«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

»скам бебе
1 ѕотребител и 3 √ости преглежда(т) тази тема.
120-134 от 604 отговора
zdrawejte, bude6ti mami, moite priznazi  maj ne se razli4awat mnogo ot na wsi4ki ostanali. zakusnq i s tri dni, i poneje e mi se iska6e da zabremenqwam edna sedmiza sled kato prestnah da se pazq, mi se struwa6e neweroqtno da sum bremnna , a i ne iskah da powqrwam, 4e e wyzmojno tolkowa burzo da stane. Zatowa se pozabawih s testowete, no iskah wutre6noto pred4uwstwie na 4tiq den ot zakusnenieto, 4e sum bremenna. gurdite mi stanaha mnogo 4uwstwitelni, napregnati i sus dosta po-izpuknali zurna. s weseki izminal den wse powe4e me nabolqwat, osobeno ako spq na tqh ili pri po-burni dwijeniq. ot wreme na wreme predmenstrualni bolki, kakto i prorqzwa6ti bolki w qj4nizite. dosta obilno te4enie, koeto nqmah predi. mnogo silna otpadnalost i bezsuneie ednowremenno Smile) postoqnno mi se spi. kolkoto po-rano stawam sutrin, tolkowa po-nekomfortno mi e na stomaha i mi se powdiga. ne moga da stoq prawa dulgo wreme. ne mi se qde meso, i wse mi miri6e na hubawo towa onowa, puk ne moga da go qm.towa sa osnownite purwi priznazi, uspeh na swi4ki wi, i wi pojelawam da ste mnogo 6tasdtliwi i da usetite wsi4ki tezi malki neudobstwa, suputstwa6ti naj-krasiwite momenti w jiwota wi. az predi sedmiza- w 6tata g.s. razbrah, 4e bebetata sa dwe.Smile))kusmet na wsi4ki

÷итирай

—офи€/¬арна

ћнени€: 1 816
€ и аз да се впиша, докато не съм забравила какви б€х усещани€та.

јз започнах да чувствам неразположение на 3-4 ден след овулаци€ - отидох на йога и като започнаха сериозните и натоварващи упражнени€, ув€хнах. «адъхах се и с много гол€мо усилие ги изпълн€вах. –еших, че това е от предписани€ ми ƒуфастон и усилено взех да разпитвам за страничните му ефекти.
—ледващата седмица, като отидох на йога, пак с гол€м зор се сгъвах и реших все пак да се паз€ от натоварване. ƒокато медитирахме накра€ изведнъж ме обзе увереността, че съм бременна, дори усещам къде ми се е имплантирало ембриончето (не ми се смейте много Wink - после на ехографа се оказа, че е точно там Smile). Ќа други€ ден хукнах по горите и уж не беше много стръмен маршрута, а аз се задъхвах на всеки 100-тина метра ... ¬сичко това беше придружено с едно странно замайване, гадене, пробождане ниско долу и прогресираща сънливост.
”порито си изчаках до ден€ на ћ и си направих тест - отрицателен. —лед 3 дни пак - вид€х втора чертичка, но може да е била изпарителна. ¬ече б€х убедена, че съм бременна, защото след приема на дуфастон по схемата, ко€то аз имах, тр€бваше да ми дойде много навреме. Ќе можах да изчакам да дойде ден€ за предварително уговорени€ час при до‘т”ра и ден преди това направих пак тестче, което си беше твърдо положително Smile.
÷итирай

tenerife-spain/sofia-bg

ћнени€: 67
» аз да се разпиша,знаех ,че съм бременна ,преди датата на ћ,имах болки в гърдите/най вече зърната/,гадеше ми се,дори повръщах след като €дох месо.“огава реших да направ€ тест на 3ти ден закъснение,показа 2 чертички.
vvenkova, да те питам,при мен спр€ха болките в гърдите и това ме притесн€ва,вече съм в 8ма седмица newsm78,вид€хме пулс и всичко е добре засега,
но защо спр€ха да ме бол€т гърдите? newsm78,имах и болки ниско долу,които вече преминаха,сега в петък съм на преглед,но се притесн€вам за тези пусти цици,защо не бол€т Sad
÷итирай
ћен през ц€лата бременност не са ме бол€ли гърдите. Ќе мисл€,че е нещо не е наред като са спрели да те бол€т!
÷итирай

ћнени€: 674
»мах н€какво 6-то чувство,че този път е станало.» наистина беше станало.ќще след първата седмица си направих тест.¬тората чертичка беше много бледа.—лед втората седмица си направих още един тест.¬тората чертичка вече беше €сна.—утрин ми се гадеше,но не съм повръщала.√ърдите не са ме бол€ли. ъм седми€ месец получих киселини,които останаха и след раждането.ќт т€х повръщах н€колко пъти.Ќо при всеки е индивидуално. preggo
÷итирай

—офи€

ћнени€: 560
«дравейте, мили момичета!
Ѕлагодар€ от сърце на всички, които са писали тук, защото ние "търсещите си признаци" по ц€л ден ¬и четем, радваме се и се обнадеждаваме.  bouquet
јз все още не съм във вашата групичка за съжаление, но много старателно си търс€ признаци и понеже ¬и чета по два пъти на ден, реших да обедин€ всички ваши признаци и тези, които прочетох в сайта "«ачатие" и други сайтове. Ќад€вам се да не натовар€ темичката и всички, които четат признаците по два пъти на ден като мен, да са по улеснени в систематизирането им. ≈стествено, съвсем не искам да омаловажа чувствата, с които разказвате вс€ка сво€ лична истори€, но т€х не мога да систематизирам математически и затова тихичко се радвам за вс€ка от вас bouquet
ѕ.—. Ќека ако модераторите прецен€т да махнат или премест€т моето мнение, ако мисл€т, че м€стото му не е в тази тема.
÷елувки, обич, надежда и късмет на всички bouquet
–јЌЌ» ѕ–»«Ќј÷» Ќј Ѕ–≈ћ≈ЌЌќ—“, ќѕ»—јЌ» ќ“ ЅЏƒ≈ў»“≈ ћјћ„≈“ј ќ“ ‘ќ–”ћј Ќј Ѕ√.ћјћј
■   Ћ»ѕ—ј Ќј ћ≈Ќ—“–”ј÷»я;
■   „”¬—“¬ќ“ќ, „≈ УЌ≈ўќ ≈ —“јЌјЋќФ;
■   ¬сички ѕћ—;
■   Ѕолки в гърдите след овулаци€та или веднага след зачеването, или от или преди датата, на ко€то тр€бва да дойде месечни€ цикъл;
■   ¬ените на гърдите се виждат €сно и изпъкват;
■   ѕо Ц Узърнести гърдиФ;
■   ѕотъмн€ване на зърната на гърдите;
■   Ќабъбнали и Угорещи зърнаФ, възможно е и разран€ване, съреж;
■   ”голем€ване и набъбване на гърдите;
■   „увствителност в областта на гърдите и корема;
■   Ѕолки в €йчниците и предменстурални болки;
■   ѕридърпвани€ и пробождани€ в областта на €йчниците и около пъпа, също и разт€гане в областта на пъпа;
■   „увство на лека болка в областта на €йчниците Ц все едно те режат с харти€ отвътре/;
■   Ѕолки в кръста;
■   Ѕолки в гърба;
■   ¬ъзможно е след около 8 дни от зачеването да се по€ви ръждиво зацапване, но може и да н€ма;
■   ѕокачване на температурата около 8 дни след зачеването /обикновено около 37/;
■   ѕон€кога безсъние вместо сънливост, както е при повечето жени;
■   јпетит към определени храни и напитки /най Ц често: кисели краставички, праскови, портокали, чипс, пържени картофки, газирани напитки, бира, тестени закуски/;
■   √адене и повръщане;
■   ѕон€кога може да се по€ви или разстройство, или запек;
■   ¬иене на св€т;
■   ѕон€кога болки в слънчеви€ сплит;
■   ѕон€кога главоболие;
■   ѕон€кога гаденето започва много рано /2-3 дни след овулаци€та/;
■   Ѕолки и сърбеж на зърната;
■   Ѕ€ло течение Ц пон€кога жълто Ц б€ло;
■   √азове;
■   Ѕолки в стомаха при €дене;
■   ќтслабване през първите 3 месеца /индивидуално при вс€ка жена/;
■   ѕон€кога непоносимост към цигари, кафе, алкохол и определени храни и миризми;
■   –азвиване на силно обон€ние;
■   „есто уриниране;
■   —люнкоотдел€не;
■   ѕон€кога често кихане /сенна хрема/ и кръвотечение от носа;
■   Ѕолезнено усещане в областта на слабините;
■   Ќепоносимост към миризми;
■   Ѕърза умора;
■   —ънливост, отпадналост;
■   –анно заспиване и ранно ставане /при н€кои жени късно заспиване и ранно ставане/;
■   –аздразнителност;
■   јпетит към кисело или сладко, или и двете;
■   ”силване на гастритните и колитните болки;
■   ѕром€на на кожата /от мазна към суха или обратно/, с косата е същото;
■   Ѕледност, недоспиване, кръгове под очите;
■   «адъхване;
■   ѕо€ва на пъпки или обратно Ц изчезване на пъпките и петънцата, които сте имали дотогава;
■   Ћипса на апетит Ц при много жени в първи€ триместър;
■    Ќепоносимост към свинско месо, ама не е задължително
■   »знервеност, раздразнителност, избухливост, р€зка см€на на настроени€, безпокойство;
■   —ънища с деца;
■   Ќиско кръвно и главоболие;
■   „увство за ситост в началните месеци /Фпълен коремФ/;
■   ∆елание за секс;
■    иселини;
■   Ѕолки в корема когато има чувство за глад;
■    ърв€щи венци;
■   ѕон€кога изпот€ване или топли вълни;
■   ѕо€ва на напречна каф€ва лини€ на корема;
■   ќригванеЕ.

ќт "«ачатие" /www.zachatie.org/

—имптомите на бременността са различни за вс€ка жена и за вс€ка бременност, но все пак един от най-важните признаци, че ще ставате майка е закъснението или липсата на менструаци€та.

ѕознаването на симптомите на бременността е важно, защото всеки един симптом може да бъде свързан с други фактори, които са различни от бременност.

Ќ€кои жени усещат симптоми на бременност в рамките на седмицата на зачеване. «а други признаци и сигнали на бременност могат да се разви€т чак след н€колко седмици или да отсъстват нац€ло. јко никога не сте била бременна си е истинско предизвикателство да откривaте тези сигнали на ¬ашето т€ло. “ези жени, които са раждали, инстинктивно разбират, че нос€т в себе си нов живот.   

Ќ€кои момичета толкова много искат да забремене€т, че когато разберат за какви сигнали на т€лото си да след€т, започват да бъркат обикновенни болки в стомаха със сутрешно гадене и неразположение и други грешки, които не означават абсолютно нищо. ƒруги жени подминават симптомите, см€тайки ги за грип или нормална настинка и не се притесн€ват. ѕо-гол€мата част от жените не разбират, че са бременни докато не пропуснат цикъла си, а те са вече в кра€ на първи€ месец от бременността.

Ќ€кои от най-често срещаните симптоми на ранната бременност:

«ацапване при имплантаци€та (вгнезд€ването)

ървенето при имплантаци€та (вгнезд€ването) на оплодената €йцеклетка е най-ранно про€в€ващи€ се симптом за бременност. ќколо осем дни след зачеването ембрионът се имплантира в маточната стена. ѕри н€кои жени се получава леко ръждиво зацапване, както и лека тъпа болка ниско в коремната област.

ƒруги възможни об€снени€: ƒействителна менструаци€, пром€на на менструаци€та, прием на н€кои лекарства, инфекци€, прокърв€ване в резултат от протриване при полов акт и други причини.

«акъснение на менструаци€та

«акъсн€ването или липсата на менструални€ период е най-попул€рни€ и общоприет симптом за бременност, който е причината жените да направ€т теста за бременност и да посет€т сво€ гинеколог.  огато забременеете, следващата ¬и менструаци€ по правило н€ма да настъпи. Ќ€кои жени кърв€т по време на бременност, но обикновено това кръвотечение е по-кратко и по-светло, отколкото при нормалната менструаци€. јко сега сте спрели противозачатачните хапчета и ¬аши€т период закъсн€ва, изчакайте поне една седмица преди да направите домашен тест за бременност, тъй като може да отнеме малко време за да се нормализира цикъла ви.

ƒруги възможни об€снени€: ѕрекомерно отслабване, изтощение и преумора, хормонални проблеми, напрежение, стрес, при прием на н€кои лекарства, кърмене и много други причини.

ѕодути, напрегнати, чувствителни или болезнени гърди

ѕодутите и чувствителни гърди са симптом на бременността, който може да се про€ви най-рано от една до две седмици след зачеването. ∆ените могат да забележат пром€на в гърдите си като чувствителност при докосване, болка или подуване.

ƒруги възможни об€снени€: ѕром€на в нивата на хормоните, лекарства, наближаваща менструаци€ (ѕћ—) също може да предизвика подуване и повишена чувствителност на гърдите, както и други разнообразни причини.

»зтощение и повишена умора

„увството за изтощение и повече умора е симптом, който може да започне най-рано една седмица след зачеването. ћного жени се чувстват отпаднали и сънливи.

ƒруги възможни об€снени€: —трес, преумора, депреси€, обща настинка или грип, друго забол€ване също може да доведе до чувство на изтощение и преумора.

—утрешно гадене и повръщане

“ози добре познат симптом на бременността често се про€в€ва между втората и осмата седмица от зачеването. Ќ€кои жени са късметлийки и не изпитват това сутрешно неразположение, докато други се чувстват по този начин почти през ц€лата си бременност. ≈дна жена може да има сутрешно гадене в началото на бременността, друга може да получи този признак в кра€ на бременността, докато трета - въобще да не го получи. —утрешното неразположение наистина обърква жените, защото то не винаги се про€в€ва само сутрин. ћоже ц€л ден да се чувствате добре и точно преди л€гане да почувствате гадене, а може това да се случи по обед, след обед или по вс€ко време на ден€.
Ќе би тр€бвало да е проблем установ€ването на сутрешното гадене. ¬ие може да чувствате гадене при вида, мириса или мисълта за храна. ѕри н€кои жени се про€в€ва силна непоносимост към н€кои видове миризми.

ƒруги възможни об€снени€: ’ранително отрав€не, стрес, други стомашни разстройства могат също да причин€т усещани€ на гадене и повръщане и много други причини.

Ѕолки в кръста

Ѕолки ниско долу в кръста могат да бъдат симптом, който се про€в€ва през ранната бременност, обаче в повечето случаи тъпа болка в кръста се изпитва през ц€лото време на бременността.

ƒруги възможни об€снени€: Ќаближаваща менструаци€, стрес, проблеми с кръста, физическо и нервно напр€гане много други причини.

√лавоболие

¬незапното повишаване на хормоналните нива във ¬ашето т€ло може да причини главоболие през ранните седмици на бременността.

ƒруги възможни об€снени€: ƒехидратаци€, наближаваща менструаци€, преумора на очите и много други причини.

„есто уриниране

ќколо 6-8 седмици след зачеването можете да забележите, че посещавате много по-често от преди тоалетната. “ова също е един от признаците на бременност.

ƒруги възможни об€снени€: ¬ъзпалени€ на пикочната система, диабет, повишен прием на течности, прием на диуретици и много други причини.

ѕотъмн€ване на ареолите на гърдите

ѕри бременност кожата около ¬ашите зърна на гърдите може да потъмнее.

ƒруги възможни об€снени€: ѕром€на в хормоналните нива, ко€то не е свързана с бременност, остатъчен ефект от предишна бременност или други причини.

ѕовишен апетит

¬секи човек пон€кога изпитва силен апетит към храна.  огато сте бременна апетита се засилва и се про€в€ва по-често. ћоже по н€кога да ви се до€де силно нещо, което по принцип не обичате или странна комбинаци€, като сандвич с течен шоколад например. “ова може да продължи през ц€лата бременност.

ƒруги възможни об€снени€: Ќискокалоричен хранителен режим, недостиг на н€кои хранителни вещества, стрес, депреси€, настъпваща менструаци€ и много други причини.

≈моционални промени

≈моционалните промени ще се по€в€т, когато хормоните ви започнат да се промен€т, за да задовол€т, както нуждите на вашето т€ло, така и тези на бебето. ѕо това време ще станете по-чувствителна и лесно ще се разстройвате. —утрин може да се събудите на върха на света и след половин час може да бъдете обл€на в сълзи и то без причина. ≈моционалните промени са нормални и полезни, тъй като спомагат за освобождаване от стреса. Ќе се изненадвайте, ако се чувствате добре и в следващата минута ви се иска да крещите по н€кого или просто да се разплачете без причина. Ќ€кой жени има разстроен и неспокоен сън.

јко почувствате всички тези симптоми или дори само н€кои от т€х, нужно е да направите домашен уринен тест за бременност и да посетите веднага сво€ гинеколог !!!

п.с. ѕоследната извадка от "«ачатие" € има в библиотеката, но исках да си ги гледам всичките признаци и затова € "пейстнах" тук Embarassed
÷итирай

Ўкоф€ Ћока —ловени€

ћнени€: 341
«дравейте на всички,
реших и аз да сподел€, може пък да окуражим много момичета с тази тема. поне за мен знам как ми беше н€колкото месеца, в които френетично търсех под вола теле и се молех да не ми дойде. ѕосле чудното е, че нищо не усетих в началото, но пък на два пъти сънувах, че съм бременна. ѕо принцип имам малки гърди и всъщност това беше първото, което мъжът ми завали€та с удоволствие забел€за, че съм станала определено бомбастична. ѕосле започнаха болките, но и аз като всички мислех, че ще ми дойде. —лед това започнах да пишкам на всеки 10 минути, та чак ми беше малко неудобно на работа като ходех. ƒори след като ми закъсн€ не смеех да пов€рвам, че наистина чудото се е случило и на мен. ≈два 14 дни след закъснението си купих тест, ама горкото съм толкоз загубено та мислех, че е  негативен понеже втората черта не беше достатъчно €рка. Ќа следващи€ ден питах сестра си и понеже т€ беше виждала позитивен тест  ме светна, че съм бременна и, че тр€бва да направ€ тест сутринтта с първата урина. ƒругите симптоми, които намериха об€снение едва след теста са, че започвам да плача от най-малкото, просто виждам малко кученце и си цивр€ от умиление, общо взето всичко ме умил€ва и разревава, пък и още по-устата съм станала от преди. ¬инаги съм била цапната през устата ама сега вече избивам рибата само като зевна.
—ега съм в 6 г.с. и само ми се гади не повръщам, налитам на мл€ко и всичко млечно като коте, сп€ като коте по ц€л ден и ме боли кръста, по н€кога имам остри болки ниско доло в корема, но лекарката каза, че е нормално.
ѕожелавам успех на всички, които трепетно се мол€т да не им дойде.
÷итирай

ћнени€: 406
јз н€мах кой знае какви признаци освен че ме бол€ха гърдите,но мен винаги ме бол€т преди да ми дойде.–азликата беше че наистина бол€т по различен начин
÷итирай

от големи€т Ѕалкан

ћнени€: 390
«дравейте!
» аз да се присъедин€ за мнение...ѕри мен нищо не разбрах-не ме бол€ха гърди(ама ни най-малко),не ми се гадеше,нищо,само ми закъсн€ и като си направих теста след 4 дена закъснение ми показа 2 чертички.ѕросто €вно е толкова различно при всички...» кафе ми се пиеше,цигари не пушех и преди,така,че...¬се едно не б€х бременна.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 218
«дравейте,както гледам симптомите на всички мами са почти еднакви с малки разлики.÷икъла ми е ужасно редовен -точен е до минутата,и след като ми закъсн€ 5-10-15 дена ,вече б€х убедена ,че съм бременна.—пеше ми се ужасно,ходех и сп€х/то и сега продължава/,гърдите ми са подути,преди пушех и пиех по-малко сега като си помисл€ всичката храна ми се качва в гърлото и най-ужасното от всичко е ,че посто€нно ми е лошо и ми се гади като след най-зверското ми препиване.—ега съм болничен10 дена и не ми се мисли как ще се върна на работа.
”спех на всички.
÷итирай

гр.–усе

ћнени€: 136
ѕреди да разбера, че съм бременна сутрешната ми закуска беше гол€ма доза кафе и н€колко цигари- супер вредно,но чак сега го разбрах. “а постепенно сама се отвращавах от кафето и цигарите и започнах да се събуждам гладна, закусвах стабилно и с гол€м апетит и естествено се усъмних, че съм бременна  Very Happy
÷итирай

ƒобрич

ћнени€: 1 117
ѕърва бременност: никакви признаци , само б€х станала много енергична. —лед закъснение от 7 дни си направих тест и той се оказа положителен. —лед това започнаха да наедр€ват гърдите ми ида стават болезнени.
¬тора бременност - съвсем различна. ќт преди закъснението ме гонеше страшно безсъние, ставах по сто пъти до тоалетна вечер, което не е привично за мен. √ърдите започнаха да ме бол€т зверски два дни преди ћ. / и продължават по същи€ начин /. »мах болки ту отд€сно , ту отл€во ниско долу. ќколо датата на ћ. имах ускорено сърцебиене и бързо се умор€вах и много ми се спеше / то и сега не мога да отвор€ очи /. Smile
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 128
јз н€мах никакви признаци Very Happy по това време б€ха новогодишните празници и се скъсвах от работа ooooh! »зчаках да минат и на 3-ти €нуари си направих теста Hug
ѕожелавам на всички ви скоро време да видите така чаканите 2 чертички bouquet
÷итирай
— първата бременност н€мах почти никакви признаци или поне,не си
спомн€м вече Confused,беше дооста отдавна newsm12.
 ј сега си имах всички признаци в комплект:гадене веднага след овулаци€та,отпадналост,
лесно се умор€вах,спеше ми се почти непрекъснато,сърцебиене и най -чудното за мен newsm78 избиваха ме топли вьлни.
 Ќо слава богу Praynigвсичко премина още преди,да изтече трети€ месец и сега сьм
 супер smile3503
Ћеко и щастливо бременеене на всички bouquet
÷итирай

¬се още в къщи, но скоро може и в лудницата

ћнени€: 8 222
«абремен€ла съм преди да отидем на морето. Ќа връщане ми стана лошо в колата и се наложи мъжът ми да спира по спешност. «а една седмица вече 3 пъти ми става така. »мам болки ниско долу почти като при ѕћ—. ѕреди н€колко нощи се събудих в 4 сутринта от болки в корема и от н€какъв страх /в момента б€х по корем/.
Ќепрекъснато ми се спи /но за това има и друг възможен отговор - на √аби и пробива последни€ кучешки зъб и много плаче/.
÷итирай
1 ѕотребител и 3 √ости преглежда(т) тази тема.
120-134 от 604 отговора