Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моето ангелче вече е на 1г.6м. и никак не харесва гърнето ,ако свърши някаква работа на гърнето явно не изцяло после в гащите.Знае какво се прави на гърнето но когато види че ще го слагам бяга и започва да реве.Даите някакъв съвет как да го приуча.
Цитирай

София

И моят син не искаше да ползва гърне. Аз и не настоявах много. Но малко преди 2 годишна възраст започнах да го уча. Моят опит показа, че по-лесно свикна да ползва тоалетната чиния. Гърнето не го обичаше ама хич. Ако искаш и ти го пробвай направо в тоалетната като "големите". Успех  Peace
Цитирай

На 1 год. и 6 мес. дъщеря ми ходеше с памперс. Не съм я "учила на гърне".  Не го насилвай. Според мен е малък, ще дойде  момент, в който сам ще поиска да ползва гърнето. При нас това се случи чак към тригодишна възраст.
Цитирай
Благодаря ви за съветите.Искам да питам keri слагаш ли специално приспособление на тоалетната чиния
Цитирай

в Низината

Не насилвай детето! Като не иска сега, го попитай след малко пак.
Моят син го уча на гърне от 7 месечен и не съм имала проблеми. Напоследък почна да казва "чиш", когато му се ходи или когато вече върши работата в гащите. Иначе и аз го питам дали му се пишка и когато ми каже "не", не го слагам на гърнето.
Ако гърнето не му е удобно, направо на тоалетната - слагаш детска седалка и може да го стимулира усещането, че вече е "голям".
Цитирай

Благодаря ви за съветите.Искам да питам keri слагаш ли специално приспособление на тоалетната чиния

Аз не съм кери, но ще отговоря. Very Happy Определено ще има нужда от такъв капак, мн. е трудно на малко дете да се задържа само на тоалетната чиния, трябва ти да го придържаш. Такива прспособления има в мн. магазини за домашни потреби. Много са удобни. Wink
Цитирай

София

Честно казано не слагам  Blush Просто не сметнах за необходимо. Той беше както казах на 2 години и се справяше добре. Не е имал никакви проблеми от сорта на падане или трудно задържане върху чинията. Плюс това за пишкането не сядаше, а правеше като "големите"  Wink Бях гледала в Метро едни сладки седалки с 2 дръжки отстрани, но така и не взех от тях. Просто не ни беше необходима  Peace

Да добавя само, в твоя случай ми се струва, че детенце е малко да ползва тоалетната чиния без специална дъска.
« Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 13:08 от keri »
Цитирай

Бургас

Оставяй го в къщи без памперс. Питай го дали иска, без да настояваш. Като се намокри 3-4 пъти ще усети причинно-следствената връзка  Laughing
Дъщеря ми беше точно на година и 6-7 месеца, когато успешно махнахме памперсите.
Цитирай

Ние ходим в тоалетната двете, тя в гърнето а аз сядам на чинията и се преструвам, а когато вляза там сама идва при мен и сама си сяда на гърнето. Правиме смешни муцунки, радваме се на резултата /нейния естествено/ и става голям купон. От няколко дни, влиза сама в тоалетната сутрин веднага след като станем и си носи гърнето. Не вярвам да е осъзнато, но явно си става забавен ритуал. Смятам да пробвам да махна памперса след 1-2 месеца, като се стопли още малко.

Със сигурност ще му е по забавно да прави като големите, пробвай
Цитирай

Дъщеря ми до две години беше с памперс.След това се научи много бързо и лесно,като че ли от самосебе си.За много кратко време махнахме и нощния памперс.Не го насилвай,може би още не е готов.Моя съвет е да скриеш гърнето за известно време,после да опиташ пак.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.