Градина.

  • 5 156
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Дайте малко идеи за декоративни дървета,които могат да виреят и при мека зима ,като тук при нас (най-много -10 градуса).Ако подкрепите съ снимков материал ще ви бъде много благодарна.
Някой от вас случайно да има бамбук в градината?Ако да,кажете как се гледа,създава ли много проблеми,мре ли?Аз посадих един в нашата,но тази зима,ты като сняг нямаше не можах да преценя дали ще изчезне при по-ниски температури.

# 1
  • Мнения: 11 307
Дървета или храсти?
Щото има разлика. И друго - иглолистни или широколистни, цъфтящи или вечнозелени?

# 2
  • Мнения: 2 427
Вечерница,важното е да е красиво.Единственото условие е да е малко по размери.

# 3
  • Мнения: 1 909
Амимоми, нещо не  разбирам - хем дървета, хем пък малки по размери?!

И аз в момента съм на вълна градина, точно днес посях едни палмички, дано се хванат. Не знам в кой край на Италия си и дали вървят при вас същите дървета като при нас. Иначе има едни много красиви палмички, които растат повече на кичури, а не на височина.

Около нас има бамбук, но знам, че за него трябва много вода - този специално е  засаден по една вада.

# 4
  • Мнения: 2 427
Ми има дребни дръвчета Chumbi,примерно аз си мислех да взема едно на което му викат Aчеро джапонесе.Не съм сигурна дали на български не се превежда като японски клен,но е нисичко .Така е оформено че не пораства много на височина.Декоративно,аз изрично го упоменах Wink.В едната част на градината съм засадила обощни дръвчета,в другата ми се иска да засадя декоративни.Вие как сте организирали градинката?

# 5
  • Мнения: 2 427


Това е Клена(японски).Ако изобщо е Клен.Acero

# 6
  • Мнения: 1 909
Много красиво изглежда този клен!
При нас не съм виждала такова нещо, а и ние сме на такова място, че не мога много да си избирам какво да посадим - толкова е сухо, че трябва само растения, които си виреят тук.

И нашата градинка е в процес на организация, но имаме няколко маслини, два бадема, няколко чадъровидни бора, посадихме около оградата едни храсти- алеануси, а мъжът ми направи нещо като "висяща градина", където садя разни сухолюбиви цветя, сукулентни растения, кактуси, юки, сега и палми.

Със Сашо посяхме цветя и разни подправки - копър, розмарин, мащерка, чубрица...

Много обичам да работя в градината, ама с тези двама помагачи... малко трудно, не напредвам особено бързо.

# 7
  • Мнения: 6 167
,
Salix Integra



това е роза, която расте, като дърво : " Weeping Tree Rose


Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 17:48 от Lennie

# 8
  • Мнения: 1 909


Ей това имаме ние - Albizia, много е красиво, дано не ти е прекалено голямо

# 9
  • Мнения: 7 914

Бравооооо Lennie
еееййй значи от както я видях тази тема досега това дръвче търсих  Blush
 това е едно от любимите ми дръвчета...а има и едно друго, чиито клони са надолу а от клоните излизат цветчета...ама и него ще чакам явно яко друг да го пусне, че не мога да го намеря  Embarassed Embarassed Embarassed

# 10
  • Мнения: 200
и аз си мечтая за едно малко дворче

# 11
  • Мнения: 5 475
На мен ми харесват цъфтящите видове.  Peace

Japanese Apricot (Prunus mume)
Цъфти подобно на кайсия!  Wink



Feijoa sellowiana

# 12
  • Мнения: 11 307
A kъде оставяте простия люляк. Аз имам бял. Имах клен, точно като този дето иска Влади, обаче изсъхна от преполиване Confused.
   
Пуснах ви малко разнообразие - това са все такива дето издържат зимата.
Има още много...

# 13
  • Мнения: 5 462


Ей това имаме ние - Albizia, много е красиво, дано не ти е прекалено голямо
Ние си имаме такова  newsm10 newsm44 Ухае прекрасно.Ако си го посадите под прозореца , като цъфне ще ви ухае прекрасно даже и в стаята....Страхотно дръвче и има формата на палмите (когато порасне).

# 14
  • Мнения: 2 427
Чумбе,това дръвче което си ми го пуснала барабар с името му го харесах във Варна ,до входа на Морската градина има такова.Само че тук обяснявам какво е по разсадниците и никой не може да ме разбере.Казвам им че прилича в листата на Акация,но цъфти в розови пухчета,а те ме гледат странно.А да те питам,в Ментон нашите приятели имат в градината си едно много интересно нещо.Растение е,само че вирее във въздуха,не е в почва.Окачено виси на един клон на дърво и много прилича на  гнездо на птица.На външен вид ми напомня алое вера,само че е много по финно и преплетено.Знаеш ли какво може да е?Храни се от влагата в климата ми обясниха.Аз само него гледах цялата вечер.
Ние в момента имаме една огромна синя Хортензиа(така и не разбрах каква е разликата между Картуп и Хортензиа),която тръгва да се развива много добре в началото на лятото но след това и изгарят цветовете.Чух наскоро че обичала сянка,така ли е?
Вечерница,Клена ти в саксия ли беше или в почвата?На мен ми харесват и за вътре Кленовете,но мисля че ако е в саксия по-лесно ще го уморя.
Лени ,а какво е този Саликс?На снимката не го виждам особено добре,дълго ли цъфти?
И ние имаме Маслина.В разсадниците има едни много красиви.Не знам как ги оформят но са ниски и с увити дебели стъбла.
Другото което много ми харесва,но не съм го виждала в разсадник,а само в дворове е нещо като миниатюрна Върба.Не съм сигурна обаче дали е възможно да е Върба и да е толкова ниско..

Общи условия

Активация на акаунт