тромбоцитопения

  • 1 254
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
откриха ми тромбоцитопения-бременна съм в 8 месец,пия кортизонногенни лекарства стоиностите на кръвните ми плочици са 99 000 вече, а бяха много ниски и се надявам до раждането да се стабилизирам.Нqкои ако знае повече подробности за тази болест нека пише.Живея в грэце и не всичко ми е ясно разчитам на интернет информацията.благодаря ви предварително(поне ми казаха лекарите че няма опасност за бебето ми)което ме радва и ми дава сили.

# 1
Моята дъщеря е с тромбоцитопения. Ако четеш английски, ето ти сайта, който на мен лично много ми помогна. www.itppeople.com
99000 e много добър брой, успех ти желая! Мойто момиченце е било и със 7000 и с 8000 тр. В сайта, който ти давам има огромен подфорум точно на бременни и майки с тази диагноза.

# 2
  • Мнения: 941
Мери,тромбоцитопенията е намален брой на тромбоцитите в кръвта,което води до повишена склонност към кръвоизливи.Те са белите кръвни телца,които се образуват в костния мозък,норм.им брой е между 150000-400000.Основните симптоми са спонтанно възникващи насинявания,кръвоизливи от носа,обилни менструации при жените.Понякога се лекува с кортикостероиди.Ти имала ли си кръвотечения?

# 3
  • Мнения: 2 149
ами да имах много страшен кръвоизлив от носа не можах да спра кръвта цияла нощ и така всъщост ми откриха заболяването.Надявам се докато доиде момента за раждане да се възтановя.

Общи условия

Активация на акаунт