА , НО НЕ ПОДОЗИРАХ ЗА ТОВА. Отидох на лекар /завеждащ АГ в Хасково/ и той ми предписа след вагинален и ехографски преглед ,на които не видя бременност ,противозачатъчни, за да ми дойде цикъла. Аз съответно ги изпих и зачаках да ми се "нормализира" цикъла. След около 10 дни отидох на друг лекар в Пловдив. Веднага ми установиха бременността /3 лунарен месец/ и ми се накараха за изпитите противозачатъчни. НО.. какво да се прави..Станалото станало , няма връщане назад. Няма да ви кажа колко нерви събрах през бременността, колко страхове и тревоги. Правих си БХС , резултатите бяха в норма.
На 4 март родих прекрасно момченце. Реших , че няма да съм спокойна докато детето не стане по-голямо , за да се убедя ,че няма да има някакви проблеми. Сега е вече на 7 години и половина и мога да кажа , че е едно умно , здраво и красиво дете.
Нямаме никакви поблеми , останаха си само тревогите!
Дано съм ви била полезна!

# 13
  • Мнения: 336
Колежката ми пиеше противозачатъчни и ходеше по лекари, щото 2 месеца не спря да повръща и да се влачи като парцал... Изписаха й и  сума ти антибиотици и какви ли не комбинации от лекарства. Тя и за миг не си помисли че може да е бременна, щото пиела хапчета - цикъла й е под всякаква критика. Като разбра беше вече в 17-та седмица! Изпила беше цяла аптека лекарства, а роди такова здраво и жилаво момченце! Детенцето е вече на две годинки, нищо му няма и придължава да е най-красивото бебе, което съм виждала. Така че - божа работа - може да правиш всичко по учебник и нещата да се объркат, а може и обратното, а всичко да е наред.

# 14
  • Мнения: 2 423
Така че - божа работа - може да правиш всичко по учебник и нещата да се объркат, а може и обратното, а всичко да е наред.
Grinning
 Grinningда така е Grinning
Grinning

Общи условия

Активация на акаунт